Czy warto importować z 1688.com

1688 to największa platforma hurtowa B2B w Chinach. To tutaj znajdziesz towary, które następnie sprzedawane są w serwisach, takich jak AliExpress. Czy można importować z 1688.com do Polski?  Jak wygląda płatność i transport zamówienia? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Czym jest 1688.com?

1688.com to portal typu B2B, oferujący niezliczone ilości rozmaitych towarów. Przypomina platformy typu Alibaba (został zresztą stworzony przez grupę Alibaba) czy Made-in-China i przeznaczony jest tylko na rynek chiński. W tym właśnie miejscu niemal 90% pośredników z chińskich portali B2B szuka towarów na sprzedaż. Podobnie zresztą jak wielu sprzedawców z platformy eBay, a nawet Allegro.

Czy można importować towary z 1688.com do Polski?

Jak najbardziej, jednak musisz wiedzieć, że dużą przeszkodą może być dla Ciebie brak znajomości języka chińskiego. Bez tego trudno będzie Ci ustalić z dostawcą, jaka ma być ilość zamawianych towarów, ich kolor, rozmiar czy model. Nie mówiąc już o tym, że praktycznie niemożliwe będzie ustalenie, w jaki sposób mają być zapakowane towary, jakie mają mieć naniesione logo oraz jak mają być oznaczone, by zostały im nadane odpowiednie opłaty celne i by przeszły odprawę z powodzeniem.

Z uwagi na to, że dopełnienie wszelkich formalności, takich jak potwierdzenie cen, dostępności, gabarytów oraz wagi, a także ustalenie dokładnych ilości towarów czy wprowadzanie ewentualnych zmian w zamówieniu będzie dla Ciebie skomplikowanym zadaniem, w przypadku gdy nie posługujesz się językiem chińskim, najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli znajdziesz firmę pośredniczącą w sprowadzaniu towarów z Chin, która zajmie się całym procesem od zamówienia towarów na 1688.com po dostawę ich w wyznaczone miejsce.

Płatności i transport zamówienia z 1688.com

Na 1688.com nie masz możliwości opłacenia zamówienia za pośrednictwem PayPal czy kartą kredytową lub innymi znanymi metodami płatności. To dlatego, że nie obsługują one płatności juanami chińskimi, a za towary należy zapłacić w chińskiej walucie, jaką jest RMB (Renminbi).

Stąd też – jak już wspominaliśmy – jeśli zdecydujesz się na zakup produktów za pośrednictwem platformy 1688, najlepszą opcją dla Ciebie będzie skorzystanie ze wsparcia firmy pośredniczącej w imporcie z Chin, która zarejestrowana jest w Chinach. Wówczas wygląda to tak, że płacisz firmie w dolarach amerykańskich (lub innej, ustalonej wspólnie walucie), a ona wymienia je na RMB i płaci nimi za towar bezpośrednio dostawcom z 1688.com.

Taka firma zajmuje się także transportem zamówionych towarów. Drobnica wysyłana jest głównie koleją – wówczas dostawa trwa 3-5 tygodni. Z kolei pełne kontenery przesyłane są frachtem morskim i w tym przypadku dostawa trwa około 5 tygodni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here