hurtownia stomatologiczna

Skuteczna kontrola infekcji jest obowiązkowa w celu zmniejszenia potencjalnego przenoszenia chorób podczas każdego leczenia stomatologicznego. Kompletując zaopatrzenie gabinetu zwróć uwagą na to, że choć na rynku dostępna jest duża liczba środków dezynfekujących, ale to nie wystarcza do pełnej sterylizacji. Głównym celem jest utrzymanie narzędzi w stanie nienaruszonym po sterylizacji w autoklawie, tak aby mogły być bezpośrednio używane przez pacjentów.

Zaopatrzenie gabinetu a cel dezynfekcji UV

W codziennej praktyce dentystycznej promieniowanie ultrafioletowe jest stosowane w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa narzędzi dentystycznych wielokrotnego użytku jako dodatkowy krok w procesie kontroli infekcji po sterylizacji.

W gabinecie dentystycznym korzystanie z takiego rozwiązania UV daje dodatkową pewność pacjentom, gdyż widzą, że są podejmowane dodatkowe środki ostrożności w celu ochrony ich zdrowia zębów, a także zmniejsza to możliwość zanieczyszczenia krzyżowego. Stąd, odwiedzając sklep dla gabinetów stomatologicznych koniecznie zapytaj, co mają w tym zakresie do zaproponowania.

Komora UV działa na zasadzie bakteriobójczego naświetlania ultrafioletem

Jest to metoda dezynfekcji wykorzystująca technologię UV-C. Oferowana przez sklep dentystyczny technologia UVC to najkrótsza długość fali światła widzialnego w ultrafiolecie, mieszcząca się w zakresie od 100 do 280 nm. Długość fali używana w komorze UV do sterylizacji wynosi 254 nm. Światło UVC wytwarza energię elektromagnetyczną, która może zabijać wszelkiego rodzaju mikroorganizmy, takie jak:

  • bakterie,
  • wirusy,
  • grzyby itp.

Proces ten odbywa się na drodze reakcji fotochemicznej, co pomaga w utrzymaniu sterylności instrumentów przez dłuższy czas.

Zalety komory UV

Na pewno jest to łatwa dezynfekcja sterylizowanych instrumentów dentystycznych oraz długotrwałe utrzymanie sterylności narzędzi stomatologicznych wielokrotnego użytku. Niejeden sklep sprzęt stomatologiczny zwróci również uwagę na łatwy w instalacji i w użyciu charakter takiego rozwiązania. Nade wszystko chodzi jednak o zapewnienie bezpiecznego, higienicznego leczenia stomatologicznego, a pod tym względem można śmiało stwierdzić, że jest tTo niezawodna metoda ze 100% dekontaminacją.

Nowoczesny styl komory UV to kompaktowa komora bakteriobójcza idealnie nadająca się do bezpiecznego przechowywania instrumentów dentystycznych do użytku. Wewnątrz dentystycznej komory UV znajduje się wysokiej jakości rura UV-C, która skutecznie eliminuje wszystkie mikroorganizmy i zapobiega zanieczyszczeniu sterylizowanych narzędzi. Pytaj o takie narzędzie, gdy zdecydujesz się wprowadzić to rozwiązanie do swojej kliniki, bądź gabinetu.

Przeczytaj więcej: https://www.lancuchludzi.pl/jak-dopasowac-oswietlenie-gabinetu-stomatologicznego-do-wszystkich-jego-celow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here