kredyt 30000

Kiedy staramy się o kredyt, nie zawsze musi być to związane z takimi czy innymi problemami finansowymi. Bardzo często jest tak, że większej ilości gotówki potrzebujemy z bardzo różnych względów. Czasem jest to podyktowane koniecznością uiszczenia wkładu własnego, czasem jest to dla nas konieczność, która wynika z chęci wdrożenia takich czy innych rozwiązań modernizacyjnych.

Prawdą jest jednak to, że jeśli chodzi o kredyt 30000 to musimy wiedzieć, jakie warunki powinniśmy spełnić, aby mieć pewność iż taki kredyt zostanie nam przyznany. Jakie warunki musimy zatem spełniać, aby móc się o taki kredyt ubiegać? Odpowiedzi znajdziecie państwo w naszym poniższym artykule.

Przede wszystkim – wniosek

Zanim przejdziemy do bardziej skomplikowanych kwestii, które warunkują przyznanie nam kredytu lub też nie przyznanie go, warto jest przyjrzeć się dokładnie temu, jak przedstawiają się kwestie formalne związane z przyznaniem nam kredytu. Pierwszą i zdecydowanie najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o przyznanie nam kredytu w wysokości 30 tys złotych, jest przede wszystkim złożenie odpowiedniego wniosku.

30000

Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie rozpocząć naszą drogę związaną z przyznaniem nam kredytu w wysokości 30 000 zł. Wniosek o taki kredyt, możemy złożyć osobiście w banku, lub też – jeśli posiadamy profil zaufany – przez internet, np. na stronie wybranego przez nas banku.
To, co jest jednak bardzo ważne, to aby wniosek taki w odpowiedni sposób wypełnić. Jeśli zupełnie nie wiemy, w jaki sposób tego dokonać, możemy zwrócić się z pomocą w tym aspekcie do bardziej doświadczonych osób. Z całą pewnością, będą one wiedziały, co powinno się w takim wniosku zawierać i na co koniecznie musimy zwrócić uwagę przy jego wypełnianiu.

Wniosek to nie wszystko

To, czy rzeczywiście uda nam się otrzymać kredyt w wysokości 30 000 zł, to nie tylko kwestia związana z właściwym wypełnieniem wniosku. Niebagatelną rolę odgrywa tutaj też to, jak przedstawia się nasza sytuacja w BIK-u. BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, to miejsce z którego bank, zanim zdecyduje się nam przyznać kredyt, pobiera informacje na temat naszej historii finansowej.

Znaczenie ma tu np. to, czy ciąży na nas wyrok egzekucji komorniczej, jak przedstawiają się nasze miesięczne dochody oraz – o czym także nie możemy zapominać – znajdują się tam także informacje dotyczące tego, czy obecnie spłacamy jakiś kredyt/pożyczkę. Wszystkie te informacje będą miały ogromne znaczenie, jeśli chodzi o decyzję związaną z przyznaniem nam kredytu. Ważne jest także to, że informacje te sprawdzane są niezależnie od tego, o jaką kwotę kredytu wnioskujemy.

Oczekiwanie na decyzję

To, co jest zdecydowanie najmniej przyjemną częścią jeśli chodzi o składnie wniosku o kredyt, to przede wszystkim kwestia dotycząca tego, jak długo czeka się na decyzję w sprawie jego przyznania. Z reguły czas ten jest dość krótki – trwa zaledwie około tygodnia. Czasem może się zdarzyć, że decyzję otrzymamy już po 3 dniach, czasem jest ona nam przyznawana znacznie później.

Niepewność, która towarzyszy nam od momentu złożenia wniosku kredytowego do otrzymania wstępnej decyzji kredytowej, to zdecydowanie najgorszy moment, jeśli chodzi o całą procedurę. Kiedy już wiemy, na czym stoimy, zdecydowanie prościej jest nam przejść przez te wszystkie formalności. warto też zwrócić uwagę na to, że wydanie wstępnej, pozytywnej decyzji kredytowej, wcale nie oznacza, że uda nam się taki kredyt otrzymać.

kredyt

Problemy z wierzytelnością

Nawet jeśli decyzja z BIK jest pozytywna, jeśli bank wstępnie wyraził zgodę, dopóki nie podpiszemy umowy kredytowej, nie możemy być niczego pewni. Zawsze bowiem może wyniknąć jakaś sytuacja, która sprawi, że kredyt ostatecznie nie zostanie nam przyznany.
Dlatego też, nie bez przyczyny funkcjonuje u nas powiedzenie, które mówi że przedwczesna radość to próżna radość. Dopiero kiedy mamy wszystko potwierdzone na papierze, kiedy już tak naprawdę czekamy na przelew z banku – tylko wtedy możemy mówić o tym, że rzeczywiście otrzymamy kredyt w wysokości 30 000 zł.

Jak długo trwa cały proces ubiegania się o kredyt?

Cała procedura związana z przyznaniem nam kredytu – od momentu złożenia wniosku, poprzez czas oczekiwania na wydanie wstępnej decyzji kredytowej, aż po moment faktycznego otrzymania przez nas pieniędzy, w najbardziej ekstremalnym przypadku, może trwać nawet miesiąc.
Jest to dość problematyczne, szczególnie wówczas, jeśli zależy nam na czasie – bo np. chcemy kupić mieszkanie lub samochód. Wówczas ten czas oczekiwania rzeczywiście może być problemem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKredyt 40000
Następny artykułKredyt 20 000

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here