kredyt 20000

Uzyskanie odpowiednio wysokiego kredytu, który pozwoli nam na to, aby np. zainwestować odpowiednią kwotę pieniędzy w zakup mieszkania, to marzenie wielu osób. Nie zawsze jednak jest tak, że udaje nam się otrzymać kredyt o jaki wnioskujemy. Ważne jest w tym przypadku wiele czynników.

Sprawdźmy zatem dokładnie, jakie czynniki definiują to, czy faktycznie jest jakakolwiek szansa na to, że kredyt ten zostanie nam przyznany. W poniższym artykule znajdziecie państwo wszelkie informacje na temat tego, jak wygląda cały proces związany z przyznaniem nam kredytu.

Przede wszystkim – jasne określenie celu

To, co stanowi podstawę, jeśli mowa o kredycie, to kwestia związana z tym, na jaki dokładnie cel, chcemy przeznaczyć te pieniądze. Bardzo ważne jest to szczególnie w trakcie wypełniania przez nas odpowiedniego wniosku.
W każdym takim dokumencie, znajduje się rubryka, która przeznaczona jest na to, aby zaznaczyć, na jaki cel potrzebne są nam konkretne pieniądze. Dla banku jest to bardzo istotne, szczególnie, jeśli zależy nam na uzyskaniu pozytywnej decyzji. Nie jest to jednak jedyny ważny aspekt, jeśli chodzi o złożenie wniosku.

Po drugie – wiarygodność finansowa

Kolejną kwestią, która może mieć znaczenie, jeśli chcemy uzyskać kredyt 20000 zł to kwestia związana z naszą wiarygodnością finansową i wypłacalnością. Wszystkie banki, prowadzą w czasie przyjmowania wniosków o przyznanie nam kredytu weryfikację w BIK. Czym jednak dokładnie jest BIK? Najprościej rzecz ujmując, BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, to miejsce w którym bank sprawdza, jak dokładnie przedstawiała się nasza historia kredytowa.

Sprawdzane jest m.in to, czy mamy już jakiś kredyt, który musimy spłacać, czy w rejestrze figurują też jakiekolwiek inne nasze zobowiązania. Warto zwrócić także uwagę na to, że jeśli chodzi o rejestr BIK, to także tam znajdują się informacje związane z tym, czy np. wobec nas nie jest obecnie prowadzone jakiekolwiek postępowanie komornicze. Takie czynniki, na samym początku dyskwalifikują nas, jeśli chodzi o przyznanie nam kredytu w jakimkolwiek banku.

kredyt

Umowa o pracę, umowa zlecenie i ich rola

To, co także jest bardzo ważne dla banku, kiedy podejmuje on decyzję w sprawie tego, czy kredyt zostanie nam przyznany, czy też nie, to kwestia naszych miesięcznych dochodów. Osoby, które są zatrudnione w oparciu o umowę o pracę, mają zdecydowanie prostszą drogę, jeśli chodzi o otrzymanie kredytu. Najlepiej, jeśli umowa ta jest zawarta na czas nieokreślony.

W przypadku umowy zlecenia, to także ma spore znaczenie, niemniej jednak, jeśli mielibyśmy wskazać to, która osoba – zatrudniona na umowę o pracę, czy też zatrudniona na umowę zlecenie – może być bardziej pewna pozytywnej decyzji w sprawie kredytu, to zdecydowanie jest to osoba na umowie o pracę. To znacznie bardziej stabilna podstawa prawna, która potwierdza nasz miesięczny dochód. Niemniej jednak, w żadnym stopniu nie dyskredytuje to osób zatrudnionych na umowę zlecenia.

Co jeszcze ma znaczenie, kiedy ubiegamy się o kredyt?

Bardzo dobrze na decyzję w sprawie przyznania nam kredytu, może wpływać to, czy wcześniej braliśmy już jakiekolwiek kredyty, które oczywiście zostały spłacone. Jeśli w przeszłości otrzymaliśmy kredyt w konkretnym banku i został on terminowo spłacony, wówczas, stajemy się w oczach banku znacznie bardziej wiarygodni, jeśli chodzi o naszą wypłacalność.
Z reguły jednak jest tak, że przy pierwszym kredycie, jeśli oczywiście spełniamy wszystkie wymogi – a także dostaniemy pozytywną ocenę BIK-u, kredyt zostanie nam przyznany. Nie ma oczywiście 100% pewności, niemniej jednak, szansa jest dość duża.

Kiedy możemy mieć pewność, że kredyt został nam przyznany?

Czy wstępna, pozytywna decyzja kredytowa to powód do radości? I tak, i nie. Pozytywna wstępna decyzja kredytowa, wcale nie oznacza, że finalnie uda nam się kredyt otrzymać. Dopiero, kiedy podpiszemy umowę z bankiem, wówczas możemy mieć pewność, że dany kredyt został nam przyznany.

20000

Wcześniej, powód do radości może być przedwczesny. Pamiętajmy o tym, że bank bardzo skrupulatnie sprawdza swoich klientów, którzy wnioskują o chociażby najmniejszą kwotę kredytu. Musimy się w tym przypadku uzbroić w cierpliwość. Standardowa procedura dotycząca przyznania nam konkretnej kwoty kredytu, trwa zwykle około tygodnia – i to jest wariant bardzo optymistyczny.

Z reguły czas ten wynosi około dwóch tygodni. Wiele jednak zależy od indywidualnych czynników, jak chociażby tego, czy jesteśmy stałymi klientami banku, w którym składamy wniosek o przyznanie nam kredytu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKredyt 30 000
Następny artykułKredyt 10 000

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here