pożyczka

W obecnych czasach pozyskanie pieniędzy nie stanowi problemu. Jeśli chcemy zrealizować swoje marzenie, bo nagle pojawi się ku temu stosowna okazja lub pojawi się nieoczekiwany wydatek, a my nie posiadamy swoich oszczędności wtedy myślimy o wzięciu pożyczki. Warto przed wzięciem kredytu bądź pożyczki sprawdzić aktualne rankingi ofert lub jak kto woli pochodzić po różnych instytucjach oferujących tego typu usługi, aby wybrać jak najbardziej korzystną dla nas ofertę.

Instytucję prześcigają się teraz w ofertach, aby zadowolić i zwabić kolejnych klientów. Przekonać ich, że to właśnie u nich powinni zaciągnąć zobowiązanie. Oczywiście w pierwszej kolejności warto popytać rodzinę i znajomych czy nie mają wolnej gotówki i nie mogliby nas nią na jakiś czas poratować. Unikniemy w ten sposób dodatkowych odsetek, które są nieodłączną częścią zaciągniętych zobowiązań w tego typu instytucjach. Jeśli jednak na pomoc rodziny ani znajomych nie mamy co liczyć musimy pomyśleć, aby szukać pomocy gdzie indziej.

Pomocne w tej kwestii są właśnie instytucję finansowe, które z uśmiechem na ustach pożyczą nam potrzebne środki. Musimy jednak odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Ile dokładnie gotówki potrzebujemy? Na jak długo? Ile czasu możemy na nią poczekać?
Jeżeli nasza pożyczka jest stosunkowo niewielka i będziemy mogli spłacić ją w krótkim odstępie czasowym w całości. Warto pomyśleć o chwilówce. Na rynku znajdziemy wiele atrakcyjnych ofert.

bank

Część z nich oferuje nam pożyczki bez odsetek na zaciągnięcie pierwszego zobowiązania. Jest to świetna oferta o ile będziemy pewni, że w ciągu kilku dni do miesiąca czasu spłacimy całość i zapomnimy o sprawie. Kolejnym plusem jest jej dostępność, bo właściwie takie zobowiązanie możemy zaciągnąć nie wychodząc z domu. Wystarczy posiadać pod ręką dowód osobisty, dostęp do internetu, który może być nawet w telefonie i aktywne konto internetowe.

Niektóre firmy wymagają od 0,01 do 1zł przelewu na konto, który później jest zwracany. W ten sposób możemy łatwo potwierdzić naszą tożsamość nie musząc składać żadnych podpisów czy zaświadczeń. Jednak to rozwiązanie sprawdza się tylko przy małych kwotach i na krótki okres czasu.
Jeśli zależy nam na większej gotówce i jej spłatę na dłuższy okres musimy udać się do banku. Najlepiej do kilku instytucji, aby porównać aktualne oferty i sprawdzić, który bank oferuje najlepszą dla nas. W pierwszej kolejności warto wybrać się do swojego banku, do którego przelewamy nasze wynagrodzenie.

Często banki dla swoich stałych klientów mogą zaproponować lepszą ofertę i unikniemy też donoszenia wielu zaświadczeń czy wyciągów z konta ponieważ nasz bank ma w bazie całą naszą historie. Wie ile wynoszą nasze zarobki, ile czasu wpływa wynagrodzenie od naszego pracodawcy i czy nasze wynagrodzenie jest wystarczające do spłaty zobowiązania.
W drugiej kolejności warto odwiedzić strony pokazujące rankingi kredytowe, które pokazują nam swoje aktualne oferty kredytowe.

Musimy przeanalizować odsetki od pożyczki, prowizję jaką pobiera od nas bank, a także wysokość raty i ich ilość. Najbezpieczniej jest użyć symulacji kredytowej jakich wiele w internecie i porównać jej wyniki do siebie. Zobaczymy wtedy jaki bank ma najlepszą ofertę na taką kwotę i który bank pobiera najmniejszą prowizję. Właściwie na odsetki kredytowe warto patrzyć tylko orientacyjnie, bo o wiele bardziej liczy się całkowity koszt kredytu.

Zdarza się wiele sytuacji, że bank w prawdzie oferuje bardzo korzystne odsetki, ale zagłębiając się bardziej w ofertę kredytu widzimy, że prowizja dla banku jest bardzo wysoka bądź dodawane jest przymusowe ubezpieczenie kredytu co znacznie podnosi koszt całości naszego zobowiązania i co za tym idzie ? naszą ratę miesięczną. Dlatego zdecydowanie lepiej jest sumować wszystkie informację zawarte w ofercie, bo niskie oprocentowanie wcale nie musi w wielu przypadkach znaczyć niskich kosztów kredytu.

odsetki od pożyczki

Wiele banków umożliwia nam wcześniejszą spłatę zobowiązania i okres skrócony jest wtedy o odsetki. Warto o tym pomyśleć. Poszukać dodatkowej pracy i innych źródeł dochodu, żeby szybciej spłacić zobowiązanie. Wtedy koszt całości kredytu robi się automatycznie dużo niższy i zdecydowanie bardziej nam się opłaca.
Warto też biorąc kredyt na dłuższy okres zapytać jaki jest koszt ubezpieczenia i czy jest możliwość odroczenia 1 bądź nawet 2 rat. Nigdy nie wiemy co może się zdarzyć jutro, a co dopiero jeśli mamy na myśli dłuższy okres czasu. Ubezpieczenie kredytowe jest często w stanie pokryć 1 czy 2 raty i dzięki temu w razie utraty pracy nie rosną nam dodatkowe odsetki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here