Czy warto wybrać mop z mikrofibry?

Dlaczego warto wybrać mop z mikrofibry? Powodów jest wiele, jednak do najważniejszych można zaliczyć łatwość w pozbywaniu się domowych zanieczyszczeń. Nie tylko wykazuje się wysoką skutecznością, ale również przystępną ceną. Jego zakup nie będzie dużym obciążeniem dla żadnego budżetu domowego.

Fenomen mikrofibry

Mopy z mikrofibry przewyższają posiadanymi właściwościami mopy tradycyjne. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zastosowanie innowacyjnego materiału, jakim jest mikrofibra. Ta składająca się z cienkich mikrowłókien poliamidowych i poliestrowych tkanina potrafi zaabsorbować ponad 10 razy więcej wody niż tradycyjna bawełna, przy czym czas schnięcia podłóg jest średnio 3 razy krótszy od tradycyjnych mopów. Co ciekawe, pojedyncze włókna są ponad 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa. Mopy z mikrofibry to doskonałe rozwiązanie dla osób, które oczekują wysokiej efektywności sprzątania, łatwości w użytku oraz higieny pracy.

Kieszeniowe i sznurkowe

Wybierając mop z mikrofibry możemy mieć pewność, że utrzymanie higienicznie czystych podłóg będzie prostsze niż kiedykolwiek – i to bez zastosowania dodatkowych środków chemicznych! Dla uzyskania jeszcze większej satysfakcji z użytkowania, do dyspozycji klientów oddany jest szeroki asortyment mopów, z różnymi sposobami mocowania, aby w ten sposób każdy mógł dobrać sprzęt, który odzwierciedli jego indywidualne preferencje. Największym zainteresowaniem cieszą się płaskie mopy z mikrofibry, z mocowaniem kieszeniowym lub wkłady do mopów sznurkowych.

Gdzie polecane?

Profesjonalny mop z mikrofibry to nieodzowne uzupełnienie nie tylko domów i mieszkań, ale również dużych obiektów publicznych, biur czy hal magazynowych. Pozostaje jeszcze pytanie, na jakich powierzchniach najlepiej się sprawdzi? Otóż jak się okazuje, ten rodzaj mopów polecany jest do czyszczenia porowatych i nierównomiernych powierzchni. Wszystko za sprawą specjalnej struktury włókien, która z jednej strony stawia większy opór w usuwaniu zabrudzeń, z drugiej – w przeciwieństwie do swoich odpowiedników – skuteczniej je usuwa. Mop z mikrofibry można używać przy pomocy montowanego na stałe trzonka lub w opcji teleskopowej. Te drugie rozwiązanie jest o wiele bardziej komfortowe, albowiem nie tylko usprawnia sprzątanie, ale również pozwala na efektywniejsze manewrowanie ścierką.

Jeśli zatem poszukujemy akcesoriów, które sprawią, że prace porządkowe będą przebiegały nie tylko szybciej, ale i sprawniej, to mopy z mikrofibry będą stanowiły najlepsze rozwiązanie. W szczególności zakupione w zestawie z wiadrem i wyciskarką od renomowanych producentów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here