Dlaczego warto korzystać z myjni ręcznej?

Czyste, lśniące auto to kwestia nie tylko świetnego wyglądu. Zadbana karoseria to klucz do ochrony zewnętrznej powłoki lakieru przed odpryskami, a więc przedłużenia jego żywotności. Do wyboru mamy myjnie ręczne oraz automatyczne. Która z nich lepiej zatroszczy się o kondycję samochodu?

 Myjnia automatyczna

Mycie na myjni automatycznej polega na wprowadzeniu pojazdu do specjalnego pomieszczenia (tunelu) i pozostawienia go na specjalnych rolkach, przy wyłączonym silniku i złożonymi lusterkami i antenami. Auto myte jest szczotkami że środkiem myjącym, spłukiwane wodą pod ciśnieniem, woskowane i suszone. Z pewnością atutem tego rozwiązania jest krótki czas mycia (w zależności od wybranego programu). Po takiej usłudze musimy niestety liczyć się z możliwością powstania zarysowań, spowodowanych kolistym ruchem szczotek, które szczególnie widoczne są na ciemnych kolorach lakieru. Również mocne zabrudzone samochody mogą nie zostać dokładnie wyczyszczone ta metodą, ponieważ mycie odbywa się mechanicznie, standardowo i nie jest ukierunkowane na detale. Szczotki nie zawsze docierają w trudno dostępne miejsca.

Niewiele mówi się także o ryzyku awarii maszyny dozującej ilość podawanej na auto chemii. W takim wypadku na lakier zadziałać mogą wysokie stężenia środków, powodując jego uszkodzenia, jak odbarwienia czy pęknięcia. Warto także pamiętać o efekcie zmatowienia lakieru i śniedzenia elementów aluminiowych, które istnieje w przypadku nieprawidłowego doboru stężeń i rodzajów środków myjących. Usługa woskowania w automacie nie daje ponadto długotrwałego efektu.

Myjnia ręczna

Powierzając pojazd w ręce doświadczonych pracowników myjni ręcznej możemy być spokojni o stan auta po wykonaniu usługi. Owszem, mycie ręczne zajmuje więcej czasu, ale jest to cena, którą płaci się za dokładność, większą dbałość o lakier i doczyszczenie zakamarków na powierzchni auta. Człowiek jest w stanie wychwycić punktowe, mocniejsze zabrudzenia i poświęcić więcej czasu na ich usunięcie. W przypadku mycia ręcznego to personel dozuje ilość używanej chemii i bierze odpowiedzialność za jej odpowiednie użycie. Do mycia używa się ścierek i gąbek wykonanych z delikatnych materiałów, a siła mycia czy wycierania może być indywidualnie dobierana tak, aby usunąć brud nie niszcząc powłoki auta.

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość skorzystania z usług komplementarnych jak odkurzenie, wytarcie plastików czy pranie tapicerki za jedną wizytą.

Regularne usuwanie zabrudzeń i konserwacja lakieru to podstawa zachowania powłoki samochodu w dobrej kondycji na lata. Nieumiejętne samodzielne wykonywanie tych czynności lub powierzenie ich niesprawdzonej myjni automatycznej, może nie być warte zaoszczędzonych pieniędzy. Dlatego rekomendujemy zlecenie tych odpowiedzialnych zadań naszej firmie. Gwarantujemy, że uzyskany efekt zadowoli najbardziej wymagającego klienta.

Zapraszamy do myjni samochodowej, która mieści się w Poznaniu RYNEK ŚRÓDECKI 4, POZNAŃ – Tel. 602-494-133

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here