kalkulator kredytowy dla firm

Prowadzenie własnej firmy jest marzeniem wielu osób. Zazwyczaj dostrzegają oni głównie zalety tego typu sytuacji i podkreślają, iż mając własną firmę nie trzeba się martwić niczyim zwierzchnictwem, nie ma się obowiązku słuchania rozkazów przełożonego, w związku z czym automatycznie spada poziom odczuwanego stresu. Jak podkreślają zwolennicy bycia prywatnym przedsiębiorcą oraz posiadania własnego przedsiębiorstwa, „sam sobie jesteś panem”.

Do tego stwierdzenia przychyla się między innymi Stefan Wrona, właściciel myjni samochodowej z 10-letnim doświadczeniem, a jednocześnie dystrybutor specjalistycznych kosmetyków samochodowych. „Rzeczywiście jest tak, że ta swoboda kusi ludzi i skłania ich do zakładania prywatnych biznesów” – zaczyna. „I to jest naprawdę fajne. Potwierdzam, że ta kusząca wizja bycia swoim własnym szefem w praktyce nie okazuje się ani trochę przereklamowana. To jest naprawdę luksus. Jeśli mam gorszy dzień, robię sobie i swoim pracownikom wolne i wszyscy jesteśmy zadowoleni.

Ja wyznaczam zasady, pracuję tak, jak chcę. Dlatego pod tym względem mogę naprawdę każdemu polecić to rozwiązanie. Ale nie zapominajmy, że własny biznes to nie tylko same zalety. Ludzie zabierając się za otwieranie prywatnego przedsiębiorstwa zapominają niestety często o wadach. A wad jest niestety tyle samo, co i zalet” – Stefan wzrusza ramionami.

kalkulator kredytowy

„Jakie mogą być wady własnego biznesu?” – pomyślało teraz pewnie wielu czytelników. Cóż, wbrew pozorom może ich być więcej, niż można by się spodziewać. Bardzo często bowiem zaślepieni wizją splendoru, pieniędzy, niezależności oraz swego rodzaju władzy, jaką daje prywatny biznes, zdajemy się nie dostrzegać pewnych oczywistych jego wad. Przede wszystkim – pamiętajmy, że zazwyczaj w przypadku założenia własnego przedsiębiorstwa jesteśmy za nie zazwyczaj odpowiedzialni całkiem sami, w pojedynkę.

No chyba, że zakładamy firmę ze wspólnikiem. Jednakże nie jest to często wybierane rozwiązanie, bowiem, jak wiadomo – dochodzi tutaj dosyć osobliwy problem, a więc problem porozumienia się z drugą osobą. Logicznym jest, że łatwiej zorganizować wszystko samemu, w 100 procentach po swojemu, niż próbować szukać kompromisów z drugą osobą i starać się znajdować takie rozwiązania, które będą w miarę satysfakcjonujące dla obu stron.

Dlatego też można by rzec, że zarówno zakładanie firmy samotnie, jak i ze wspólnikiem może już stanowić problem. W przypadku działalności na własną rękę musimy sobie zdawać sprawę z tego, iż w razie komplikacji czy trudności, lub nawet ewentualnej odpowiedzialności jesteśmy skazani sami na siebie. Co prawda jeśli posiadamy uczciwą rodzinę, z którą łączy nas silna więź, możemy liczyć na ich wsparcie oraz pomoc; nie zapominajmy jednak, iż „na papierze” to my jesteśmy właścicielem firmy, więc to my sami za nią odpowiadamy i koniec końców i tak musimy sami stawić czoła wszelkim trudnościom.

Patrząc na całą sytuację z tej perspektywy mogłoby się więc wydawać, że idealnym rozwiązaniem jest wspólna działalność gospodarcza, z zaufanym wspólnikiem. Pamiętajmy jednak o tym, iż zazwyczaj osoby, które zdecydowały się na takie rozwiązanie wcale nie są z niego zadowolone i niejednokrotnie podkreślają, że gdyby miały możliwość założyć firmę na nowo, zdecydowałyby się z całą pewnością na zrobienie tego samodzielnie, na własną rękę.
Dlaczego? Dwóm osobom, nawet takim, których kontakty dotychczas układały się wręcz wzorcowo, bardzo ciężko się czasem porozumieć w kwestiach związanych z finansami oraz biznesem.

dla firm

Jeśli już o finansach mowa, nie sposób nie wspomnieć, iż one bardzo często są kolejnym problemem w przypadku własnej działalności gospodarczej. Jak często bowiem słyszymy o firmach mających kłopoty finansowe, w związku z czym ich właściciele zaciągają coraz to kolejne kredyty lub pożyczki chociażby u członków rodziny czy bliskich znajomych? Nie wspominając już o kosztach ponoszonych na samym początku, gdy chce się firmę dopiero założyć. Niejednokrotnie osoby marzące o własnym przedsiębiorstwie decydują się na zaciągnięcie kredytu, by móc pozwolić sobie na tenże luksus.

Niezwykle pomocne są strony internetowe oferujące kalkulator kredytowy dla firm, dzięki któremu właściciele mogą sprawdzić, na jaki kredyt mogliby sobie pozwolić. Będzie to rzecz jasna wynik orientacyjny, gdyż konkretów mogą się oni spodziewać dopiero w banku, po przeprowadzeniu szczegółowej rozmowy z pracownikiem banku, który to na podstawie otrzymanych danych będzie w stanie obliczyć zdolność kredytową właściciela firmy. Jednakże jest to dobry wstęp do zorientowania się w sytuacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here