w jakim banku

Istnieją w życiu niespodziewane wydatki, które nie mogą poczekać. Sytuacja jest komfortowa kiedy mamy zaplecze finansowe i możemy je wykorzystać w tym celu. Komplikuje się jednak w momencie kiedy nie mamy żadnych środków, które można spożytkować nie naruszając naszego codziennego budżetu nie odczuwając tego w drastyczny sposób.

Większość z nas chociaż raz w życiu stanęło przed dylematem wzięcia kredytu gotówkowego, ale jaki wybrać kiedy kompletnie się na tym nie znamy i dodatkowe odsetki po za rodzimym kapitałem, który chcemy pożyczyć są dla nas tzw czarną magią.
Jeśli potrzebujemy małej kwoty i mamy pewność, że będziemy w stanie spłacić całość w ciągu kilku dni nie ma sensu brać kredytu w banku.

Wystarcza mała pożyczka wzięta maksymalnie do 30 dni tym bardziej, że wszystkie formalności możemy załatwić przez internet i można znaleźć ofertę, w której oddajemy tyle ile pożyczyliśmy. Oczywiście jeśli wszystko spłacimy w ustalonym wcześniej terminie i zapominamy o sprawie. Jeśli jednak zależy nam na większej kwocie i nie jesteśmy w stanie spłacić jej od razu. Wolimy rozłożyć spłatę zobowiązania na dłuższy okres czasu, bo tylko takie raty jesteśmy w stanie spłacać najlepszym wyjściem będzie wzięcie kredytu gotówkowego.

w jakim banku najlepiej wziąć kredyt

Oczywiście wcześniej najlepiej zapytać rodziny czy znajomych, czy nie mogliby nam zaoferować pożyczki, ale jeśli jest to niemożliwe w pierwszej kolejności udajmy się do banku do którego przelewamy swoje wynagrodzenie. Jest szansa, że bank którego jesteśmy wiele lat klientem zaproponuje nam w „podzięce” o wiele lepsze warunki spłaty i dużo niższe oprocentowanie w porównaniu do innych banków z którymi nie mieliśmy nigdy żadnej styczności, ale nie jest to regułą.

Warto przejrzeć rankingi kredytowe w internecie lub udać się poza „swoim” bankiem jeszcze do kilku innych instytucji porównując aktualne oferty kredytowe i zrobić listę tych, które oferują nam najlepsze warunki spłat z jak najkrótszym okresem. Należy zwrócić uwagę nie tyle na oprocentowanie, co koszt końcowy całego kredytu. Aktualny taki ranking przedstawię poniżej.

W jakim banku najlepiej wziąć kredyt?

Sytuacja na rynku w październiku 2018 roku przy kredycie 20000.
Na pierwszym miejscu zdecydowanie możemy zestawić alior bank. Z ratą wysokości 460,59 na 48 miesięcy. Całość kredytu do spłaty to 22108,12. co daje nam tylko ponad 2 tysiące więcej. Oprocentowanie rzeczywiste kredytu to tylko 5,12 RRSO. Bank chwali się również, że prowizja bankowa wynosi 0zł. Dlatego zdecydowanie można ofertę umieścić na pierwszym miejscu w naszym rankingu.

Na drugim miejscu aktualnie wybija się deutsche bank z ratą 506,08 zł na 48 miesięcy. Oprocentowanie wynosi 4,99, ale rzeczywiste oprocentowanie to już 10,91 RRSO i prowizja dla banku już nie jest darmowa. na dzień dzisiejszy wynosi 9,90%. Całkowita kwota do spłaty wynosi 24292,05 zł.

kredyt

Kolejne trzecie miejsce w rankingu to na dzień dzisiejszy PKO bank Polski, który przy kwocie kredytu dwudziestu tysięcy złotych przy racie miesięcznej wynoszącej 522,44 zł i oprocentowaniem rzeczywistym 12,35 RRSO z prowizją dla banku 4,99 % daje nam całkowitą kwotę do spłaty kredytu przy 48 miesiącach 25076,95 zł.

Czwarte miejsce aktualnie zajmuje EUROBANK z ratą w wysokości 528,51 zł i rzeczywistym oprocentowaniem 13.20% RRSO na 48 miesięcy z prowizją dla banku wynoszącą 7,21 % przy kwocie kredytu 20000 zł całkowita kwota do spłaty to 25368,43 zł.

Piąte miejsce GET IN BANK :
Przy 48 ratach kredytu z której każda wynosi 545,23 zł, gdzie rzeczywiste oprocentowanie kredytu wynosi 15,41% RRSO z prowizją dla banku 9,90% całkowita spłata to kwota 26171,05 zł.

Ostatnie miejsce w naszym rankingu zajmuję SANTANDER gdzie przy 48 ratach wysokości 557,93 zł każda, oprocentowaniu rzeczywistym 16,86 % RRSO i prowizją dla banku wysokości 9,99% całkowita należność przez nas do pokrycia wynosi 26780,45.
Jak wyżej widzimy różnicę pomiędzy bankami są dość znaczne i warto odwiedzić kilka instytucji, wymalowując sobie obraz aktualnej oferty. Możemy dzięki temu wiele zaoszczędzić, i dobrać ofertę skrojoną na miarę jak najbardziej do nas pasującą, abyśmy nie mieli w przyszłości żadnych problemów ze spłatą zaciągniętego zobowiązania.

Kiedy w rankingu przedstawia się bank z którego korzystamy przelewając co miesiąc swoje wynagrodzenie, tym lepiej dla nas. Formalności zajmą o wiele mniej czasu i unikniemy donoszenia różnego rodzaju wyciągów czy zaświadczeń o zarobkach, bo nasz bank już to ma w swoich bazach. Dlatego lepiej najpierw udać się w pierwszej kolejności do swojego banku jeśli zależy nam na czasie tak samo jak na pieniądzach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here