szybkie pożyczki gotówkowe

W Internecie lub w reklamach telewizyjnych coraz częściej możemy spotkać się z firmami, które oferują szybkie pożyczki gotówkowe, czyli takie wypłacane z dnia na dzień. Najczęściej nie są to oszałamiające kwoty finansowe, ale wystarczające, żeby pokryć najbardziej palące wydatki ewentualnego pożyczkobiorcy.

Mowa więc o sumach takich jak dwa lub trzy tysiące złotych. Firmy oferujące tego rodzaju pożyczki gotówkowe najczęściej działają obecnie tylko i wyłącznie w Internecie – to tam składa się specjalny wniosek, który w parę godzin kończy się często przelaniem odpowiednich środków na konto, ewentualnie należy uiścić drobną opłatę za aktywację konta.

Czasami można spotkać się również z promocją, w której pierwsza pożyczka w danej firmie oprocentowana jest 0%, czyli oddaje się na czysto tyle samo pieniędzy, ile się wzięło. Nie jest to oczywiście przypadek – kiedy ta sama osoba znowu będzie potrzebowała dodatkowych środków finansowych zapewne skieruje się do firmy, którą już zna, aniżeli założy konto w innej.

Pożyczki gotówkowe przyznawane są na podstawie analizy zdolności kredytowej, chociaż patrząc na niewielkie kwoty, które są pożyczane, nie jest ona z pewnością tak wnikliwa jak ta bankowa. Samo to, że ocena taka istnieje świadczy jednak o tym, że pożyczki można nie dostać, chociaż trzeba być zapewne w fatalnej sytuacji finansowej, aby taka możliwość była w stanie się urzeczywistnić.

umowa

Szybkie pożyczki gotówkowe są więc szansą dla osób, które bardzo prędko potrzebują zastrzyku środków finansowych np. na zapłacenie rachunków, kiedy zbliża się ostateczny termin lub na nagłe wydatki związane z losowymi sytuacjami takimi jak wypadek samochodowy lub awaria sprzętu domowego. Firmy oferujące tego rodzaju pożyczki obecnie działają w takiej sile, że tworzy się między nimi spora konkurencja i oferują one bardzo wiele rozmaitych możliwości.

Najczęściej jednak długi należy spłacać w szybkim tempie – 3 tysiące pożyczonych złotówek należy oddać w jednej z popularnych marek w dwa miesiące. Samo wzięcie pożyczki jest wręcz ekspresowe, zwłaszcza porównując to ze zwykłym bankiem. Wystarczy wejść na stronę internetową, zalogować się i spełnić wszystkie formalne wymagania, a potem złożyć dosyć oczywisty i automatyczny wniosek. Pieniądze w zawartym w umowie czasie zostaną przelane na podany rachunek bankowy.

Kwota pożyczki zależy właściwie tylko od jej biorcy, ponieważ on sam ustala na specjalnych suwakach ile konkretnie chciałby zabrać. Jest to oczywiście bardzo wygodne i dużo osób decyduje się na tego typu usługi nie chcąc stać w długich kolejkach i starać się długo o kredyt w zwyczajnych bankach.

W ten sposób działają tego typu instytucje; nie radzi się jednak brać tego rodzaju pożyczek osobom, które z trudem wiążą koniec z końcem, bo będzie to jeszcze trudniejsze dla nich po upływie wspomnianego terminu. Oczywiście wszystko przebiega drogą internetową, ale należy podać swoje dane osobowe łącznie z adresem, a przede wszystkim numer konta bankowego.

Mając takie dane, firma działająca w Internecie łatwo będzie mogła przejść do świata realnego i wysłać za pomocą prawników odpowiednie pisma nakazujące zapłatę należytej należności. Dłużnik musi pamiętać, że wirtualne umowy są w tej chwili dokładnie tak samo ważne, jak te papierowe, więc nie powinien próbować nawet lekceważyć firm oferujących tego typu pożyczki gotówkowe, bo skończy z komornikiem na głowie, a być może nawet będzie musiał odpowiedzieć za swoje postępowanie przed sądem.

pożyczki gotówkowe

Przed wzięciem szybkiej pożyczki należy więc zastanowić się czy naprawdę jest się w stanie spłacić ją w zaledwie 61 dni lub podobny okres czasu. Jeśli nie, z pewnością istnieją takie strony internetowe, które oferują spłatę pożyczek w trochę dłuższym czasie. Nie należy brać na barki czegokolwiek, z czym możemy mieć problemy. Nawet jeśli bardzo szybko musimy spłacić jeden dług, to branie drugiego nie jest najlepszym wyjściem z sytuacji, ponieważ zawsze obowiązują jeszcze dodatkowe odsetki, które są nieuniknione.

W razie jakichkolwiek wątpliwości co do wyboru firmy oferującej szybkie pożyczki gotówkowe, warto zasugerować się istniejącymi w Internecie rankingami bardzo wielu podobnych parabanków. W rankingu uwzględniane jest przede wszystkim to, czy dana instytucja wypłaca na czas obiecane pieniądze, a także ile czasu daje zwrot. Ważne jest także to, ile procent odsetek ustala w umowie z pożyczkobiorcą. Co ciekawe, zdecydowana większość firm w rankingu wypłaca pieniądze jeszcze w ten sam dzień, w który zostanie zawarta umowa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here