oblicz ratę kredytu gotówkowego

Otrzymanie kredytu gotówkowego nie jest dzisiaj trudne. Trzeba spełniać warunki i trzeba mieć pieniądze. Nam często marzą się większe kwoty na samochód albo na wyjazdy wakacyjne, ale nie do końca jesteśmy świadomi tego ile zapłacimy na miesiąc ratę. Wydaje nam się, że tylko to, co bierzemy jest jedynym kosztem, a przecież nie do końca tak jest.

Do kosztów doliczamy również prowizje, jaką czy to firma prywatna czy bank będą sobie brać dla siebie. To może być nawet kilkanaście procent od tego kwoty, która bierzemy. Oznacza to, że bierzemy dwa tysiące złotych, ale odliczamy do tego trzysta złotych na prowizję dla banku. Jaką kwotę mamy do spłacenia?

Nadal mamy dwa tysiące złotych.

Tak to właśnie działa i czy nam się to podoba czy nie to musimy to zaakceptować, bo inaczej nie otrzymamy w ogóle pieniędzy, a nie o to nam chodzi. To jednak nie wszystko, bo do tych wspominanych dwóch tysięcy trzeba będzie doliczyć oprocentowanie w skali roku. Jeśli bierzemy kredyty na rok to nie jest jeszcze drogo, ale jeśli bierzemy na kilka lat to oddajemy nawet kilka razy więcej pieniędzy niż wzięliśmy.

Dzisiaj banki chcąc nas zachęcić do brania kredytu reklamują się bardzo niskim oprocentowaniem w skali roku, ale jeśli problem, ponieważ wtedy ta wspomniana prowizja jest bardzo wysoka i wiele z tych pieniędzy, które chcemy nam zabierają. Wszystko odbywa się zgodnie z prawem, dlatego my mamy do wyboru albo akceptować te warunki albo szukać sobie innego rozwiązania, które daje nam możliwość sfinansowania tego, co chcemy.

kredyt gotówkowy

Większość z nas nie ma bogatej rodziny i wtedy nie pozostaje nam nic innego jak wyszukać bank czy prywatną firmę i sprawdzić, jakie ma dla nas warunki. Im lepsze warunki tym lepiej dla nas, dlatego nie wybierajmy pierwszego lepszego banku, który ma się zajmować udzielaniem kredytów dla nas. Dokładnie tak samo trzeba będzie zrobić, jeśli szukamy prywatnej firmy.

Banków i prywatnych firm jest bardzo dużo, dlatego zanim pójdziemy z nimi na współpracę to trzeba będzie bardzo dokładnie wszystko sprawdzać. Warunki są bardzo ważne dla nas, bo im więcej zaoszczędzimy tym lepiej dla naszego budżetu domowego.

Obliczamy ratę

Na całe szczęście dla nas obliczanie raty wygląda dzisiaj inaczej niż dawniej. Nie trzeba siadać z kartką i kalkulatorem i dokładnie wszystko przeliczać. Można skorzystać ze specjalnego kalkulatora kredytów gotówkowych i wtedy na spokojnie uda nam się sprawdzić, która oferta jest dla nas najlepsza. Do wyboru mamy albo kalkulatory w banku, w którym nas interesuje wzięcie kredytu albo coś ogólnego.

Dokładnie w ten sam sposób wyliczyć można kredyt od prywatnej firmy kredytowej. Na spokojnie wpisujemy okres czas, przez który chcemy spłacać kredyt gotówkowy oraz kwotę. Teraz czekamy aż kalkulator wszystko przeliczy. Ten kalkulator opiera się na danych z wielu firm i banków, które są cały czas akutalizowane, co oznacza, że na pewno mamy wiarygodne dane i że jeśli rata wyjdzie 234 złote to właśnie tak będzie.

Bardzo często kalkulator wylicza nam raty we wszystkich miejscach, w których można wziąć kredyt i wtedy czarno na białym widzimy, co nam się opłaca, a co nie. Właśnie taki kalkulator jest nam potrzebny, bo oszczędzamy dzięki temu bardzo dużo naszego cennego czasu. Mamy wszystko, czego nam trzeba i wiemy czy możemy sobie na taki kredyt gotówkowy pozwolić czy jest to dla nas zbyt duża suma.

oblicz ratę

Nie musimy biegać po bankach i dzięki temu oszczędzamy dla siebie sporo czasu. Z kredytów żyje bardzo dużo osób, bo nie mają pieniędzy na finansowanie czegokolwiek. Jedni zaciągają kredyty na samochód, a inni na opał na zimę. Sytuacje bywają bardzo różne, ale jedni jak i drudzy powinni przez podpisaniem umowy mieć pewność, że wybrali najlepszy dla siebie wariant.

Wiele osób ma problemy z liczeniem tego wszystkiego i nie wiedzą, że jest kalkulator, który zrobi to za nich. Szkoda, że z niego nie korzystają, bo mogliby wiele na tym zyskać. Na pewno oszczędziliby sobie wiele pieniędzy, bo wybieranie przypadkowego banku czy przypadkowej prywatnej firmy oznacza, że zapłacimy o wiele więcej niż planowaliśmy. Dopiero, kiedy to wszystko przeliczamy to wiemy, że popełniliśmy błąd, ale często na zmiany jest już za późno i tak ma wiele osób w całym kraju.

Bez kredytu nie da się w wielu przypadkach żyć, dlatego wyciągajmy z tego wnioski i następnym razem szukajmy pomocy na stronie internetowej gdzie w kilka minut można będzie bardzo precyzyjnie wyliczyć sobie ratę kredytu gotówkowego, który nas interesuje. Im więcej zaoszczędzimy tym lepiej dla nas, bo lepiej wybraliśmy bank albo firmę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKredyt 3000
Następny artykułRanking pożyczek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here