Jak się wypromować na Instagramie

Wydaje się, że w liczącej pond miliard użytkowników społeczności Instagrama, wypromowanie własnego profilu nie powinno sprawiać kłopotu. Wiele osób tak myślało i niestety pomyliło się. Nawet najciekawsze treści potrzebują wsparcia, aby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. W tym artykule podpowiemy Ci jak skutecznie wypromować swój profil na Instagramie.

Od czego zacząć promowanie profilu na Instagramie?

Pierwszym i najważniejszym działaniem powinno być założenie konta. Aby zrobić to dobrze, trzeba się chwilę zastanowić i podjąć decyzję, czy promowany będzie profil prywatny, osobisty czy firmowy. Dodatkowo należy zadecydować czy na koncie osobistym promowana będzie własna osoba czy jakieś produkty. Dobrym sposobem aby zacząć promowanie konta może być zakup Instagram Followers. Większa ilość obserwujących to przede wszystkim pozytywny aspekt wizerunkowy. Będzie Ci łatwiej docierać do nowych potencjalnych fanów, gdy Twoje konto będzie popularne. Taką usługę możesz zamówić na stronie Wypromowani.pl.

W obu przypadkach wydaje się, że nie ma się nad czym zastanawiać. Jest to błędne myślenie, które może doprowadzić do braku sukcesu. Należy pamiętać, że promocje różnią się od siebie i wymagają rożnych dróg dojścia do sukcesu.

Promocja konta na Instagramie a ustawienia konta

  1. Nazwa – dzięki odpowiednio dobranej nazwie można w szybszy sposób zyskać popularność. W nazwie można określić to kim się jest i czym się zajmuje właściciel profilu. Niech nie będzie ona trudna do wymówienia. Nick powinien być chwytliwy i łatwy do zapamiętania.

Sprawdź jaka nazwa na Instagrama będzie dobra!

2. Zdjęcie profilowe – najlepiej, kiedy na zdjęciu widoczna jest osoba, do której konto należy lub logo danej marki. To wzbudzi ciekawość innych i chęć zerknięcia na nasz profil.

  1. BIO– krótka informacja co jest głównym tematem konta, kilka najważniejszych słów kluczowych w postaci hasztagów.4. Feed – np. najciekawsze i najbardziej atrakcyjne zdjęcia zachowujące odpowiednią hierarchię głównego przekazu.

    5. Stories – dla bardziej zaawansowanych użytkowników codzienna prezentacja od kilku do kilkunastu nowych zdjęć lub krótki film.

    6. IGTV – nowa funkcja umożliwiająca prezentowanie kilkuminutowych filmów, najlepiej związanych z głównymi zamierzeniami zaplanowanymi z działaniami na Instagramie.

Pozyskiwanie lajków i komentarzy

O tym czy nowo utworzony profil zyskuje popularność świadczy ilość reakcji pod zamieszczanymi treściami. Podstawowe reakcje to komentarze i lajki na Instagramie. Im więcej ich pod postem, tym większe zasięgi uzyskuje zamieszczony przekaz.

Zanim pod pierwszymi zamieszczanymi postami pojawią się pierwsze reakcje, warto najpierw poobserwować posty innych użytkowników. Obserwując posty innych w dobrym tonie jest jest wykazanie swojej reakcji na obserwowany przekaz. Pozostawienie lajka, a jeszcze lepiej komentarza, często prowokuje do uzyskania odwrotnej reakcji od obserwowanego. Warto pamiętać o niepisanej zasadzie wzajemności, w myśl zasady „ jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie”. Do takich reakcji nie należy podchodzić zbyt roszczeniowo bo nie o to chodzi. Trzeba mieć na uwadze zasadę, że aby zostać dostrzeżonym, należy dać znać o swoim istnieniu.

Najlepsza formą informacji o swoim istnieniu jest uczestniczenie w życiu wybranych osób czy społeczności, poprzez lajkowanie i komentowanie innych. W ten sposób działając pozyskać można nie tylko odwrotną reakcję, ale także wiele pochodzących od innych osób. Jest to najprostszy sposób na zyskiwanie coraz większej społeczności własnych odbiorców.

Aplikacje pomocne w budowaniu własnej społeczności

Smartfon to najpopularniejsze urządzenie wykorzystywane przez zdecydowaną większość instagramowiczów. Większość telefonów ma wbudowane aplikacje umożliwiające wykorzystywanie ich przy tworzeniu postów zamieszczanych na Instagramie. Podstawowe narzędzia do obróbki zdjęć posiada prawie każdy.

Darmowe stoki zdjęć

Sprawna obsługa własnego konta na Instagramie wymaga posiadania odpowiedniej ilości zdjęć, stanowiących podstawę funkcjonowania tego medium społecznościowego. Jeśli nie posiada się w zasobach własnych stoków zdjęć, zawsze można sięgnąć po darmowe zasoby zdjęć istniejące w sieci. Korzystając z obcych stoków zdjęć, należy zwracać uwagę na to, aby nie używać do własnych celów, materiałów objętych prawami autorskimi innych osób.

Nakładki na zdjęcia

Nakładki na zdjęcia zyskują coraz większą popularność. W sieci dostępnych jest wiele darmowych nakładek do wykorzystania w różnych okolicznościach związanych np. ze zbliżającymi się świętami, czy innymi dużymi wydarzeniami społecznymi. Odpowiedni dobór nakładek może podnieść atrakcyjność prezentowanych treści.

Hasztagi

Jest to najważniejszy element towarzyszący publikacjom instagramowym. Odpowiedni dobór oznaczeń zdjęć daje bardzo duże prawdopodobieństwo dotarcia do jak największej społeczności odbiorców. Dobrze jest wybrać sporą porcję własnych unikatowych słów dopasowanych do publikowanych postów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here