Zwrot podatku

Wielu Polaków co roku ma obowiązek składać zeznanie podatkowego do holenderskiego urzędu skarbowego – Belastingdienst. Nasi rodacy podejmują się pracy w różnych branżach, m.in na budowie, w sklepach spożywczych, magazynach czy pomagają przy pracach sezonowych. Każdy, kto pracował legalnie, ma odprowadzane składki na poczet podatku dochodowego. Na tej podstawie Polakom przysługuje zwrot podatku z Holandii. Im wcześniej zostanie ono dostarczone urzędnikom, tym pieniądze szybciej trafią na konta bankowe. Prosty i szybki zwrot podatku jest możliwy z aplikacją Aangifte24.

Zeznanie podatkowe w trzech prostych krokach. Poznaj możliwości narzędzia Aangifte24

Z aplikacją zwrot podatku z Holandii jest bardzo wygodny. Wystarczy posiadać przy sobie holenderską kartę podatkowej – Jaaropgave – i wpisać znajdujące się w niej dane do panelu aplikacji. Od razu uzyskamy odpowiedź, zawierającą wysokość naszej nadpłaty podatkowej. Następnym krokiem jest opłata za złożenie zeznania podatkowego. Dokonać tego możemy za pomocą serwisu przelewy24 lub karty kredytowej. 

Pozostało nam czekać na kontakt ze strony doradcy Aangifte24. Sprawdza on poprawność danych zawartych we wniosku i pomaga w określeniu możliwych przysługujących nam ulg podatkowych, np. na dojazdy do pracy, odzież roboczą lub z racji posiadania dzieci. Ulgi podatkowe mogą dodatkowo podnieść ewentualną wysokość zwrotu podatku z Holandii. Po całej procedurze, nasze zeznanie podatkowe zostanie bezpośrednio wysłane do Belastingdienst. 

Odroczenie terminu złożenia zeznania podatkowego – czy to jest możliwe?

Należy pamiętać, że zeznania podatkowe powinny być dostarczone do urzędu skarbowego maksymalnie do 1 maja – dotyczy osób zameldowanych oraz do 1 lipca – dla osób, które nie posiadają meldunku w Holandii. Jednak jeżeli z jakiś powodów podatnik nie jest w stanie dotrzymać powyższych terminów, ma możliwość jego odroczenia i przesunięcia wysłania deklaracji o kilka miesięcy – do dnia 1 września. Jest on zobowiązany, o poinformowaniu urzędu skarbowego o tym fakcie. 

W przypadku, gdy podatnik w ogóle nie złoży zeznania podatkowego w urzędzie, grozi mu kara za nieterminowe rozliczenie, która wynosi 369 euro lub więcej. Odroczenie terminu odbywa się na dwa sposoby. Pierwszym jest skorzystanie z konta na belastingdienst.nl lub dzwoniąc bezpośrednio do holenderskiego urzędu skarbowego pod numer telefonu. Szczegóły, jak to zrobić, znajdziesz pod adresem https://aangifte24.com/odroczenie-terminu-zlozenia-zeznania-podatkowego-w-holandii/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here