kredyt

Współcześnie, na rynku finansowym nie można powiedzieć, że konsument jest dyskryminowany. Jeśli ma trudności z uzyskaniem kredytu gotówkowego w banku, czeka na niego kredyt gotówkowy bez zaświadczeń w wielu innych instytucjach finansowych – parabankach. Kryteria, na podstawie których przyznawane są kredyty gotówkowe w takich firmach są dość proste, a wymagania niewygórowane.

Warto mieć na uwadze, że kredyt gotówkowy bez zaświadczeń w przeważającej liczbie przypadków dostępny jest online. Nie ma zatem konieczności osobistej wizyty w placówce, a wniosek można złożyć w każdej chwili, mając dostęp do Internetu. W tym celu wypełnia się formularz zamieszczany na stronach internetowej instytucji finansowej lub na stronach partnerów. Podaje się podstawowe dane osobowe, adres, wynagrodzenie, numer kontaktowy, numer kontakt bankowego do dokonania przelewu środków.

Weryfikacja odbywa się poprzez kontakt telefoniczny z konsultantem albo za pomocą elektronicznego systemu weryfikacji pozwalającego na sprawdzenie, czy wnioskodawca figuruje w bazach dłużników, BIK, BIG oraz posiada inne kredyty czy pożyczki. Także poprzez przelew symbolicznego grosza, który jest następnie zwracany na konto wnioskodawcy – w ten sposób weryfikowane jest konto bankowe wnioskodawcy.

kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

Takie systemy weryfikacji osoby wnioskującej o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń są jedynymi narzędziami pozwalającymi stwierdzić jej wiarygodność i nie ma konieczności dostarczania dodatkowych dokumentów. Wypłata środków z zastosowaniem takiego systemu pozwala na wypłatę środków od kilku minut do kilku dni. Z reguły jednak kredyt gotówkowy bez zaświadczeń uzyskiwany jest w przeciągu 24 godzin.

Składanie wniosku o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń jest więc szybkie i proste, podobnie jak sposób jego przyznania – kwota kredytu przelewana jest na konto wskazane w formularzu wniosku, a więc w wygodny sposób. Jakkolwiek, należy mieć na uwadze, że w przypadku ubiegania się o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, koszt takiego kredytu jest wyższy niż w przypadku kredytów bankowych, w których wymagane są zaświadczenia, choćby o zatrudnieniu czy dodatkowe zabezpieczenia i oświadczenia.

Należy również liczyć się z tym, że termin spłaty kredytu gotówkowego bez zaświadczeń jest stosunkowo krótszy niż w przypadku „zwykłego” kredytu. Zatem kredyt gotówkowy bez zaświadczeń jest dobrym rozwiązaniem w konkretnych przypadkach: (1) gdy mamy do czynienia z okazją zakupową, która może się już nie powtórzyć, a dochód otrzymamy w późniejszym terminie (2) gdy nie mamy wykazywanych dochodów (np. korzystamy z zasiłków, wykonujemy pracę dorywczą) (3) gdy pilnie potrzebujemy dokonać zakupu określonego towaru, który jest nam niezbędny (np. w sytuacji awarii – pralki czy nagłej choroby – leków.

We wszystkich przypadkach i tak musimy przekalkulować, czy jesteśmy w stanie spłacić kredyt. Czyli dokładnie: czy w terminie zapłaty raty będziemy realnie dysponować środkami na jej pokrycie i czy będziemy mogli zapewnić sobie środki na najbliższe raty. Jeśli nie mamy takiej pewności, lepiej nie ubiegać się o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń.
Jeśli natomiast będziemy spłacać go rzetelnie, a nawet przyspieszając spłatę, możemy zmniejszyć odsetki i inne opłaty związane z przyznanym kredytem z tytułu spłaty przed wyznaczonym terminem, a także mamy możliwość łatwiejszego uzyskania kolejnego, większego kredytu gotówkowego w firmie finansowej, w której uprzednio zaciągnęliśmy kredyt, na bardziej preferencyjnych warunkach.

Generalnie tego typu kredyty bez zaświadczeń przeznaczone są dla konsumentów. W przypadku firm wymaga się z reguły dodatkowych zaświadczeń potwierdzających prowadzenie działalności, ale coraz częściej można się już spotkać ze znacznym uproszczeniem formalności. Jeśli osoba dysponuje skanami dokumentów firmowych w postaci elektronicznej, ich przesłanie poprzez formularz online jest de facto szybkie, stąd i rozpatrzenie wniosku jest dość szybkie.

kredyt gotówkowy

Warto także podkreślić, że kredyt gotówkowy bez zaświadczeń można z reguły przeznaczyć na dowolny cel, a więc osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą może również w takiej sytuacji przeznaczyć go na cele własnej firmy. Na rynku istnieją zarówno firmy finansowe oferujące kredyt gotówkowy bez zaświadczeń dla konsumentów na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej, jak i kredyt gotówkowy bez zaświadczeń dla konsumentów na dowolny cel, a także kredyt gotówkowy bez zaświadczeń dla przedsiębiorców.

Warto także mieć na uwadze, że liczba firm oferujących kredyt gotówkowy bez zaświadczeń systematycznie się zwiększa, a ponadto dotychczasowe instytucje finansowe poszerzają swoją ofertę oraz upraszczają procedury składania i rozpatrywania wniosków, zatem otrzymanie kredytu jest coraz bardziej wygodne. Ważne, aby móc go spłacić w umówionym terminie.

[Głosów:1    Średnia:1/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKredyt 10 000
Następny artykułSzybki kredyt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here