Jaki bezprzewodowy odkurzacz wybrać do domu jednorodzinnego – pionowy czy przemysłowy?

0
78

Technologia akumulatorowa rozwija się w niezwykle szybkim tempie. Dzięki temu możliwe stało się całkowicie bezprzewodowe zasilanie nawet tak wydajnych sprzętów jak odkurzacze. Urządzenia te zapewniają moc ssącą porównywalną z wariantami zasilanymi sieciowo, jednocześnie nie ograniczając swobody pracy kłopotliwym rozciąganiem kabli. Pozwoli to zapanować nad bałaganem i szybko uprzątnąć nawet największy dom. Jednak kupując bezprzewodowy odkurzacz, trzeba podjąć pewną ważną decyzję – kupić wariant pionowy czy przemysłowy?

Nowoczesny bezprzewodowy odkurzacz pionowy

Obecnie odkurzacze pionowe zdobywają coraz większą popularność wśród właścicieli domów jednorodzinnych, apartamentów oraz dużych mieszkań w blokach wielorodzinnych. To niezwykle nowoczesne konstrukcje, które całkowicie zrewolucjonizowały podejście do sprzątania wnętrz mieszkań.

Odkurzacze pionowe (tutaj możesz zobaczyć przykłady odkurzaczy pionowych) zostały całkowicie pozbawione elastycznego przewodu, zamiast którego zastosowano sztywną rurę wykonaną z lekkiego tworzywa sztucznego. Na jednym z jego końców znajduje się przyłącze do podłączenia jednej z kilku kompatybilnych szczotek, podczas gdy na drugim zamocowany jest wydajny silnik elektryczny wraz ze zbiornikiem na wciągane odpady.Taka konstrukcja znacząco ułatwia manewrowanie urządzeniem, a także eliminuje konieczność kłopotliwego wleczenia za sobą korpusu klasycznego odkurzacza. Będzie to ogromnym ułatwieniem podczas czyszczenia posadzki, wykładziny lub dywanu zlokalizowanego wokół mebli lub wolnostojących przedmiotów. Kolejnym dużym atutem bezprzewodowych odkurzaczy pionowych jest ich kompaktowa budowa. Są one lekkie i poręczne, co ułatwia korzystanie z nich dzieciom oraz osobom o nieco mniejszej tężyźnie fizycznej. Urządzenia te łatwiej się też przechowuje – można włożyć je do szafy, schować za drzwiami lub powiesić na dedykowanym uchwycie na ścianie. Wąska oraz niezwykle smukła konstrukcja umożliwia też dotarcie do trudno dostępnych miejsc w mieszkaniu, takich jak m.in. różnego rodzaju zakamarki, narożniki lub obszary znajdujące się pod meblami. W połączeniu z zasilaniem pojemnymi akumulatorami całkowicie eliminowana jest również konieczność posiadania gniazdka w zasięgu ręki, co czyni proces sprzątania domu jeszcze wygodniejszym. Brak konieczności ciągnięcia za sobą długiego kabla pozwala także na swobodne poruszanie się po wnętrzu całego domu, wliczając w to także transport urządzenia pomiędzy piętrami. To ogromne udogodnienie, które chroni kręgosłup, a także owocuje sporą oszczędnością cennego czasu.

Klasyczny odkurzacz przemysłowy zasilany akumulatorowo

Akumulatorowa rewolucja nie ominęła też klasycznych odkurzaczy przemysłowych. Urządzenia te znane są ze swojej ogromnej uniwersalności, która pozwala na wykorzystywanie ich zarówno do usuwania zwykłych domowych zabrudzeń, jak i również bardziej problematycznych odpadów budowlanych. W połączeniu z ogromną mocą ssania bezprzewodowe odkurzacze przemysłowe mogą szybko i skutecznie posprzątać takie zabrudzenia jak m.in.:
· kurz budowlany;
· resztki skruszonego betonu oraz cegieł;
· pył powstały podczas wiercenia w ścianach, podłogach i stropach;
· wióry oraz skrawki obrabianego drewna;
· opiłki szlifowanej lub ciętej stali;

Bezprzewodowy odkurzacz przemysłowy sprawdzi się też podczas usuwania sierści domowych zwierząt, piasku, zwykłego kurzu, a nawet błota. Takim sprzętem można też sprzątać mokre odpady oraz wylane na podłogę płyny lub resztki jedzenia.
Odkurzacz przemysłowy jest też wyposażony w zaawansowane systemy filtracyjne, które gwarantują skuteczne usuwanie zarówno drobnych cząsteczek, jak i większych zanieczyszczeń z wydmuchiwanego powietrza.
Z kolei zasilanie akumulatorowe pozwala traktować warianty przemysłowe jak nowoczesne odkurzacze bezprzewodowe. Dzięki temu można je łatwo przenosić pomiędzy pomieszczeniami, a nawet piętrami. Urządzenia te świetnie sprawdzą się też podczas czyszczenia samochodów, pozwalając na komfortowe sprzątanie kabiny oraz bagażników bez potrzeby rozwijania dziesiątek metrów przedłużaczy.

Pojedynek technologii – który odkurzacz bezprzewodowy wybrać?

Wybór między akumulatorowym odkurzaczem pionowym a typowym bezprzewodowym odkurzaczem zależy w dużej mierze od indywidualnych potrzeb. W szczególności dotyczy to zabrudzeń, z jakimi przyjdzie się codziennie mierzyć, a także zainteresowań domowników. Można jednak śmiało zawyrokować, że do klasycznego sprzątania lepiej sprawdzą się odkurzacze pionowe. Są one poręczne oraz niezwykle ergonomiczne, jednocześnie zapewniając moc ssącą w zupełności wystarczającą do czyszczenia posadzek, wykładzin, a nawet puszystych dywanów. Odkurzacze pionowe są też na tyle lekkie, że można je bez większego problemu przenosić pomiędzy piętrami. Z pewnością docenią to osoby borykające się z problemami zdrowotnymi, a także ludzie w podeszłym wieku. Jeśli zatem głównym priorytetem jest mobilność, łatwość obsługi, a sprzątanie ma być szybkie i efektywne, odkurzacz pionowy może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Szczególnie jeśli dom jest niewielki, a codzienne zadania związane z czyszczeniem nie wymagają potężnej mocy ssącej.

Z drugiej strony, jeśli w domu planowane są remonty lub przebywają w nim małe dzieci, to warto rozważyć zakup bezprzewodowego odkurzacza przemysłowego. Umożliwi on szybkie i bezpieczne sprzątanie resztek budowlanych, mokrego błota oraz resztek wylanego na podłogę jedzenia. Urządzenia te zapewniają także większą moc ssącą, jednak są cięższe i mniej poręczne od wariantów pionowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here