Najlepsze konto firmowe dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Jednoosobowa działalność gospodarcza to szansa, by założyć firmę w kilka minut. Wszystkie formalności można już dopełnić online, jednak firma bez rachunku firmowego nie prezentuje się dość wiarygodnie. Jak wybrać najlepsze konto dla takiej działalności? Pomocny jest ranking kont firmowych!

1. Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Bank

Ranking kont firmowych warto rozpocząć od najmocniejszej pozycji, która w tym zestawieniu przypada bankowi Santander proponującym Konto Firmowe Godne Polecenia. Biznesmen może liczyć na wiele opcji za darmo, w tym bezpłatne prowadzenie rachunku, brak opłat, gdy założy jeszcze konto walutowe, przelew do ZUS i US za darmo, a także 10 przelewów internetowych, które są liczone od pierwszego każdego miesiąca. 

Konto Firmowe Godne Polecenia jest darmowe w wymienionych sytuacjach, jeśli przedsiębiorca będzie przelewać do ZUS co najmniej 200 zł w każdym miesiącu (dotyczy bezpłatnego prowadzenia konta). 

Kolejną zaletą związaną z kontem firmowym w Santander Banku jest dostęp do księgowości online, jeśli przedsiębiorca założył jednoosobową działalność, wybrał podane konto, korzysta z niego przez Internet, a także prowadzi uproszczoną księgowość. 

2. Konto Mój Biznes w Banku Millenium

Nie dość, że niedrogie, to jeszcze można otrzymać premię w wysokości 1500 zł. Wystarczy aktywnie korzystać z rachunku, od grudnia 2021 do lutego 2022 roku, żeby spełnić warunki promocji. 

Oczekiwania Banku Millenium nie są wygórowane pod tym względem: minimum 2000 zł przelewów na rachunek w miesiącu, co najmniej 250 zł na ZUS w określonym kwartale, a także transakcje kartą debetową na kwotę minimum 500 zł oraz wykupienie terminalu płatniczego, który zarejestruje obrót na poziomie co najmniej 1000 zł. Trzeba jeszcze podpisać umowę leasingową z Millenium Leasing na minimum 30 tysięcy złotych w jednym z trzech podanych miesięcy. 

Dla nowego, jak i rozwijającego się przedsiębiorstwa brzmi to niemalże, jak tutorial pt. „Jak krok po kroku skutecznie zaplanować budżet w swojej firmie”. 

Dodatkowo biznesmen nie płaci na rachunek Konto Mój Biznes przez dwa lata. Ma wtedy darmowe prowadzenie konta w złotówkach, jak i w obcej walucie. Do tego nie płaci za kartę kredytową Millenium Visa Business. 

Jednak na tym nie koniec – po dwóch latach bezpłatnego korzystania z rachunku, można także liczyć na atrakcyjne rozwiązania pod tym względem. Wystarczy tylko co miesiąc przelewać środki do ZUS i mieć wpływy na poziomie co najmniej 1000 zł każdego miesiąca. Wtedy nie płaci się za prowadzenie konta, wypłaty z sieci bankomatów Banku Millenium, a także za przelewy do US oraz ZUS. Dodatkowo można zrealizować 20 bezpłatnych pierwszych przelewów z Konta Mój Biznes. 

Jeśli komuś ten rachunek wydaje się idealny, warto poznać go bliżej i założyć, pomimo tego, że Bank nie ustalił, do kiedy obowiązuje promocja. 

3. Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao

Na trzecim miejscu w rankingu jest Konto Przekorzystne Biznes dostępne w Banku Pekao. Można korzystać za darmo z tego rachunku przez cały rok, a także korzystać nieodpłatnie z karty debetowej wielowalutowej. Warto zapoznać się z regulaminem, by dowiedzieć się o szczegółach promocji. 

Dodatkową zachętą jest premia w wysokości 1200 zł dla nowych jednoosobowych działalności, jak i dla tych, które mają już staż na rynku. Warto też podkreślić korzyści, czyli niskie opłaty i prowizje. Jeśli ktoś „zaprzyjaźni się” z Kontem Przekorzystnym Biznes na tyle, by je polecać klientom Banku Pekao S.A, może dodatkowo zyskać 1500 zł.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here