Standardy nadawania cyfrowej telewizji naziemnej

0
627

Obecnie możemy odbierać sygnał telewizyjny nowej generacji, jest to sygnał cyfrowy telewizji naziemnej, dzięki czemu uzyskujemy obraz w wysokiej jakości, dodatkowo także uzyskujemy bardzo dobre audio.

Naturalnie powinniśmy zwrócić uwagę aby wybrać odpowiednią antenę która pozwoli na uzyskanie odpowiedniego sygnału. Mogą to być oczywiście anteny siatkowe kierunkowe, czy też antena dookólna, należy wybrać odpowiedni punkty mocowania. W przypadku domu jednorodzinnego mamy więcej możliwości, możemy wykorzystać balkony, czy też którąś ze ścian, w przypadku mieszkania może być to przykładowo balkon.

Antena zewnętrzna do odbioru telewizji cyfrowej

Naturalnie sygnał możemy odbierać za pomocą anten wewnętrznych jak również zewnętrznych, oczywiście w przypadku anteny zewnętrznej powinniśmy zadbać o to aby był to model wytrzymały, wodoodporny oraz odporny na działanie promieni UV. Możemy znaleźć wiele modeli które spełniają standardy odbierania częstotliwości VHF oraz UHF. Będą to anteny przystosowane do MUX8. Naturalnie jeżeli wybieramy tego tupu antenę powinniśmy pamiętać iż w 2022 roku wchodzi nowy system transmisji DVB-T2, który będzie umożliwiał odbiór w formacie 4K. Obecnie oferowane anteny posiadają system redukcji szumów, mogą także tłumić sygnał telefonii komórkowej która niekiedy mogłaby zakłócać sygnał telewizji naziemnej. Oczywiście możemy także użyć wzmacniacza antenowego który pozwoli na uzyskanie dużo lepszego sygnału. W tym przypadku zasilacz może być podłączony do zwykłej sieci. Anteny mogą odbierać w promieniu odległości ponad 100 km od stacji nadawczej, powinniśmy także zwrócić uwagę na teren, jeżeli mamy możliwość warto tego rodzaju antenę umieścić jak najwyżej. Z pewnością antena zewnętrzna będzie wyposażona także w cały system służący do montażu, będzie miała także możliwość łatwej regulacji kierunku. Naturalnie możemy wybrać lekkie modele które łatwo zamocujemy na naszej elewacji czy też na balkonie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here