Ile jest w stanie zarobić dobra niania

Panie po studiach pedagogicznych oraz dojrzałe kobiety na emeryturze chętnie przyjmują posadę jako nianie. Mimo iż opieka nad cudzymi dziećmi jest bardzo wymagających i czasochłonnym zajęciem, to jednak wiele pań nie wyobraża sobie robić co innego na co dzień. Ile jest więc w stanie zarobić dobra niania, która będzie pracować na pełen etat? Ile zarabia niania dorywcza? Poniżej odpowiedź.

Nie dla każdego praca

Wiele młodych dziewczyn, które rozpoczynają studia chce sobie dorobić i zostaje opiekunkami do dzieci. Jednak po kilku tygodniach z energicznymi maluchami, wiele dziewczyn rezygnuje, gdyż stwierdzają, iż nie do końca odpowiada im takie zajęcie.

Nie każda osoba ma więc predyspozycje, by zostać dobrą opiekunką dla dzieci. Wiele kobiet, których ogłoszenia znaleźć można w internecie wręcz wprost określa, jakimi dziećmi chce się zajmować na co dzień. Są nianie, które najlepiej się czują z niemowlakami, a są też panie, które chętnie podejmą współpracę z przedszkolakami lub ze starszymi dziećmi. Warto więc wziąć to pod uwagę, gdy szuka się odpowiedniej osoby do swojej pociechy.

Cały dzień z dzieckiem

Jak wygląda opieka nad dzieckiem? To zależy od tego, jak wygląda współpraca z rodzicami oraz jakiej pomocy od opiekunki oni oczekują. Są rodzice, którzy zatrudniają nianie na cały etat (na 8 godzin dziennie), są osoby, które poszukują opieki tylko na kilka godzin dziennie lub chcą, by niania do nich wpadała dorywczo (np.: gdy rodzice chcą iść do kina lub gdy muszą załatwiać swoje sprawy na mieście).

Od tego zależy też forma współpracy. Jeżeli niania przychodzi na cały dzień, to oczywiście musi podać dziecku posiłki, wyjść z nim na dwór oraz spędzić aktywnie czas aż do powrotu rodziców. Zdarza się także, że rodzice chcą zatrudnić nianie np.: tylko wtedy, gdy wybierają się na ważne wydarzenie, na które nie mogą zabrać ze sobą pociechy. Bardzo często rodzice zatrudniają opiekunki na sylwestra, na czas, na weekendy, w których wybierają się na wesele itp.

Ile zarabia niania? Czy to się w ogóle opłaca?

Zarobki niań są bardzo zróżnicowane. Nianie, które pracują na pełen etat i które mają olbrzymie doświadczenie w opiece nad dzieckiem są w stanie zarobić miesięcznie nawet od 2000 zł do 4000 zł.

Zdarza się także tak, że nianie zabierane są na wakacje przez rodziców dziecka, którym się zajmują lub po prostu zostają z maluchem w domu przez tydzień a nawet dwa, gdy rodzice sami wyjeżdżają na wakacje. Wówczas opiekunka jest w stanie zarobić nawet przez taki jeden weekend z którym jest ze swoim podopiecznym non stop nawet i 1500 zł.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here