Jak najlepiej ogrzewać dom?

0
1261

Od zarania dziejów ludzie gromadzą się wokół ognia, aby odnaleźć schronienie, ciepło i nieocenioną pomoc w obróbce jedzenia, narzędzi i przedmiotów codziennego użytku. Choć od czasu pierwszego okiełznania ognia minęły dziesiątki tysięcy lat, to dziś nadal korzystamy z jego dobrodziejstw, między innymi przy pomocy pieców, kominków czy bojlerów. Jakie są najlepsze sposoby na ogrzewanie domu i które z nich przyniosą nam największą oszczędność? O tym w dzisiejszym poradniku!

Sposoby na ogrzewanie domu od pieca po rodzaj paliwa

Budując dom czy remontując mieszkanie, przyjdzie w końcu taki moment, w którym będziemy musieli zdecydować o tym, jak ma wyglądać przyszłe ogrzewanie naszych pomieszczeń. Pierwszą najważniejszą decyzją w tej kwestii jest bez wątpienia rodzaj ogrzewania, czyli wybór pomiędzy ogrzewaniem podłogowym i ściennym (w postaci popularnych grzejników). Ogrzewanie podłogowe, choć ma swoje plusy, jest bardzo problematyczne ze względu na rozległość prac, jakich należy dokonać, aby tego typu ogrzewanie zamontować. Montaż ‘podłogówki’ praktycznie zawsze wiąże się z remontem generalnym. Z kolei ogrzewanie ścienne, jest zazwyczaj tańsze i prostsze w montażu i często lepiej współpracuje ze wszystkimi rodzajami kotła.  Gdy zdecydujemy się już na rodzaj zamontowanego ogrzewania, przyjdzie czas na wybór kotła. To tutaj zaczynają się schody, gdyż rodzajów kotłów grzewczych jest wiele, a wybór odpowiedniego wymaga od nas przeanalizowania jego przeznaczenia oraz rodzaju spalanego paliwa.

Klasyka klasyki, czyli kotły dwufunkcyjne na paliwo stałe

Patrząc na popularność metod ogrzewania domu, możemy szybko dojść do wniosku, że najłatwiej byłoby zdecydować się na kocioł dwufunkcyjny, na paliwo stałe. W ten sposób otrzymamy sprawdzony system, który nie tylko zadba o odpowiednią temperaturę pomieszczeń, ale także podgrzeje wodę do celów użytkowych. Co więcej, wybierając kotły tego typu, nie musimy się martwić o opał, gdyż węgiel jest powszechnie dostępny i stosunkowo tani. Jaki rodzaj węgla sprawdzi się jednak najlepiej w tej roli? Zdecydowanie ekogroszek, gdyż jest to wysokokaloryczny rodzaj węgla, który zostaje dodatkowo oczyszczony i rozdrobniony w procesie obróbki. Dzięki temu otrzymujemy niezwykle wydajny i czysty opał, który nie tylko zatrzyma w naszym portfelu dodatkowe oszczędności, ale także zagwarantuje dłuższe działanie kotła bez awarii! Dobry ekogroszek to mniej popiołu i brudu generowanego w trakcie spalania, a co za tym idzie mniej pracy przy konserwacji pieca i dłuższa jego żywotność!

Artykuł powstał we współpracy z https://www.wegielsztygar.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here