Czy można dostać kredyt bez zdolności kredytowej?

0
1503

Każda osoba, która kiedykolwiek zaciągała kredyt, z pewnością wie, jak ważna jest zdolność kredytowa. To właśnie od niej w dużej mierze zależy to, czy otrzymamy kredyt i jaką będzie miał on wysokość. Co jednak w momencie, gdy nie masz odpowiednio dużej zdolności kredytowej? Czy banki udzielają zobowiązań osobom, które jej nie mają? Podpowiadamy.

Zdolność kredytowa – co to jest?

Najprościej mówiąc, jest to zdolność do spłaty zaciągniętego zobowiązani wraz z jego odsetkami w określonym na umowie terminie. Każdy bank bada swoich klientów pod względem zdolności kredytowej, aby zmniejszyć ryzyko nieudanej transakcji. Podczas analizy zdolności kredytowej pracownicy banku biorą pod uwagę wiele czynników. Mowa tu m.in. o:

– wysokości i źródle dochodów,
– liczbie osób na utrzymaniu,
– wieku oraz wykształceniu,
– historii kredytowej,
– wysokości kredytu.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe czynniki oraz kilka innych bank stwierdza, czy klient będzie w stanie poradzić sobie ze spłatą. Jeśli nie, to jego decyzja jest odmowna, a klient musi szukać pomocy w innym miejscu. Bank może odmówić udzielenia kredytu również przez negatywne wpisy w BIK oraz w bazach dłużników. Posiadanie długów jest dużym utrudnieniem podczas procesu ubiegania się o kredyt.

Gdzie można dostać kredyt bez zdolności kredytowej?

Kredyt bez zdolności kredytowej jest niestety praktycznie niemożliwy. Każdy bank ma bowiem odgórnie narzucony obowiązek dokładnej analizy zdolności kredytowej klienta. Jeśli nie spełnia on wymogów, to niestety pracownik banku nie może przyznać mu kredytu. Alternatywą dla produktów bankowych jest w takiej sytuacji oferta firm pożyczkowych. Tego typu zobowiązania nie są regulowane ustawą Prawo bankowe, dlatego pracownicy takich miejsc liberalniej podchodzą do oceny zdolności kredytowej.

W firmach pożyczkowych stosuje się wewnętrzne procedury, które różnią się od tych, które obowiązują w banku. Zazwyczaj są one zdecydowanie łagodniejsze i szybsze, przez co, więcej osób ma szansę na pozytywną decyzję. W ostatnich latach rynek pożyczek pozabankowych bardzo mocno rozwinął się w naszym kraju. Jest to coraz większa konkurencja dla tradycyjnych banków. Aby otrzymać pieniądze w takim miejscu, niekiedy wystarczy tylko dowód osobisty oraz wypełnienie formularza.

Pożyczka bez zdolności kredytowej – co warto wiedzieć?

Zanim weźmiesz pożyczkę w sektorze pozabankowym, powinieneś wiedzieć parę ważnych rzeczy. Po pierwsze zobowiązanie w takim miejscu może być droższe niż w tradycyjnym banku. Jest tak, ponieważ pożyczkodawcy podejmują duże ryzyko, udzielając pieniędzy osobie bez zdolności kredytowej. Z tego względu ustalają oni większe oprocentowanie oraz inne dodatkowe opłaty. Podwyższone oprocentowanie czy też zabezpieczenie pożyczki ma zrekompensować firmie pożyczkowej poniesione ryzyko.

Cały proces ubiegania się o pożyczkę jest dość prosty, a wniosek można złożyć nawet przez internet. Po pozytywnej weryfikacji klienta pożyczkodawca przelewa pieniądze na konto swojego klienta. Minusem może okazać się fakt, że takie pożyczki opiewają na niewielkie sumy. Zazwyczaj wynoszą one kilka, góra kilkanaście tysięcy złotych. Osoba ze złą zdolnością kredytową nie jest zbyt wiarygodna, dlatego udzielenie jej większej ilości pieniędzy mogłoby narazić firmę pożyczkową na duże straty. Mimo swojego liberalnego podejścia takie instytucje również chcą się uchronić przed nieterminową spłatą pożyczonych pieniędzy. Więcej informacji na temat zobowiązań bez zdolności kredytowej znajdziesz na stronie https://habza.com.pl/kredyt-bez-zdolnosci-kredytowej/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here