Pikniki i imprezy plenerowe – eventy pod gołym niebem z firmą starStone

Gdy pojawiają się pierwsze promienie słoneczne, chętnie się do nich wyrywamy, by choć przez chwilę stanąć w jasnej poświacie. A kiedy dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, w głowie już snujemy plany na rozpoczęcie sezonu grillowego, pikniki nad jeziorem, kinder party dla dzieci i wiele innych. Powodów do świętowania jest wiele, zwłaszcza, kiedy możliwości spędzania wolnego czasu rosną wraz z poprawiającą się pogodą, dlatego jest to najlepszy czas by zaplanować piknik lub huczną imprezę plenerową z okazji jakiegoś istotnego wydarzenia.

Niezależnie od tego, jaka okazja przyświeca planowanej imprezie pod gołym niebem, najważniejszą rzeczą, o jakiej trzeba zdecydować jest miejsce, w którym będzie się ona odbywać. Jeśli planujemy niewielką imprezę plenerową ze znajomymi, to sprawa jest bardzo prosta, bowiem w pobliżu jezior i sztucznych zbiorników wodnych są specjalnie wyznaczone miejsca do zorganizowania grilla lub ogniska. Problem pojawia się, kiedy teren musi pomieścić większą liczbę gości albo kiedy impreza plenerowa ma mieć bardziej oficjalny charakter i ognisko może nie spełnić oczekiwań przybyłych osób. Jeśli organizujemy piknik firmowy możemy zrealizować go na terenie przedsiębiorstwa, w pobliżu restauracji wynajmującej plac na specjalne okazje lub na działce udostępnianej przez miasto, bądź osoby prywatne. I tu pewnie pojawią się pierwsze wątpliwości – co mi po pustym placu? Nie ma się czego obawiać! Każde miejsce można odpowiednio przystosować i uczynić je fenomenalnym, jeśli tylko się wie, jak to zrobić.

Dla profesjonalnych agencji eventowych dostosowanie pustego placu do wymogów imprezy to nic trudnego, zwłaszcza kiedy dysponuje odpowiednim sprzętem, a tak jest właśnie w przypadku tytułowej firmy starStone. Działa głównie na południu kraju, w Krakowie, Katowicach, Opolu i Wrocławiu oraz w sąsiadujących z nimi miastach. Oprócz wieloletniego doświadczenia w organizowaniu pikników i imprez plenerowych, agencja dysponuje własnymi namiotami i wysokiej jakości sprzętem gwarantującym oświetlenie oraz nagłośnienie. Wykwalifikowani pracownicy budują wszystko od podstaw, uzupełniając całość własnymi meblami eventowymi i odpowiednimi akcesoriami, których zadaniem jest oddanie klimatu i charakteru imprezy. Najważniejsze jest spełnienie oczekiwań i wymogów Klienta, dlatego każda aranżacja jest dopasowana do okazji z jakiej urządzany jest dany event. Pusty plac może zatem zamienić się w miejsce jak z bajki.

StarStone podpowiada: Kiedy warto zorganizować imprezę plenerową?

Gdy pojawiają się wątpliwości, czy lepiej zorganizować imprezę plenerową, czy też postawić na event pod dachem, warto zdecydować się na konkretną opcję w oparciu o porę roku, bo obecnie tylko to kryterium ma prawdziwe znaczenie. Ci, którzy obawiają się kapryśnej pogody mogą być spokojni – dzięki odpowiedniej aranżacji pustej działki można w łatwy sposób zabezpieczyć się przed niespodziewanymi opadami deszczu. Wystarczy wielki namiot, który pomieści wszystkich gości i ewentualnie przenośne ogrzewanie. Nawet jeśli pogoda faktycznie się popsuje, goście będą mogli schronić się pod dachem, a dookoła wciąż będzie roztaczał się niezwykły widok i specjalnie zagospodarowana przestrzeń, która uzupełni efekt wizualny. Dlatego wiosna i lato – nawet jeśli nie zawsze słoneczne – to najlepsze pory roku na zorganizowanie imprezy plenerowej, zwłaszcza, jeśli jest ku temu okazja.

Imprezy plenerowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularne i to nie bez powodu. Po wybraniu odpowiedniego miejsca i zaangażowaniu do współpracy agencji eventowej dysponującej odpowiednimi kontaktami i własnym sprzętem, można zaaranżować wybraną przestrzeń w taki sposób, by idealnie wpasowywała się w charakter naszej imprezy. Można nadać miejscu indywidualny charakter, co rzadko jest możliwe w przypadku zamkniętych lokali, wyznaczając przestrzeń, która ma zostać zagospodarowana, wybierając namiot, meble eventowe, dekoracje, atrakcje dla gości i tym podobne. Kiedy warto zdecydować się na wielki piknik lub inną imprezę plenerową? Przede wszystkim wtedy, gdy planujemy:

  • Bankiet/Jubileusz

  • Imprezę firmową lub integracyjną

  • Festyn

  • Kinder party

  • Wesele

  • Imprezę promocyjną

  • Dni miast

Niektóre z powyższych imprez mogą być organizowane wyłącznie w plenerze ze względu na swój wielki format, jednak to nie oznacza, że tylko eventy na które przychodzi nawet kilkuset gości powinny odbywać się na wolnym powietrzu. Każda z wymienionych okazji może być celebrowana pod gołym niebem, w formie pikniku lub garden party ( https://www.starstone.pl/organizacja-imprez/pikniki/ ), zwłaszcza, kiedy agencja eventowa odpowiednio przystosuje do tego wybrany wcześniej teren. Firma starStone ma w swoim portfolio wiele zorganizowanych imprez plenerowych, które zawsze uwzględniały oczekiwania zarówno małych, jak i dużych uczestników eventu. Dlatego jeśli planujemy urodziny, imprezę z okazji jubileuszu lub otwarcia firmy, rocznicę albo inne wydarzenie wymagające ładnej oprawy, warto powierzyć ułożenie scenariusza i jego realizację komuś, kto się na tym zna, a wtedy z pewnością unikniemy rozczarowań i przede wszystkim dostarczymy sobie oraz gościom niezapomnianych wrażeń.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here