Nesesery męskie, damskie czy unisex

Neseser, teczka i aktówka to produkty niezwykle zbliżone do siebie. Łączy je nie tylko wygląd, ale również praktyczne zastosowanie. Poznaj modne nesesery i przekonaj się w jak wielu sytuacjach, sprawdzą się one doskonale.

Praktyczne zastosowanie neseserów

Powszechnie uważa się, że z neseserem możemy udać się głównie na spotkanie biznesowe bądź w celu załatwienia ważnej sprawy w urzędzie. Jest w tym wiele prawdy, gdyż większych modeli została stworzona z myślą o nienagannym transportowaniu dokumentów. Z tego właśnie powodu nesesery mają zazwyczaj sztywne ścianki, które dodatkowo minimalizują ryzyko powstania jakichkolwiek zagnieceń nawet teczki czy luźno włożonej koszulki. Przy wyborze odpowiedniego modelu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj zapięcia. Najczęściej spotykane to takie z możliwością ustawienia indywidualnego kodu otwierania lub na wygodny zatrzask. Rodzaj zapięcia w dużej mierze zależy także od zawartości nesesera. Poleca się, aby ważne akty spraw czy pieniądze transportować w modelach zabezpieczanych dodatkowo kodem.

neseser

Fot. Neseser męski skórzany ze strony https://www.brytyjka.pl/teczki-i-nesesery-cat-29.html

Nadaj neseserom nowego zastosowania

O neseserze dużo mówi się w znaczeniu praktycznego, biznesowego zastosowania. Nie należy jednak zapominać, że może on pełnić dodatkową funkcję torby na ramię. Współcześnie klasyczne nesesery skórzane uzupełnione zostały o praktyczne paski, które pozwalają nosić je na skos lub na ramieniu. Wykonane z miękkiej, naturalnej skóry licowej świetnie zastąpią torbę na uczelnię czy spotkanie z przyjaciółmi. W ten prosty sposób nadamy neseserowi nowego, zdecydowanie bardziej praktycznego zastosowania. Należy bowiem pamiętać, że pierwotnie neseseru używano jako zwykłej podręcznej walizki na podręczne przybory takie jak choćby toaletowe.

Od nesesera do torebki — przegląd najmodniejszych modeli

O jakich neseserach możemy powiedzieć, że są one najmodniejsze? W tym wypadku trudno o tego rodzaju stwierdzenie, ze względu na wyjątkowy jej charakter. Jeżeli jednak chcemy nawiązać do obowiązującej mody możemy zdecydować się na wariant w odcieniu nude. Kolory z tej grupy należą do najbardziej trendy w tym sezonie, stąd też możemy do nich nawiązać. Do niewątpliwie modnych neseserów możemy także zaliczyć te w stylu vintage czy retro. Patrząc zaś z punktu widzenia biznesowych spotkań, najbardziej modne będą te modele, które zostały uzupełnione o przegrody i kieszenie nie tylko na długopisy, ale także wizytówki, telefon komórkowy czy karty kredytowe. Wyjątkowo szykownie prezentują się także nesesery z zewnątrz w ciemnych odcieniach a od środka w jasnych. Kontrastowe zestawienie barw podkreśla ważność spotkania i jego wyjątkowy charakter.

Z neseserami w służbie zdrowia

Należy także pamiętać, że nesesery męskie czy damskie to nie tylko eleganckie biznesowe modele. Produkt ten znajduje swoje zastosowanie w służbie zdrowia. Wszelkiego rodzaju torby medyczne wożone w karetkach czy posiadane przez lekarzy również należą do grupy neseserów. W tym wypadku wykonany jest w tworzywa sztucznego odpornego na ścieranie i wilgoć. Liczne przegrody oraz kieszenie zapinane na zamek błyskawiczny lub wykonane z siateczki pomagają nie tylko w bezpiecznym transporcie materiałów medycznych, ale także w szybkim dostępie do nich w nagłych sytuacjach.

Jak widać na powyższych przykładach zastosowań dla tego rodzaju galanterii biznesowej jest bardzo dużo. Aktualnie ewolucja w dziedzinie mody i toreb damskich postępuje bardzo szybko. Wybór toreb z kolekcji dla mężczyzn również systematycznie się powiększa. Pozostaje tylko znaleźć model odpowiedni do własnych potrzeb i mamy nadzieję, że powyższych artykuł Państwu to ułatni.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here