kredyt

Kredyty niejednokrotnie ratują nam dosłownie całe życie. Gdy zauważamy, że stan nasze konta w ostatnim czasie drastycznie się uszczuplił i teraz nie dysponujemy odpowiednią ilością pieniędzy, która pozwoliłaby nam na prowadzenie normalnego, godnego i dostatniego życia, szukamy najróżniejszych okazji na to, by chociaż w minimalnym stopniu podreperować swój budżet. Najpierw staramy się po prostu więcej pracować.

Bierzemy na siebie kolejne nadgodziny, zawsze zostajemy dłużej w pracy i łapiemy się wszelkich prac dorywczych, działając nawet podczas swoich wolnych dni i wszystkich weekendów. Kończy się to tak, że jesteśmy przemęczeni, nie mamy już siły nawet na chodzenie do normalnej pracy, a nasz budżet wciąż jest w opłakanym stanie. Taki kredyt 10000 mógłby nam natomiast pomóc o wiele szybciej i w znacznie prostszy sposób.

Gdybyśmy go wzięli, spokojnie opłacilibyśmy wszystkie rachunki, przygotowalibyśmy dla swoich dzieci wyprawki do szkoły, naprawilibyśmy zniszczony samochód i jeszcze zostałoby nam trochę pieniędzy na wakacyjny krótki wyjazd. O kredyt musimy się jednak postarać. Jakie warunki powinniśmy więc spełniać, gdybyśmy rzeczywiście chcieli go uzyskać?

kredyt 10000

Ogólne warunki dotyczące przyznawania kredytów

Zanim udamy się na pierwsze spotkanie do banku, przygotujmy sobie zestaw niezbędnych dokumentów, które zostaną sprawdzone przez przedstawiciela instytucji zajmującej się pożyczaniem pieniędzy. Są to niezbędne formalności, dlatego nie przejmujmy się nimi, tylko postarajmy się z nich dobrze wywiązać. Zabierzmy ze sobą do banku dokument, który potwierdzi naszą tożsamość – może to być po prostu dowód osobisty.

Bank sprawdzi z jego pomocą nasze dane i automatycznie je zweryfikuje, prosząc nas również o wpisanie ich do formularza kredytowego – muszą być one zgodne z informacjami występującymi na samym dokumencie. Kolejnym bardzo ważnym świstkiem będzie zaświadczenie o naszych dochodach. Bank na sto procent zechce się dowiedzieć, ile wynoszą uzyskiwane przez nas dochody i to po uzyskaniu informacji na ich temat wyznaczy naszą zdolność kredytową.

Jeżeli nie mamy takiego zaświadczenia, musimy poprosić o nie swojego pracodawcę – udajmy się do niego w najbliższym czasie, aby w ciągu kilku dni przygotował on ten ważny dokument. W przypadku uzyskiwania emerytury czy renty wystarczy nam ostatni odcinek wypłaty, którą otrzymaliśmy na konto. Jeżeli dokumenty nie będą do końca wiarygodne, bank może poprosić nas o okazanie dodatkowych dokumentów, czyli między innymi wyciągów z banku. Musimy po prostu pokazać, że jesteśmy wiarygodni i odpowiednio przygotowani do tego, by spłacać w terminie wszystkie raty kredytowe.

Jak muszą wyglądać nasze dochody, jeśli chcemy wziąć kredyt?

Jeżeli wciąż nie zarabiamy kokosów, a nasza przeciętna miesięczna pensja przypomina raczej swoją wysokością najniższą krajową, najprawdopodobniej będziemy się obawiać, że przez niskie dochody stracimy możliwość wzięcia jakiegokolwiek kredytu. Czy kredyt 10000 jest więc w zasięgu naszych rąk, skoro na nasze konto bankowe co miesiąc wpadają wyłącznie te dwa tysiące złotych? Najprawdopodobniej tak.

To, ile zarabiamy regularnie, ma oczywiście ogromny wpływ na naszą zdolność kredytową, jednakże wynika ona również z innych czynników. Wszystkie instytucje zajmujące się pożyczaniem pieniędzy samodzielnie ustalają warunki, wedle których albo udzielają klientom kredytów, albo nie decydują się na nawiązanie współpracy.

Mając naprawdę minimalne zarobki, czyli właśnie te dwa tysiące złotych, wciąż jesteśmy w stanie pożyczyć kilka bądź nawet kilkanaście tysięcy złotych, bo liczyć się będzie to, że nie mamy dodatkowych zobowiązań, zawsze regularnie opłacamy wszystkie rachunki i nie jesteśmy zadłużeni. Nie rezygnujmy więc z szansy podreperowania swojego domowego budżetu tylko dlatego, że nasze dochody nie zbliżają się nawet do pułapu średniej krajowej. Inne czynniki też mogą zagwarantować nam dobrą zdolność kredytową.

bank

Jeżeli jednak jakimś cudem po odwiedzeniu kilku instytucji bankowych sami zorientujemy się w tym, że żadna z nich nie zdecyduje się na pożyczenie nam pieniędzy, zawsze będziemy mogli zwrócić się o pomoc do instytucji pozabankowych. Udzielają one kredytów nawet tym osobom, które nie posiadają żadnej zdolności kredytowej.

Nie interesuje ich zatem zaświadczenie o naszych zarobkach i nie będą sprawdzać naszych ostatnich wyciągów z konta bankowego. Najprawdopodobniej od razu od ręki udzielą nam zupełnie dowolnego kredytu, który my wykorzystamy już w odpowiedni dla nas sposób.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here