symulacja kredytu

W życiu każdego z nas przychodzi moment, że potrzebujemy gotówki, której fizycznie nie posiadamy. Może to być efektem sytuacji losowej na którą wcale nie mieliśmy wpływu, albo w wyniku rzeczy na które mamy wpływ.
Może nagle trafiła nam się świetna inwestycja dzięki, której możemy pomnożyć gotówkę, albo w końcu spełnić swoje marzenie np. jeśli całe życie marzyliśmy o konnej jeździe i natrafiła się świetna okazja na zakup konia w niższej cenie, a może zalał nas sąsiad i musimy natychmiast wykonać nieplanowany i tym samym nieuwzględniony w budżecie codziennym remont.

Na początku warto popytać znajomych czy nie mają jakiś oszczędności, których w najbliższym czasie nie będą potrzebować i czy będą nam mogli pożyczyć pieniądze na jakiś czas. Unikniemy wtedy odsetek, bo jedynymi jego odsetkami będzie wdzięczność i uśmiech.

Jeśli znajomi nie mają gotówki, albo mogą nam jej pożyczyć mniej niż potrzebujemy warto rozglądnąć się w mieszkaniu czy garażu i odszukać rzeczy, których nie będziemy już potrzebować. Możemy wystawić je na popularnych portalach i szybko sprzedać. Szybko otrzymamy gotówkę, zwolnimy dużo miejsca w naszej codziennej przestrzeni, a także nie będziemy musieli oddawać gotówki nie tworząc sobie przy tym długów.

Jeśli jednak żadna z tych opcji nie zda egzaminu, a nam dalej brakuje całości albo części gotówki musimy pomyśleć o pożyczce lub kredycie.

kredyt

Jakie są różnice pomiędzy pożyczką a kredytem?

Jeśli potrzebujemy niewielkiej kwoty i będziemy pewni, że w ciągu kilku dni do miesiąca będziemy w stanie ją spłacić, możemy pokusić się o zaciągniecie pożyczki. Jest to o tyle łatwiejsze, że możemy takie zobowiązanie wziąć przez internet nie wychodząc z domu, a nawet na telefonie jadąc w autobusie.
Jedyne co nam będzie potrzebne to dostęp do konta internetowego i dowód osobisty pod ręką. Niektóre firmy wymagają niewielkiego przelewu zwrotnego, aby łatwiej potwierdzić tożsamość pożyczkobiorcy.

Jest to o tyle dobra oferta, że aktualnie takie instytucje prześcigają się w ofertach, aby pozyskać jak największą ilość klientów i przekonać Cię tym samym, że to właśnie ich klientem powinieneś zostać. Aktualnie możemy spotkać już takie oferty, których odsetki wynoszą 0% przy pierwszej pożyczce.

Co oznacza, że pożyczka spłacona w terminie zazwyczaj do 30 dni gwarantuje nam, że oddamy dokładnie tyle ile pożyczyliśmy. Wszystkie formalności załatwimy przez internet bez donoszenia zaświadczeń i podpisywania tony dokumentów. Jest to doskonała oferta dla osób potrzebujących niewielkich kwot na kilka dni.

Jeśli potrzebujemy większej gotówki rozłożonej na większą ilość rat, zdecydowanie powinniśmy pomyśleć o kredycie gotówkowym oferowanym przez tradycyjne banki.
W pierwszej kolejności powinniśmy się wybrać do banku do którego co miesiąc wpływa nasze wynagrodzenie. Po pierwsze banki dla swoich stałych klientów często oferują lepsze warunki kredytowe, a po drugie znacznie ułatwi to formalności. Nasz rodzimy bank posiada naszą historię konta, wszystkie wyciągi, wie ile zarabiamy i kiedy wpływa nasze wynagrodzenie.

Od razu będzie mógł z łatwością określić czy będziemy w stanie spłacić swoje zobowiązanie i bank, z którego korzystamy z miejsca obdarza nas większym zaufaniem niż przyszłych potencjalnych warunków.
Jednak kredytu nie warto od razu brać w swoim banku. Lepiej dowiedzieć się warunków i sprawdzić jeszcze kilka ofert w innych bankach . Można to z łatwością sprawdzić w rankingach kredytowych. Mamy całe zestawienie najlepszych ofert w jednym miejscu.

symulacja

Pomocna jest także symulacja kredytu. Polega ona na wpisaniu potencjalnych parametrów naszego przyszłego zobowiązania, i wyświetla nam się potencjalny koszt całości kredytu, na ile miesięcy będzie rozłożony, a także ile wyniesie nasza rata. Na większości stronach internetowych banków mamy do dyspozycji taką symulację co znacznie skraca czas i daje pełny obraz tego czy warto udać się do danego banku czy nie.

Przy wzięciu kredytu warto zwracać nie tylko uwagę na całkowity koszt kredytu, ale także na prowizję braną przez bank i rzeczywistą stopę oprocentowania podpisaną RRSO. Zazwyczaj banki rzeczywistą stopę oprocentowania piszą małym drukiem dlatego warto czytać wszystko dokładnie co zdecydowanie oszczędzi nam chodzenia i czasu straconego do instytucji, w których wzięcie zobowiązania mniej nam się opłaca.

Kolejnym czynnikiem jest szczególnie biorąc kredyt na dłuższy okres zorientowanie się czy w banku w którym go zaciągamy można zawiesić 1 czy 2 raty. Jest to bardzo pomocne w razie ewentualnej utraty pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here