Małe nowe mieszkanie w Szczecinie jako inwestycja

Mieszkanie także może być dobrym sposobem na zainwestowanie posiadanych oszczędności. Dużym zainteresowaniem wśród inwestorów cieszą się dzisiaj kawalerki. Jak można na nich zarobić?

Niskooprocentowane lokaty czy ryzyko związane z funduszami inwestycyjnymi i grą na giełdzie powodują, że inwestorzy coraz częściej decydują się na lokwanie pieniędzy w nieruchomościach. Popularne są przede wszystkim mieszkania przeznaczone na wynajem. Można zarobić na nich dwojako – podczas wynajmu, czyli przez pobieranie opłat czynszowych od lokatorów, a także przez ich sprzedaż, która najczęściej odbywa się ze sporym zyskiem. Aby zarobić na mieszkaniu na wynajem, wówczas warto pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Dlaczego kawalerki są tak popularne wśród inwestorów?

Kawalerki to mieszkania, które sprzedają się najprędzej. Cieszą się dużym zainteresowaniem przede wszystkim wśród inwestorów. Dlaczego? Małe mieszkania są łatwe zarówno w wynajmie, jak również w sprzedaży. Są chętnie wybierane przez singli oraz pary, ale również mogą służyć do wynajmu okazjonalnego, na przykład dla turystów i osób podróżujących w celach biznesowych. Chociaż za jeden metr kwadratowy kawalerki zapłacimy więcej niż za jeden metr kwadratowy bardziej przestronne mieszkania, to właśnie małe metraże sprzedają się jak świeże bułeczki.

Jak zarobić najwięcej na kawalerce na wynajem?

Zarobek na wynajmie nieruchomości zależy głównie od lokalizacji. Liczy się sama miejscowość, ale i lokalizacja mieszkania w niej. Przykładowo, dużo możemy zyskać na mieszkaniach w Warszawie, Krakowie czy w Gdańsku, ale również zyski przynoszą nowe mieszkania w Szczecinie i w innych mniejszych miastach. Gdy chcemy zdecydować się na wynajem krótkoterminowy, turystyczny, szukajmy kawalerek w centrum. Gdy z kolei myślimy o wynajmie długoterminowym, na przykład dla studentów czy pracowników, możemy wybrać lokalizację poza ścisłym centrum, ale z dobrą komunikacją. Pamiętajmy też o dużym znaczeniu rozkładu nieruchomości i jej wyposażenia. Atrakcyjnie, ale neutralnie urządzona kawalerka na pewno wynajmie się szybciej niż ta, która swoim wystrojem pamięta poprzednią epokę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here