Jak znaleźć pracę w restauracji?

Szukanie pracy bywa czasem długotrwałe, żmudne i monotonne. Zwłaszcza jeżeli szukamy pracy mając określone wymagania i wytyczne w kwestii przyszłych zarobków oraz samego stanowiska pracy i zakresu obowiązków. W niektórych branżach jednak ,,praca jest i będzie zawsze”. Możemy do takich sektorów z pewnością zaliczyć turystykę i gastronomię. Praca w restauracji to nie zawsze ,,lekki kawałek chleba” jednak w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach ofert dotyczących zagadnienia praca w restauracji nie brakuje.

Praca w restauracji bywa najczęściej podejmowana przez uczniów oraz studentów pragnących dorobić sobie do swojego ,, skromnego” budżetu. Nie jest to jednak jedyna grupa osób pracujących w gastronomii i turystyce. Czasem w restauracjach pracy poszukują osoby potrzebujące dodatkowego zastrzyku gotówki – na przykład spłacające kredyt mieszkaniowy. Weekendowa praca w restauracji stanowiąca zajęcie dodatkowe to doskonały zastrzyk dodatkowej gotówki. Pamiętajmy, że będąc miłą kelnerką lub czarującym kelnerem możemy bądź często liczyć na wysokie napiwki, które przy odrobinie szczęścia mogą dorównywać lub nawet przekroczyć wartość naszej ,,dniówki”.

Wielu z nas zadaje sobie pytanie gdzie szukać ogłoszeń o pracy w restauracji w internecie? Otóż ogłoszenia w internecie z pracą w restauracji znajdziemy właściwie wszędzie. Na popularnych serwisach ogłoszeń lokalnych, w gazecie porannej, na portalach społecznościowych, forach internetowych, w powiatowych i wojewódzkich urzędach pracy, a także bardzo często w samych lokalach, w których poszukuje się pracownika. Czasem nawet jeśli na drzwiach lub witrynie lokalu na pierwszy rzut oka nie widnieje żadne ogłoszenie odnośnie wolnych miejsc racy – warto jest pytać o to w środku. Oblegane lokale gastronomiczne i restauracje właściwie zawsze potrzebują chętnych rąk do pracy.

Gdzie szukać ogłoszeń o pracy w restauracji w internecie – możemy także sami zamieścić ogłoszenie o tym iż poszukujemy pracy w restauracji lub hotelu czy też pubie. Opiszmy w nim siebie z jak najlepszej strony – jako osobę konsekwentną, pracowitą, skrupulatną i zaradną. Podajmy swoją dyspozycyjność oraz to czy mamy dogodny transport do pracy. Najlepiej także sprecyzować w jakiej lokalizacji chcielibyśmy podjąć zatrudnienie oraz jakie zmiany są dla nas najbardziej dogodne – ranne, popołudniowe, a może nocne. Ponadto warto także wspomnieć o naszym dotychczasowym doświadczeniu zawodowym na stanowisku pracownika restauracji oraz znajomości języków obcych.
Dobrze również jeżeli moglibyśmy pochwalić się referencjami od poprzednich pracodawców.

Ogłoszenia w internecie z pracą w restauracji pojawiają się niemal każdego poranka – zwłaszcza w dużych miastach, dlatego jeżeli faktycznie posiadamy duże pokłady motywacji oraz chęci do pracy w tym zawodzie – nie powinniśmy się martwić, iż grozi nam długotrwałe i żmudne poszukiwanie pracy. Tak naprawdę bowiem dla chcącego jest ona właściwie ,, na wyciągnięcie ręki”.
Pracę możemy także znaleźć pytając wśród rodziny oraz znajomych.

[Głosów:2    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here