Konto bankowe dla wygodnych – na czym się skupić?

Niskie koszty ROR-u to dziś zdecydowanie zbyt mało, żeby przyciągnąć najbardziej wymaga-jących klientów. Praktyczna aplikacja mobilna, atrakcyjnie oprocentowane depozyty, a na-wet… ubezpieczenie assistance – konto bankowe dla wygodnych powinno zapewniać dodat-kowe funkcjonalności ułatwiające życie.

Konto osobiste jest jednym z najpopularniejszych produktów bankowych. Jak wynika z danych udostępnionych przez PRNews, na koniec 2018 roku polskie banki prowadziły prawie 33 mln takich rachunków. To o 556 tys. więcej niż kwartał wcześniej i o 1,8 mln więcej niż na koniec 2017 roku.

Konto dla wygodnych, czyli?

Depozyty z ponadprzeciętnym oprocentowaniem, programy lojalnościowe, praktyczne aplikacje mobilne oraz platformy bankowości internetowej – instytucje finansowe przyciągają dziś klientów nie tylko niskimi kosztami, ale również (a może przede wszystkim) dodatkowymi, ułatwiającymi życie funkcjonalnościami. Na co zwrócić uwagę, by znaleźć idealne konto dla wymagających?

Zanim podpiszesz umowę z bankiem, sprawdź, ile zapłacisz za prowadzenie rachunku oraz podstawowe operacje:

 • wydanie i obsługę karty debetowej,
 • wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów,
 • wygodne przelewy na numer telefonu,
 • krajowe przelewy w złotówkach (w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej),
 • realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty.

Upewnij się również, jakie opłaty naliczy bank za dodatkowe operacje, które regularnie wykonujesz, np.:

 • przelewy SEPA,
 • przelewy ekspresowe,
 • wypłaty pieniędzy z bankomatów za granicą,
 • przelewy na adres e-mail czy numer telefonu,
 • wpłaty gotówki we wpłatomacie.

Choć dobry rachunek dla wymagających winien zapewniać klientom dodatkowe funkcjonalności, nie oznacza to wcale, że może być drogi. Idealnym rozwiązaniem jest połączeniem niskich opłat z szerokim wachlarzem usług. Jeśli koszty prowadzenia konta będą dla Ciebie akceptowalne, przejdź do analizy dodatkowych funkcjonalności.

Dodatkowe funkcjonalności konta dla wygodnych

 • Zależy Ci na tym, aby bankować w dowolnym miejscu i czasie? Wybierz konto z wygodną aplikacją mobilną. Dzięki aplikacji w ciągu kilku minut założysz konto oszczędnościowe, złożysz wniosek o kredyt, zrobisz przelew i założysz atrakcyjnie oprocentowaną lokatę.
 • Marzysz o tym, by móc płacić szybko i wygodnie? Skorzystaj z usług banku umożliwiającego realizację płatności BLIK. Dzięki niemu zrobisz przelew, kupisz bilet na pociąg, zapłacisz za zakupy i wypłacisz gotówkę… 6-cyfrowym kodem. Bez użycia karty płatniczej.
 • Chcesz wreszcie zacząć oszczędzać? Wybierz konto osobiste zapewniające dostęp do atrakcyjnie oprocentowanych depozytów i kont oszczędnościowych. Wizja ponadprzeciętnych zysków zwiększy Twoją motywację i sprawi, że „zechce Ci się chcieć”.
 • Pragniesz oszczędzać bez wysiłku, robiąc zakupy w ulubionych sklepach? Skorzystaj z ROR-u oferującego programy partnerskie, lojalnościowe i money back. Dzięki nim odzyskasz nawet kilkaset złotych rocznie. Robiąc to, co lubisz.
 • Wsparcie banku w trudnych sytuacjach życiowych? Teraz to możliwe! Na rynku istnieją konta osobiste oferujące polisy assistance z dostępem do specjalistycznej pomocy medycznej i technicznej. Choroba dziecka, awaria sprzętu, włamanie? Jeden telefon na infolinię wystarczy, by bank pospieszył Ci z pomocą.

Zanim wybierzesz konto bankowe

Chcesz bankować z każdego miejsca na świecie przy pomocy aplikacji mobilnej? Pragniesz wreszcie zacząć oszczędzać, a atrakcyjnie oprocentowane konto oszczędnościowe zwiększy Twoją motywację? Szukasz rachunku z niskimi kosztami wypłat z bankomatów za granicą? Zanim wybierzesz konto bankowe, zastanów się, na czym naprawdę Ci zależy. Przeanalizuj swoje potrzeby i poszukaj ROR-u, który precyzyjnie na nie odpowie. Takie konto nie tylko ochroni Twój portfel przed zbędnymi kosztami, ale zapewni również dodatkowe korzyści, ułatwiające codzienność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here