Transport nie jest rzeczą prostą – o tym z pewnością przekonał się już absolutnie każdy przedsiębiorca. Przecież trzeba wybrać odpowiednie samochody, zatrudnić pracowników, ustalić logistykę dostaw i jeszcze czuwać nad bezpieczeństwem całego przedsięwzięcia. I tu właśnie pojawiają się głosy niezadowolenia z europalet drewnianych. Dlaczego?

Wady europalet drewnianych

Co nam takiego nie pasuje w tradycyjnych europaletach wykonanych z drewna? Przede wszystkim fakt, że bardzo trudno je doczyścić. W efekcie nie raz kiedy coś nam się rozleje podczas transportu, całość prezentuje się naprawdę opłakanie. Ponadto warto zaznaczyć, że drewno niestety gnije często. A to z kolei oznacza, że jeśli przewozimy coś w gorszych warunkach, dużej wilgotności powietrza czy wysokiej temperaturze, to drewno najzwyczajniej w świecie będzie nam się psuło. Do tego dochodzi fakt, że drewno posiada drzazgi, które znacząco wpływają negatywnie na komfort pracy. Na dodatek europalety drewniane wcale nie są tak tanie. A zatem…

Czas na europalety z tworzywa sztucznego

Warto wypróbować właśnie europalety plastikowe. Czym one tak szczególnym się charakteryzują? Przede wszystkim są bardzo odporne na wszelkie kiepskie warunki pogodowe. Ponadto europalety z tworzywa sztucznego dają się zupełnie bez żadnego problemu wyczyścić i oczywiście nie gniją. Co więcej europalety plastikowe są wręcz śmiesznie tanie.

O czym trzeba pamiętać decydując się na zakup palet z tworzywa sztucznego?

Oczywiście zawsze trzeba mieć na uwadze to, że europalety plastikowe także mają swoje wady. Palety plastikowe producent mówi tu wyraźnie – niestety wadą europalet plastikowych jest to, że znacznie szybciej się one psują pod wpływem znaczniejszego obciążenia. Nie można zatem dawać na nie bardzo dużego ciężaru!

Producent palet plastokowych

Pamiętajmy także o tym, że nie każde palety plastikowe producent charakteryzują się wysoką jakością. Czy to jest jednak nam potrzebne? Oczywiście ! Wysoka jakość bowiem to synonim bezpieczeństwa podczas pracy zarówno dla przewożonego towaru, jak i dla pracowników. Co więcej dobre jakościowo palety z tworzywa sztucznego wytrzymają naprawdę długo i nie będziemy musieli ich wymieniać. Będą one także wygodniejsze i bardziej poręczne.

Podsumowując warto zastanowić się nad zakupem palet z plastiku na stronie – https://www.schoellerallibert.com/pl/products/plastic-pallets/. A co mamy zrobić ze starymi drewnianymi? Otóż zawsze możemy je przerobić na różnego rodzaju meble do salonów i magazynów – będzie to rozwiązanie tanie, praktyczne, ekologiczne i bardzo modne w obecnych czasach!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here