Atmosfera wokół bitcoina się zagęszcza. Mówi się wiele o spekulacjach o bańce finansowej, dlatego ceny tej kryptowaluty maleją. Spadki są bardzo duże, bo wystarczyły dwa dni żeby kurs spadł o dwadzieścia procent. To sporo zwłaszcza dla osób, które kupują bitcoiny żeby sobie dorobić. Można wtedy bardzo dużo stracić, ale czy to koniec?

Czy kurs wróci do tego, który był na początku? Mało realne jest takie rozwiązanie, ale też nie da się tego do końca przewidzieć. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że jeśli nagle zaczniemy wyprzedawać bitcoina to jego cena będzie jeszcze niższa. Trzeba zachować zimną krew, a wtedy na pewno na tym nie stracimy.

Czasami czekanie jest najlepszym rozwiązaniem i właśnie w ten sposób trzeba do tego tematu podchodzić. Musimy czekać tak długo aż wreszcie ceny zaczną rosnąć. Jest to obecnie najsilniejsza waluta na świecie, dlatego jeśli zdecydujemy się na jej zakup to nie stracimy. Rząd między innymi w Polsce nie lubi kryptowaluty. Ogólnie rządy na świecie nie lubią takiej waluty, nad którą nie mają kontroli.

Nie da się tutaj spekulować i mieć nad tym kontrole. Dzisiaj bank światowy ma kontrole nas wszystkimi walutami świata, dlatego jeśli coś jest poza ich kontrolą to będą starali się to zniszczyć. Trzeba mieć świadomość tego, że mają do tego odpowiednie narzędzia, dlatego może być z tym bardzo różnie. Najlepiej walkę widać na Facebooku, który blokuje wyświetlanie się reklam z kryptowalutami. To pokazuje, że sytuacja jest nie za ciekawa i trzeba ostrożnie inwestować.

Co w przyszłości?

Nie jest łatwo przewidzieć, co będzie się działo jutro czy za kilka godzin. Można oczywiście stawiać prognozy, że ta kryptowaluta przeniesie nam spore zyski. Szanse na to są bardzo duże, o czym przekonały się osoby, które w grudniu zarobiły sporo pieniędzy. Teraz jest pora żeby poczekać i wtedy będziemy wiedzieć, co się dalej dzieje. Kryptowaluty będą się pojawiały przez cały czas. Teraz jest nowa moda i nowy sposób żeby zarobić.

Jeśli zaczniemy się w tym obracać to szybko przekonamy się, że jeśli ktoś mądrze inwestuje to sporo może na tym zyskać. Warto obserwować rankingi gdzie widzimy jak wyglądały spadki i wzrosty tej waluty. Raz jest dobrze, a raz źle. Jeśli mamy szczęście to trafimy na ten okres, kiedy można zaroić, a nie stracić.

W inwestowaniu jest tak, że wszystkiego przewidzieć się nie da i zawsze w zyski trzeba wkalkulować ryzyko straty. Wtedy bardzo szybko się przekonamy czy to jest dla nas opłacalne czy jednak lepiej będzie szukać innego rozwiązania, na którym możemy zarobić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here