Obiektywy Sigma

W pracy fotografa kluczowy jest dobór odpowiedniego obiektywu do wykonania zleconej pracy. Nowoczesne obiektywy umożliwiają robienie wysokiej jakości zdjęć zarówno w terenie, jak i w studiu fotograficznym. Co ważne ich intuicyjna obsługa sprawia, że mogą być z powodzeniem stosowane przez profesjonalistów i amatorów. A na co zwrócić uwagę zamawiając obiektywy Sigma?

Obiektywy Sigma do aparatów marki Canon

Wśród bogatej oferty obiektywów Sigma znajdują się modele dedykowane aparatom marki Canon. W takim wypadku można zdecydować się na przykład na obiektyw Sigma 35 mm F1.4 DG HSM Art, który doskonale sprawdzi się podczas fotografowania malowniczych krajobrazów, martwej natury i efektownych portretów. Poza tym jest to model chętnie wybierany do artystycznych sesji fotograficznych, które wymagają intensywnej pracy z obiektywem. Wynika to z faktu, że tego typu obiektywy Sigma zostały wyposażone w 13 soczewek ułożonych w 8 grupach oraz w szkło SLD o niskim stopniu załamania światła. Dzięki tym parametrom można uzyskać wyjątkowo ostry i kontrastowy obraz na całej płaszczyźnie zdjęcia. Ponadto obiektyw Sigma 35 mm F1.4 DG HSM Art umożliwia wygodną korekcję aberracji chromatycznej oraz korekcję poziomów jasności na brzegach obrazu.

Obiektywy Sigma do aparatów marki Nikon

Szukając profesjonalnego obiektywu do aparatów marki Nikon, który zagwarantuje najlepszą jakość obrazu, warto rozważyć stałoogniskowy obiektyw 20 mm f/1.4 DG HSM. Ponieważ model ten posiada doskonałe parametry techniczne, a jego obudowa została wykonana z metalu oraz termicznie stabilnego kompozytu. Tak zaprojektowane obiektywy Sigma pozwalają na robienie precyzyjnych zdjęć, nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych i można dzięki nim uzyskać bardzo modny efekt rozmycia tła. Poza tym stałoogniskowy obiektyw 20 mm f/1.4 DG HSM charakteryzuje się ostrością od 0.27 m, dzięki czemu przy jego użyciu można tworzyć wyraźne ujęcia z bardzo bliska. Będzie to szczególnie przydatne do fotografowania dzikiej przyrody lub restauracyjnych potraw oraz do robienia zdjęć biżuterii.

Wysoka jakość wykonania i ponadprzeciętne parametry sprawiają, że obiektywy Sigma znacząco ułatwią robienie dobrych zdjęć. W efekcie takie zdjęcia nie będą wymagały zaawansowanej obróbki, by móc je przesłać do klienta czy dołączyć do profesjonalnego portfolio. Dlatego szukając profesjonalnego obiektywu do aparatów marki Nikon lub Canon, warto zdecydować się na dedykowany obiektyw Sigma, który zapewni najwyższą jakość w rozsądnej cenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here