150 tys

Nie od dziś wiadomo, że pieniądze mają moc. To dzięki nim przecież możemy nabyć niezbędne do życia rzeczy, jak – na przykład – zakupić żywność, napoje i opłacić zakwaterowanie. W końcu bez jedzenia i wody długo byśmy nie pożyli, dlatego trzeba dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu oraz o dostarczanie mu odpowiedniej ilości kalorii, witamin oraz minerałów, które są w żywności. Każdy z nas musi też dbać przecież o odpowiednio długo sen, bo przecież wiadomo, że sen jest bardzo ważny dla naszego organizmu.

Bez odpoczynku organizm się w końcu wyczerpie i nawet jeżeli będziemy dostarczać mu odpowiednią ilość wody oraz jedzenia, to on i tak będzie wyczerpany. Zaśniemy niemal w każdym miejscu, ale lepiej się wyśpimy wtedy, kiedy będzie to ciepłe, wygodne i bezpieczne miejsce, prawda? Dlatego właśnie najlepiej wyspać się we własnym pokoju. A to będzie niemożliwe bez odpowiedniej ilości pieniędzy. Oczywiście, że możemy mieszkać ze swoimi rodzicami. Zawsze będzie nam łatwiej w życiu.

skarbonka

Ale przecież i tak musimy im dawać jakieś pieniądze, przecież nie jesteśmy już dziećmi i nie będziemy żyć dalej na ich rachunek. Trzeba więc znaleźć pracę, by móc dawać kilkaset złotych rodzicom na życie oraz by mogli opłacić rachunki, na które także przecież składa się nasz udział. Jednak wielu z nas marzy o kupnie własnego mieszkania albo nawet o tym, by wybudować swój własny dom. Któż by nie chciał być szczęśliwym posiadaczem własnego domu i to dodatkowo z małym, ale bardzo pięknie zorganizowanym ogródkiem, o który będzie można dbać, zajmując sobie nieco wolnego czasu w domu.

Własny dom to szczęście, to wolność, to swoboda i przede wszystkim odpowiedzialność. Wiadomo, że posiadając swój własny dom trzeba pamiętać o regularnym spłacaniu rachunków oraz by ubezpieczyć swój dom od nieszczęśliwych wypadków. W końcu nigdy nie wiadomo, czym zaskoczy nas pogoda, a jeżeli będziemy mieć ubezpieczony dom, to nie będziemy skazani sami na siebie, jeżeli doszłoby do uszkodzenia domu w wyniku – na przykład – zerwanego dachu przez mocny wiatr albo uszkodzonej ścianie przez zwalone drzewo.

Jednak niestety nie każdy z nas jest w stanie odłożyć tyle pieniędzy z wynagrodzenia, by za jakiś czas móc za to postawić dom. Postawienie domu jest dość kosztowne, trzeba się liczyć z dużą sumą, szczególnie wtedy, kiedy nasz dom ma być nieco większy i wymyślny. Jeżeli marzy ci się własny dom, ale niestety wiesz, że zanim nazbierałbyś taką kwotę, to minie wiele lat, a ty już byś chciał zacząć budowę, nie wszystko jeszcze stracone!

Wystarczy, że weźmiesz kredyt 150 tys, który może okazać się dla ciebie ogromną dogodnością.

Możesz uzbierać część kwoty, a potem pokusić się o wzięcie tego kredytu. 150 tys to dużo, zatem wystarczy że nazbierasz kilkadziesiąt tysięcy, by móc już rozglądać się za firmą, która postawi ci wymarzony dom. Spłacanie kredytu będzie z całą pewnością dla ciebie mniejszym obciążeniem, jeżeli dogadasz się i ustalisz z bankiem, w którym wziąłeś kredyt, odpowiednie dla siebie raty. Bo w końcu wiadomo, że lepiej wziąć kredyt na większą ilość rat, bo przecież w tym wypadku kwota, jaką będziemy musieli spłacać co miesiąc będzie nieco niższa niż wtedy, kiedy byśmy zdecydowali się na spłacanie kredytu z mniejszą ilością rat.

biznesman

A lepiej nie zakładać, że zawsze, każdego miesiąca, będzie ans stać na to, żeby płacić tysiąc złotych raty. Lepiej płacić sześćset złotych raty i mieć pewność, że będzie nam lżej i że będziemy zawsze mogli opłacić inne rachunki, nawet wtedy, kiedy wypadłoby coś nieplanowanego – na przykład – zepsuty samochód i późniejsza wizyta u mechanika. A przecież każdemu wiadomo, że u mechanika – w zależności tego, co stało się z naszym samochodem – możemy zostawić nawet kilka tysięcy złotych.

Dlatego właśnie lepiej sobie zostawić zawsze jakiś grosz na taki właśnie nieoczekiwany wypadek. Niektórzy ludzie nie są przekonani do brania kredytów i wolą zbierać kilka lat, ale przynajmniej nie być obciążonym kredytem. Jest to zrozumiałe. Bo przecież wtedy, kiedy nie mielibyśmy pieniędzy na spłatę danej raty i spóźnialibyśmy się z tym, to każdy chyba wie, że w takiej sytuacji zaczynają naliczać się odsetki.

Z początku jest to tylko kilka groszy dziennie, ale kto wie czy sytuacja, w której nie będziemy mieli pieniędzy na spłatę raty nie będzie się powtarzała notorycznie. Może nawet przez kilka miesięcy nie zapłacimy raty. A wtedy odsetki będą stale rosły przez co będziemy musieli – oprócz naszego kredytu – spłacić jeszcze odsetki. Lepiej więc pilnować regularności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here