oświadczenie

Każdemu może zdarzyć się, że zabraknie mu gotówki na własne potrzeby. Nieopłacone rachunki mieszkaniowe, niespodziewany wydatek, natarczywy telefon firmy windykacyjnej, dług u znajomego, wszystko to może sprowokować chęć zaciągnięcia kredytu. Możliwości uzyskania dodatkowych środków jest teraz wiele. Parabanki pożyczają na duży procent, instytucje finansowe proponują kredyt na oświadczenie.

Wiele banków nie wymaga już zaświadczeń od pracodawców o osiąganych dochodach, wystarczy przedstawienie oświadczenia wykazującego wysokość i częstotliwość osiąganych dochodów. Często bank sam weryfikuje podane przez nas dane u naszego pracodawcy. Bank może także zamiast zaświadczenia wymagać naszych deklaracji podatkowych PIT.

Często także prosi o wyciąg z naszego konta bankowego za określony okres, który zawiera szczegółowy wykaz naszych wpływów i jest dla banku wystarczającym potwierdzeniem zdolności kredytowej. Banki chcą być bardziej konkurencyjne i przyciągać klientów.
Obecnie sporo banków przedstawia swoim klientom ofertę kredytową o uproszczonej procedurze przyznania. Jednym z mankamentów tego typu rozwiązania jest maksymalna wysokość kredytu jakiej udzieli nam bank, są nimi także wyższa marża i prowizja.

Instytucje pozabankowe często oferują pożyczki swoim klientom i nie weryfikują zdolności kredytowej tak restrykcyjnie jak banki. Prześcigają się w zachęcaniu klientów do skorzystania z ich oferty. Wystarczy dowód osobisty, nie trzeba dostarczać jakichkolwiek innych dokumentów. Poza tym pieniądze można otrzymać w dużo krótszym czasie. Należy zadbać jedynie o czyste konto w bazach dłużników. Koszt wzięcia tzw. „chwilówek” jest wielokrotnie wyższy od pożyczanej kwoty. Parabanki wymagają od swoich klientów by mieli telefon komórkowy zarejestrowany na swoje nazwisko oraz konto bankowe.

kredyt na oświadczenie

Łatwo o zaciągnięcie pożyczki, jednakże gorzej z realizacją jej spłaty.

Nietrudno znaleźć się w spirali zadłużenia, która prowadzi do powiększenia dziury w budżecie domowym. Każdy kto kiedykolwiek doświadczył takiej sytuacji wie jak trudno się z niej wyplątać. Można przechodzić od jednej instytucji finansowej do drugiej, by skorzystać z coraz to lepszej oferty rozłożenia na raty swojego zadłużenia. Na popularności zyskują kredyty konsolidacyjne, które wydłużają okres kredytowania i zwiększają wysokość kredytu, jednakże dają możliwość spłacania zadłużenia w niższych ratach.

Kredyt na oświadczenie daje możliwość łatwiejszego i szybszego uzyskania środków jednakże daje większe pole do popisu oszustom i wyłudzaczom, zwłaszcza, że istniej możliwość zaciągnięcia takiego kredytu przez internet. Wyłudzenie kredytu może odbywać się na podstawie skradzionego dowodu osobistego. Za podanie nieprawidłowych informacji w kwestii miejsca zatrudnienia czy wysokości wynagrodzenia

Wyłudzenie kredytu może zostać zakwalifikowane jako przestępstwo oszustwa kredytowego lub jako doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem. Oszustwem jest podanie nieprawidłowych informacji w kwestii miejsca zatrudnienia czy wysokości wynagrodzenia. Zgodnie z art. 297 Kodeksu Karnego każdy
kto, w celu uzyskania dla siebie lub kogo innego, od banku lub jednostki organizacyjnej prowadzącej podobną działalność gospodarczą na podstawie ustawy albo od organu lub instytucji dysponujących środkami publicznymi – kredytu, pożyczki pieniężnej, poręczenia, gwarancji, akredytywy, dotacji, subwencji, potwierdzenia przez bank zobowiązania wynikającego z poręczenia lub z gwarancji lub podobnego świadczenia pieniężnego na określony cel gospodarczy, instrumentu płatniczego lub zamówienia publicznego, przedkłada podrobiony, przerobiony, poświadczający nieprawdę albo nierzetelny dokument albo nierzetelne, pisemne oświadczenie dotyczące okoliczności o istotnym znaczeniu dla uzyskania wymienionego wsparcia finansowego, instrumentu płatniczego lub zamówienia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Niekiedy niewiedza, bądź chęć szybkiego zysku prowadzi do popełniania czynów zakazanych.

podpis

Zatem każdy kto zastanawia się nad zaciągnięciem kredytu powinien rozważyć jaka opcja będzie dla niego najbardziej korzystna oraz z jakiego rodzaju instytucji skorzystać. Idealną wydaje się sytuacja, w której każdy będzie w stanie spłacać swoje zobowiązania, a firmy windykacyjne będą się zamykać z powodu braku pracy. Jednakże społeczeństwa konsumpcyjne nastawione są na nabywanie dóbr i chętnie korzystają z możliwości oferowanych przez instytucje finansowe,a dzięki uproszczonym możliwościom uzyskania kredytów ich zadłużenie rośnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here