Życie świata biznesu jest regulowane przez wiele norm prawnych, które sankcjonują przebieg wielu procedur gospodarczych i urzędowych. Ich mnogość powoduje, że tylko specjaliści mogą odnaleźć się w gąszczu polskich przepisów. Oferowana przez nich obsługa prawna spółek pomoże w sprawnym zarządzaniu przedsiębiorstwem.

KIEDY PRZYDA SIĘ POMOC PRAWNIKA?

Warto pamiętać o tym, że kompetencje prawnika nie ograniczają się jedynie do reprezentowania klienta w sądzie. Na życzenie biznesmena, może mieć on wpływ na wiele aspektów codziennego funkcjonowania firmy. Na poparcie tej tezy wystarczy podać kilka przykładów:

– pośredniczenie w negocjacjach handlowych,
– sporządzanie oraz opiniowanie umów prawnych i handlowych,
– przegląd dokumentacji przetargowej,
– reprezentowanie klienta w relacjach biznesowych z innymi firmami,
– prowadzenie stosunków na linii przedsiębiorca-urząd,
– sporządzanie dokumentacji urzędowej i jej archiwizacja,

Nie wolno również zapomnieć o tym, że prawnik może reprezentować swojego klienta w sporach cywilnych, których przedmiotem jest na przykład wypłata odszkodowania. W jego kompetencji leży również walka o rekompensatę finansową w przypadku zniesławienia przedsiębiorcy przez konkurencję.

KORZYŚCI WSPÓŁPRACY Z PRAWNIKIEM

Obsługa prawna spółek przez kancelarie radcowskie i adwokackie przynosi szereg zysków, które wpływają pozytywnie nie tylko na stosunki prawne, ale również na bilans ekonomiczny.

Obecność wykwalifikowanego prawoznawcy odciąża przedsiębiorcę, zdejmując z jego barków konieczność poświęcenia się regulowaniu stosunków z urzędami. Dzięki temu biznesmen może oddać się działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorstwa.

Działania prawnika okażą się pomocne również wtedy, gdy dojdzie do sporu z polskimi urzędami, które nie słyną z przychylności dla rodzimych przedsiębiorców. Cały ciężar prowadzenia sprawy spocznie na specjaliście, zaś płynność pracy firmy do czasu rozwiązania sprawy zostanie utrzymana.

PODSUMOWANIE

Zapoznanie się przytoczonymi zaletami współpracy ze środowiskiem prawniczym powinno skłonić biznesmenów do przedsięwzięcia tego kroku. Obecność wykwalifikowanej kadry zapewni fachową pomoc tam, gdzie przedsiębiorca może mieć kłopoty z rozwiązaniem problemów. Poza tym zyski płynące z takiej kooperacji uwidaczniają się nie tylko w aspekcie prawnym, ale również finansowym.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLC

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here