Czy kredyt oddłużeniowy naprawdę umożliwia wyjście ze spirali zadłużenia

Osoby poważnie zadłużone, które szukają sposobu na wyjście ze swojej trudnej sytuacji, mogą natknąć się na taki typ kredytu, jak kredyt oddłużeniowy. Już sama jego nazwa wyraźnie wskazuje, w jakim celu może on być wykorzystywany, natomiast dobrym pomysłem może być zapoznanie się lepiej z tym, co właściwie to tytułowe oddłużenie oznacza w praktyce. 

Łatwiej będzie wtedy określić, czy warto się nim w danym przypadku zainteresować. Dłużników może przede wszystkim interesować, czy rzeczywiście taki kredyt jest skutecznym sposobem na wyjście ze spirali zadłużenia, czy też nie. Odpowiedź na to kluczowe pytanie zostało udzielone poniżej.

Kredyt oddłużeniowy pozwala wyjść ze spirali długów

Spiralą zadłużenia określa się zazwyczaj sytuację, w której dłużnik nie jest w stanie sam spłacić swoich zobowiązań i zaciąga na ten cel kolejne szybkie pożyczki czy kredyty gotówkowe na dowolny cel. Następnie one również okazują się sporym wyzwaniem, więc pojawia się potrzeba wzięcia kolejnych. Trudno jest wyjść z tej spirali, a im dłużej się w niej przebywa, tym bardziej dług narasta, ponieważ każda kolejna pożyczka musi być zaciągana na coraz większą kwotę, aby wystarczyła na spłatę poprzedniej.

Może się wydawać, że z takiej trudnej sytuacji nie ma wyjścia, ale w rzeczywistości okazuje się, że takowe istnieje. Mowa tutaj właśnie o kredycie oddłużeniowym, który został stworzony konkretnie z myślą o osobach poważnie zadłużonych i w związku z tym jest idealnie dopasowany do ich potrzeb i możliwości finansowych, w odróżnieniu do zwykłych chwilówek czy kredytów gotówkowych. Nie trzeba się więc martwić, że po jego zaciągnięciu będzie trzeba brać kolejne kredyty czy pożyczki na jego pokrycie.

Jak to możliwe? W dużym skrócie, kredyt oddłużeniowy pozwala na zamianę wielu różnorodnych długów w jedno zobowiązanie, które z zasady ma być łatwiejsze do spłaty (przede wszystkim poprzez odpowiednie dostosowanie okresu spłaty, które pozwoli na uzyskanie niskich, łatwych do spłacania zgodnie z harmonogramem rat). Dzięki temu nie trzeba się martwić wysokimi odsetkami, ciągłymi wiadomościami z działu windykacji i wizytami ich przedstawicieli czy też komornikiem.

Jakie zobowiązania można oddłużyć?

Sytuacja każdego kredytobiorcy jest inna, więc często pojawia się pytanie o to, jakie konkretnie zobowiązania można spłacić w ramach kredytu oddłużeniowego. Niektórzy mogą chcieć połączyć wiele chwilówek, inni na przykład oddłużyć kilka kredytów gotówkowych i kart kredytowych. Kredyt oddłużeniowy jest bardzo elastycznym rozwiązaniem, które pozwala pozbyć się zadłużenia różnego typu i o różnej wysokości, każdy więc powinien być w stanie znaleźć odpowiednią ofertę dla siebie.

Wartym rozważenia rozwiązaniem jest skontaktowanie się z doświadczonym doradcą kredytowym, który przeanalizuje sytuację i udzieli indywidualnej porady odnośnie do tego, jaki produkt finansowy sprawdzi się najlepiej. Pomoże również w wyselekcjonowaniu konkretnej oferty, tak, aby nie przepłacić niepotrzebnie, a także w załatwieniu wszelkich formalności związanych ze zobowiązaniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here