Pomoc specjalisty doskonale znającego przepisy prawne, będzie absolutnie niezbędna przez cały okres jej funkcjonowania na rynku. Obsługa prawna spółek obejmuje między innymi windykację należności od kontrahentów.

Windykacja należności od kontrahentów

Osoby zarządzające przedsiębiorstwem nie zawsze są w stanie sprawdzić, czy współpracujący z nimi kontrahenci są uczciwi, solidni, a przede wszystkim wypłacalni. Niestety zbyt rzadko już na tym etapie korzystają z możliwości, jakie daje im profesjonalna obsługa spółek (co wdrożone w odpowiednim momencie, mogłoby zapobiec wielu niezbyt przyjemnym sytuacjom). Przyczyny niemożności sprawdzenia dokładnego takich informacji jest naprawdę wiele, poczynając od braku czasu, a kończąc na niewiedzy, odnośnie sposobów wykonania takiej weryfikacji. W przypadku problemów z płynnością finansową niezbędne okazuje się wsparcie dobrej i doświadczonej kancelarii adwokackiej czy radcy prawnego. Ci specjaliści nie tylko doradzą, jak należy postępować w danej sytuacji, ale również w razie potrzeby będą reprezentować interesy spółki, jeżeli sprawa wkroczy na drogę sądową, a następnie do wykonania przez komornika.

Jak kancelaria skutecznie odzyskuje zaległe należności?

Doświadczona kancelaria zapewnia kompleksową obsługę prawną spółek, również w zakresie windykacji. Jak taki proces odbywa się w praktyce? W pierwszej kolejności prawnicy zajmują się sprawdzeniem wiarygodności oraz wypłacalności nieuczciwych kontrahentów (zdarzają się bowiem sytuacje, w których kontrahent próbuje ukryć swój stan materialny, który nie jest wcale taki zły, jak przedstawia to spółce, wobec której ma dług). Następnie przychodzi kolej na monitoring należności oraz przed sądową windykację. To ostatnia szansa na załatwienie całej sprawy poza murami sądu. Jeśli niewypłacalny kontrahent nie ureguluje należności bądź nie zobowiąże się do spłaty ratalnej zadłużenia (potwierdzone musi to zostać odpowiednim, posiadającym moc prawną dokumentem), sprawa trafia przed oblicze sądu. Gdy zapadnie wyrok zwrotu należności, wówczas kancelaria od początku do końca prowadzi nadzór nad prawidłowością postępowania komorniczego (mając przede wszystkim na uwadze dobro swojego klienta). W razie ogłoszenia upadłości, obsługa prawna spółek również czuwa nad postępowaniem pilnując tego, by klient odzyskał całość zaległych mu należności.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z aliantlaw.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here