Dywanik w przedpokoju

Mieszkanie jest miejscem, w którym chcemy czuć się dobrze, przyjemnie i komfortowo. Urządzamy je w taki sposób, żeby było nie tylko przyjemne dla oka, ale także funkcjonalne w codziennym użytkowaniu. Jedni wolą dużo ozdób, inni urządzają mieszkanie w stylu minimalistycznym.

Podłogowa ozdoba

Dywan jest bardzo praktycznym elementem wystroju mieszkania. Może służyć jako ozdoba albo jako niezbędne wyposażenie. Dywan wpasuje się praktycznie w każde pomieszczenie. Najczęściej spotykamy go w salonie, pokoju dziennym lub sypialni. W salonie lub pokoju dziennym umiejscawiany jest głównie pod stołem z krzesłami, przy którym rodzina spotyka się, by spożywać posiłki. Inną opcją jest mniejszy dywanik przy kanapie i ewentualnie małym kawowym stoliku, w którym stworzona jest tak zwana strefa relaksu i odpoczynku. Sypialnia jest pomieszczeniem, do którego najrzadziej wchodzą goście, jednak chcemy, aby i tutaj panowała przyjemna, przytulna atmosfera. Z tego względu na dywan w sypialni jesteśmy gotowi wydać więcej pieniędzy, ponieważ mamy świadomość, że nie ulegnie on szybkiemu zniszczeniu. A co powiedzieć o dywanie w przedpokoju?

Celowość dywanu w przedpokoju

Oczywisty jest fakt, że dywan w przedpokoju narażony jest na najwięcej brudu i zanieczyszczeń. Jednak w wielu mieszkaniach decydujemy się na dywan lub chodnik w przedpokoju albo holu. Dlaczego? Decyzję o zakupie tego rodzaju zabezpieczenia podłogi podejmujemy głównie ze względów estetycznych. Bardzo często oceniamy coś po pierwszym wrażeniu i chcielibyśmy, żeby nasze mieszkanie również prezentowało się atrakcyjnie. Dobrze dopasowany pod względem wymiarowym i kolorystycznym dywanik lub chodnik w przedpokoju będzie stanowił eleganckie wprowadzenie do mieszkania. Dywan w przedpokoju zakupiony na przykład w sklepie dywanywitek zapewni ochronę podłogi przez pozostawienie ewentualnego brudu na dywanie. Z tego względu najlepiej wybrać taki materiał, z którego łatwo będzie usunąć wszystkie zanieczyszczenia i plamy.

Najlepszy gatunek materiału na dywan do przedpokoju

Nie każdy materiał będzie dobrym rozwiązaniem na dywan do przedpokoju. Chociaż wiele osób gustuje w dywanach z dużym włosiem albo pluszowych, to z tego typu dywanów nie łatwo jest usunąć plamy powstałe po błocie i innych zewnętrznych zanieczyszczeniach. Brud wchodzi głęboko w runo dywanu i chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się nawet, że dywan jest czysty, to w głębszych warstwach może się zbierać brud. Innym rodzajem materiału, który jest trudny do utrzymania w czystości w przedpokoju jest wełna. Wełniany dywan jest dosyć drogą opcją, a nie każdą plamę łatwo się z niego usuwa. W innych pomieszczeniach, takich jak salon lub sypialnia, wełniany dywan jest świetnym wyborem, ale przedpokój jest miejscem, w którym na podłodze często zostają ślady po błocie, deszczu, wodzie lub piasku. Dobrą opcją na dywan do przedpokoju jest dywan syntetyczny, poliestrowy, polipropylenowy, z krótkim włosiem. Często wybieraną opcją są także dywany tkane na płasko. Dzięki ciasnemu splotowi dość łatwo utrzymać je w nienagannej czystości. Najlepiej więc wybrać taki materiał, który będzie odporny na plamy, zanieczyszczenia, a także odporny na działanie wilgoci.

Kolor i kształt dywanu do przedpokoju

Ponieważ na dywanie lub chodniku w przedpokoju mogą pojawić się trudne do usunięcia plamy. Czasami nawet po dokładnym odplamianiu, mogą zostawać ślady po wyczyszczonych plamach. Doświadczeni sprzedawcy sklepu kochamydywany.pl podpowiadają, że w pomieszczeniach typu przedpokój lub hol, lepiej jest unikać bardzo jasnych dywanów. Dzięki temu, że wybierzemy ciemniejszy lub wielokolorowy model, dywan wzorzysty albo geometryczny, to uchronimy się przed nieestetycznym wyglądem dywanu z śladami po plamach. Oczywiste jest, że kolor dywanu lub chodnika musi pasować do wystroju całego pomieszczenia, ale wśród ofert różnych sprzedawców, jest naprawdę bogaty wybór kształtów, wymiarów, wzorów, kolorów i rodzajów tworzywa. Najczęstszym wyborem do dywanu do przedpokoju jest dywanik okrągły lub prostokątny. Wymiary i kształt dywanu koniecznie muszą pasować do reszty przedpokoju. Jeśli na przykład mamy kwadratowy przedpokój, to możemy wybrać okrągły dywan. Warto przy tym posiadać inne okrągłe dekoracje. Dzięki temu okrągły dywan wpasuje się w całość pomieszczenia.

Sposób na zachowanie czystego dywanu

Jednym ze sposobów na utrzymanie w czystości podłogi w przedpokoju lub holu jest inwestycja w solidną wycieraczkę przed drzwi zewnętrzne do mieszkania. Żeby spełniała ona swoją funkcję, to najlepiej aby miała odpowiednie wymiary. Oprócz ładnego koloru, wzoru, powinna mieć odpowiednią strukturę, która sprawi, że podczas wycierania butów, brud zostanie na wycieraczce, a nie na butach. Dzięki temu nie będziemy wnosić niepotrzebnych zanieczyszczeń do wnętrza mieszkania i co za tym idzie na przedpokojowy dywan lub chodnik.

Chociaż dywan do przedpokoju nie jest koniecznością, to wiele osób decyduje się na tę dekorację. Tak jak w wypadku reszty mieszkania, chodzi o to, żeby dywan oprócz estetycznego piękna, wpasował się do całościowego wystroju oraz chronił podłogę przed zanieczyszczeniami i wilgocią.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here