Zwrot podatku z Niemiec

Okres rozliczeń podatkowych jest gorącym czasem w urzędach skarbowych, ale i w naszych domach. Zapewne wielu z nas pamięta, jak jedyną opcją w Polsce, było osobiste dostarczenie do popularnego fiskusa naszych dokumentów. Długie kolejki ustawiały się do tej instytucji szczególnie ostatniego dnia składania zeznań. Teraz, w dobie Internetu, proces ten jest o wiele łatwiejszy. Mogą skorzystać z niego również ci podatnicy, którzy pracowali za granicą. Biuro rachunkowe Borsuk Podatki od 2003 roku świadczy usługi dla Polaków, którzy chcą rozliczyć swój PIT, np. z Niemiec. Jak to zrobić? Odpowiedź poznasz poniżej.

Sprawdź, co musisz wiedzieć, aby prawidłowo rozliczyć podatek z Niemiec

W Niemczech przebywa około 2 milionów Polaków. To najliczniejsza grupa emigrantów z Polski w krajach europejskich. Podejmując się legalnej pracy, zobowiązani są również do corocznych rozliczeń podatku. Od swojego wynagrodzenia mają co miesiąc potrąconą kwotę na podatek dochodowy. Jego nadwyżka zostanie zwrócona przy zwrocie tegoż podatku. Jednak pierwszym krokiem jest wypełnienie deklaracji podatkowej. W tym celu najważniejszym dokumentem jest niemiecka karta podatkowa – Lohnsteuerkarte. Zawarte są w niej informacje o wynagrodzeniu podatnika, a także wysokości składek. To na tej podstawie obliczany jest możliwy zwrot podatku z Niemiec.

Rozlicz podatek i odzyskaj pieniądze za pracę

Kto ma obowiązek się rozliczać z Finanzamt? Dotyczy to osób, których dochód przekroczył 10 700 euro, emerytów i rencistów oraz pracowników, którzy mieli kilku pracodawców. Jeżeli ma się status rezydenta (prawa nabywa się w sytuacji, gdy pracuje się w Niemczech więcej niż 183 dni), można ubiegać się o różnego rodzaju ulgi podatkowe. To one przyczyniają się do tego, że kwota zwrotu podatku będzie wyższa. Więcej o tym przeczytasz na https://borsukpodatki.pl/zwrot-podatku-niemcy/.

Dowiedz się więcej o systemie podatkowym w Niemczech

Polacy mogą być szczególnie zainteresowani terminami zwrotu podatku (przeczytasz o nich na https://borsukpodatki.pl/terminy-zwrotu-podatku-z-niemiec-w-2022-roku/). Zasada jest prosta. Urzędnicy w pierwszej kolejności rozpatrują zeznania podatkowe, które najszybciej zostały im dostarczone. Najpóźniej do dnia 31 lipca 2022 roku należy wysłać uzupełnioną deklarację podatkową. Najlepiej zrobić to z pomocą specjalistów z Borsuk Podatki, którzy chętnie udzielają rad i podpowiedzi, jak uzyskać maksymalną kwotę zwrotu podatku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here