windykator

Jest to osoba, która nie kojarzy się pozytywnie w społeczeństwie. Jednak jego negatywne postrzeżenie nie musi wpływać na jego wynagrodzenie. Pokrewny zawód komornika i jak się okazuje jest dosyć opłacalnym zawodem w naszym kraju. Ściąganie należności od dłużników jest bowiem dochodową profesją. Od czego zależą zarobki windykatora oraz ile może on zarobić w naszym kraju?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/windykator-ile-zarabia/

Od czego zależą zarobki windykatora?

Jego zarobki będą zależały przede wszystkim podstawek, które sam będzie stawiał klientom. Mogą być one z góry narzucone przez właścicieli Firmy windykacyjnej, w której jesteś zatrudniony. Wynikają one z kolei z renomy firmy oraz okoliczności rynkowych. Firma działa na zasadach wolnej konkurencji, wobec tego musimy prezentować atrakcyjne stawki. Oczywiście wiadomo, że nieco więcej zarobimy Jako właściciele takich firm, niż jako zwykli pracownicy. Ważny w tej pracy jest również staż zawodowy oraz posiadane umiejętności. Czynnikiem, który ma wpływ na twoją pensję jest również prowizja. Inaczej mówiąc, jeżeli pracujesz z większym dłużnikiem, z w którym uda ci się dojść do porozumienia, automatycznie zarobisz więcej. Do tego dochodzą również pensja zwyczajowa za wykonywanie obowiązków. Do tego dochodzą również czynniki takie jak miejsce zamieszkania, region kraju czy nawet pora roku. Jako windykator możesz pracować w biurze i w terenie. Jeżeli pracujesz w terenie, to twoje zarobki będą nieco wyższe.

Jaka jest mediana zarobków windykatora w naszym kraju?

W Polsce przeciętne zarobki windykatora sięgają około 4810 zł brutto. Jest to mediana, oznaczająca, że połowa z nich zarabia w przedziale od 3770 zł do 6360 zł. Około ćwierć z nich musi zadowolić się pensją niższą niż 3770 zł, zaś pozostała ćwierć z nich co miesiąc na koncie widzi kwotę powyżej 6360 zł. Są to badania uwzględniające różne formy zatrudnienia czy typy działalności windykatorów. Nasza pensja oczywiście będzie się zwiększać, jeżeli będziemy spełniać wyżej wymienione warunki czy czynniki zależne od zarobków windykarza.

Zobacz też: http://www.ttools.pl/praca-magazyniera-etat-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here