rodzaje taśm klejących

Taśmy klejące to jedne z artykułów papierniczych, które są niezbędne w każdym domu i biurze. Zastosowanie taśm klejących jest szerokie, wynika to z tego, że na rynku dostępne są ich różne rodzaje. Najczęściej wybieranymi taśmami, są: taśmy biurowe, dwustronne, jednostronne, papierowe, ostrzegawczo-porządkowe i wiele innych.

Czym są taśmy klejące?

Taśmy klejące wykonane są zazwyczaj z elastycznego tworzywa sztucznego, które jest pokryte odpowiednim klejem. W zależności od rodzaju kleju, każda taśma ma inne zastosowanie. Początkowo taśma klejąca, występowała w wersji papierowej i służyła do osłaniania malowanych elementów samochodów. Dopiero w późniejszych latach taśma klejąca zaistniała w biurach. Taśma biurowa przybierała postać przezroczystą i posiadała klej wyłącznie na brzegach.

Taśmy klejące dla dzieci

Rodzaje taśm klejących

W obecnych czasach wybór taśmy klejących jest dość bogaty. Wyróżnia się wiele rodzajów i odmian.Taka mnogość sprawia, że możemy wybrać taki produkt, który spełni nasze oczekiwania.

Taśmy klejące możemy podzielić na rodzaje, ze względu na pokrycia powierzchni klejem. Tutaj mamy tylko dwie odmiany, jest to taśma jednostronna, która ma pokrytą wyłącznie jedną stronę klejem oraz taśma dwustronna, która jest pokryta klejem z dwóch stron.

Taśmy klejące możemy podzielić również ze względu na ich zastosowanie. Tutaj mamy więcej rodzajów, są to: taśmy klejące biurowe, taśmy do pakowania, taśmy reklamowe z nadrukami, taśmy ostrzegawcze, taśmy malarskie, taśmy reparacyjne, taśmy przemysłowe oraz taśmy elektroizolacyjne.

Ostatnim podziałem taśm klejących, jest podział ze względy na wygląd, funkcje oraz użyty do produkcji materiał. Wyróżniamy taśmy:

  • przezroczyste, dostępne są w różnych szerokościach. Zazwyczaj używane w domowym zaciszu i biurze.
  • matowe, są koloru białego. Najczęściej są wykorzystywane w biurze. Po takiej taśmie można pisać.
  • wielokrotnego użytku, są to taśmy odklejane. Posiadają piankową strukturę, dzięki której można przykleić taką taśmę do gładkiej powierzchni.
  • pakowne, wyróżnia je to, że są szerokie i dostępne w dużych rolkach. Zazwyczaj służą do zaklejania paczek, można je kupić w wersji przezroczystej oraz kolorowej.

Przeczytaj też: http://www.ttools.pl/przyborniki-biurko-sposob-zachowanie-porzadku-biurku/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here