zabezpieczenia ppoż

Pożary zdarzają się bardzo często aczkolwiek dzięki odpowiednio dobranym zabezpieczeniom przeciwpożarowym ich skutki są coraz mniejsze. Nie tylko chodzi tutaj o uratowanie mienia, co zagwarantowanie bezpieczeństwa dla życia ludzkiego. To, czego człowiek sam nie jest w stanie zabezpieczyć mogą to zrobić specjalne nowoczesne system i właśnie takie powinny być zamontowane w budynkach. Nie ma znaczenia czy to dom, blok czy biurowiec. Wszędzie takie zabezpieczenia ppoż w mniejszej lub większej ilości powinny się znaleźć, dlatego trzeba będzie zastanowić się nad tym, co wybrać. Chodzi o skuteczne zabezpieczenie gwarantujące nam pomoc w razie wybuchu pożaru.

Zabezpieczenia ogniochronne

Jest to rodzaj zabezpieczeń powinien znaleźć się w każdym budynku. Taki rodzaj zabezpieczenia pozwala na szybką ewakuacje ludzi zanim zagrożenie będzie jeszcze większe. W ten sposób chroni się zdrowie i życie ludzkie. Wyróżnia się dwa rodzaj zabezpieczeń ppoż. Jest to zabezpieczenie bierne oraz czynne. Bierne oznacza zabezpieczenie drewna, systemów wentylacji, elewacji betonowych czy nawet stali.  W sprzedaży można znaleźć przeróżne impregnaty, którymi maluje się elementy łatwopalne i w ten sposób zagrożenie ogranicza się do minimum.

Jeśli chodzi o mury to w sprzedaży można znaleźć specjalne zaprawy ogniochronne, bo odporne na wysokie temperatury.  W przypadku zabezpieczeń biernych nie ma tutaj mowy o zabezpieczeniu budynku przed pożarem, a tylko chronią przed tym żeby ogień się zbyt szybko nie rozprzestrzeniał. Nie jest to metoda w stu procentach skuteczna, ale jeśli można w ten sposób ograniczyć rozprzestrzenianie się pożaru to w każdym budynku coś takiego powinno się znaleźć.  Ciekawostką jest to, że bardzo dobre zabezpieczenie bierne pozwala na ograniczenie strat i kosztów remontów.

Czynne zabezpieczenia ppoż

W przypadku czynnych zabezpieczeń przeciwpożarowych sytuacja ma się tak, że ostrzegają one o tym, że wybuch pożar. Najważniejsze w takiej sytuacji są specjalne systemy wentylacji pozwalające na łatwiejszą ewakuacje z budynku gdzie pojawiło się duże zadymienie.  Jeśli dymu jest dużo to dotarcie do wyjścia jest bardzo trudne, dlatego takie rozwiązanie jest bardzo potrzebne. Nowoczesne system czynne pilnują tego, co się dzieje w budynku. Na bieżąco przeprowadzana jest analiza powietrza i jeśli system wykryje zagorzenie to automatycznie wszczynany jest alarm. Jest uruchamiana sygnalizacja świetlna oraz dźwiękowa i osoby znajdujące się w budynku wiedzą, że trzeba go natychmiast opuścić. Taki rodzaj zabezpieczeń ma zastosowanie w każdym rodzaju budynku. Nie ma znaczenia czy to mieszkanie, biuro czy hala przemysłowa.

Skuteczne zabezpieczenia ppoż

Najważniejsze przy wyborze zabezpieczeń jest postawić na znane firmy oferujące najwyższej klasy systemy zabezpieczeń. W ten sposób można być pewnym, że system w razie wykrycia pożaru czy samego zadymienia będzie w stanie w prawidłowy sposób zadziałać. Istotne jest tutaj również to, komu zlecamy zamontowanie całość. To jak ustawione są czujki i inne elementy zabezpieczeń wpływa na nasze bezpieczeństwo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here