Srebro czy złoto? W co inwestować?

Od zarania dziejów, ludzie konkurują między sobą o majątek. Kto jest bogatszy, ten może kupić, więcej, ubierać się lepiej, rozkoszować się luksusami dłużej i więcej. Ale co tak naprawdę ma wartość?

Przez tysiące lat, królem było złoto. Złoto było oczkiem w głowie każdego monarchy czy władcy, no bo przecież, ten ma większą władzę kto ma wiecej złota.

Złoto odegrało niebagatelną rolę w kształtowaniu naszej rzeczywistości przez wieki. Ale zanim pojawiło się złoto, stosowaliśmy tzw. wymianę barterową. Czyli, ja Ci dam siatkę ryb, a Ty mi w zamian beczkę piwa, stoi? I tak to wyglądało jeszcze dłużej, przed złotem. Potem przyszedł czas, na bardziej wygodną formę przepływu wartości, a mianowicie – metale szlachetne. Czyli złoto, srebro, brąz, diamenty, rubiny itd. Ale pamiętajmy, stało się to dopiero wtedy, kiedy owych metali było dostatecznie dużo, aby wymiana była w miarę płynna. Złoto odegrało najważniejszą rolę w sposobie wymiany wartości między ludźmi i odgrywa do dzisiaj. Ale nie zapominajmy także o innych metalach, które prawie na równi ze złotem, a momentami, nawet, odgrywały większą rolę. A to dlatego, że były łatwiej dostępne, było ich więcej, a za tym idzie mniejsza wartość nominalna. Takim metalem było srebro.

Srebro do dzisiaj jest w wielu miesiącach oferowane jako produkt i zabezpieczenie finansowe na przyszłość. Na wypadek kryzysu bądź innego nieszczęśliwego finansowego krachu. Przyjęło się, że metale szlachetne, a za tym idzie srebro, odgrywają niesamowitą rolę w dzisiejszym świecie, ponieważ potrafią uchronić nas od krachu. Ludzie wierzą, że srebro skutecznie utrzymuję wartość i nawet gdy nastąpi jakiś krach czy kryzys finansowy, oni będą bezpieczni. Czy mają rację? Każdy sam musi sobie na to pytanie odpowiedzieć? Ale ważnym jest, aby pamiętać, że może zachowamy wartość, ale nie zarobimy. Sztabka srebra nie zamieni się nagle w dwie sztabki.

Produkty jak i usługi oferowane dzisiaj przez profesjonalne firmy to m.in. srebrne sztabki specjalnie przygotowane i opakowane oraz tzw. srebro inwestycyjne. Za tym idzie komfort. Nie musimy nawet naszej sztabki dotykać, owe instytucje bądź firmy przechowają sztabki za nas w specjalnie przygotowanych do tego super bezpiecznych sejfach, a my możemy spokojnie spać i o nic się nie martwić.

Jeśli chcesz inwestować w srebro odwiedź stronę: https://www.metalmarket.eu/sw/menu/sztabki/srebrne-sztabki-806.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here