Nie ma osoby, która by w ostatnim czasie nie słyszała o bitcoinie. Ta jedna z kryptowalut rozgrzewa do czerwoności wyobraźnie wielu inwestorów, a wszystko przez jej dynamiczne wzrosty, które ciężko spotkać inwestując np. w rynek akcji. Jest ona również solą w oku dla wielu osób z bankowości. Dzieje się tak z wielu powodów, ale najważniejszym jest anonimowość.

Pomimo, że transakcje przy użyciu tej kryptowaluty są publiczne i każdy może je sprawdzić, to jednak nie są obecnie kontrolowane przez żadną instytucję finansową, jak ma to miejsce przy transakcjach bankowych. Kolejną zaletą jest to, że jest to waluta globalna.
Dlatego niezależnie, w którym miejscu na świecie będziemy nią płacili, unikniemy kosztów związanych z przewalutowaniem czy opłatami bankowymi. Ważne jest również to, że liczba bitcoinów jest ograniczona. Co prawda wydobycie ich wszystkich zajmie jeszcze wiele lat, jednak limit ten uniemożliwi np. „dodrukowanie pieniądza” przez co nie musimy się martwić inflacją.

Gdy jesteś już zdecydowany, że chcesz rozpocząć przygodę z tą kryptowalutą, musisz ją w jakiś sposób pozyskać. Możesz to zrobić zajmując się jej kopaniem. Jak wydobywać bitcoiny? Na początku musimy się zdecydować czy do tego celu będziemy wykorzystywać własny sprzęt czy zdecydujemy się na kopanie w chmurze.
Kupno sprzętu, który będzie efektywny, to spore koszty. Pamiętajmy, że przy jego wyborze kluczowym podzespołem jest karta graficzna. To ona będzie odpowiadać, że wykonywanie większości obliczeń. Jednak nienależny zapominać o kosztach związanych z energią elektryczną. Ponieważ kopanie najprawdopodobniej będzie się odbywać 24h na dobę, przy maksymalnym obciążeniu sprzętu, może to spowodować, że nasze rachunki za prąd znacząco wzrosną. Poza odpowiednim sprzętem będziemy potrzebowali również specjale oprogramowanie, które nam umożliwi wydobycie bitcoina.

Co oznacza kopanie w chmurze?

To nic innego niż wynajęcie mocy obliczeniowej koparki, której obsługą zajmuje się przygotowana do tego firma. Niewątpliwie rozwiązanie to jest znacznie wygodniejsze, niż kupno własnego sprzętu. Dodatkowo zaoszczędzimy na kosztach związanych z energią elektryczną. Jednak decydując się na tę formę kopania, musimy mieć stuprocentową pewność co do uczciwości firmy.

Zanim rozpoczniesz inwestowanie w bitcoina, pamiętaj jakie niebezpieczeństwa wiążą się z tym. Kluczowe jest wystrzegać się podejrzanych stron, które będą twoim portfelem, czyli będą przechowywać twoją wydobytą walutę. Niestety, wielu przestępców chce wykorzystać jej popularność.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here