jak zalozyc wlasna firme gastronomiczna

jak zalozyc wlasna firme gastronomiczna

Lean Six Sigma Kaizen Blitz – zakres i skala

Jaki jest zakres i skala?

Są to warunki zarządzania projektami, ale są bardzo kluczem do naszego tematu dzisiaj. Wiele razy mówimy o wyborze pomiędzy dzieje szerokości (zakres) i płytka (skala) lub wąskie (zakres znowu) i głębokie (skala). Wybierając projekt dla tego wydarzenia, na przykład, jest to ważne, aby przejść o szerokości, co oznacza, obejmują pełen dział na przykład, ale tylko obsługę coś prostego, jak 5S, czy musimy w pełni ustalić jak dużo Lean rygor jak to możliwe ( będzie głęboka), ale tylko w części działu? Zakres zajmuje się, jak duża część organizacji będzie miała wpływu na zmiany. Skala odnosi się do treści tego wydarzenia, czy liczba narzędzi, które będziemy musieli się zająć.

jak zalozyc wlasna firme gastronomiczna

Zakres skali vs.

Więc w jaki sposób można zrównoważyć zakres i skalę wydarzenia? Jest to wezwanie wyrok dla moderatora, ponieważ te dwie rzeczy są ze sobą powiązane. Typowa jest ograniczenie zasobów. Więc pytanie brzmi, co powinno zespół obsługi z uwzględnieniem zasobów (ludzi, dostęp do sprzętu , liczba dni w Kaizen Blitz, dostępnego kapitału i kosztów dolarów, etc.)? Odpowiedź brzmi – to zależy.

jak zalozyc wlasna firme gastronomiczna

Scenariusz 1: Nie będziemy tu przez jakiś czas. Wtedy prawdopodobnie chcesz, aby ograniczyć zakres (tylko jeden proces, na przykład), ale zrobić dokładną pracę z bardzo niewielu pozostało pozycji na liście Dzień 30.

Scenariusz 2: Jest to pierwsza z wielu imprez w okolicy.

W tym przypadku zespół ma możliwość obejmujący cały obszar z 5S lub podobnego zdarzenia dokonać widocznej zmiany lub zerwać obszar na mniejsze segmenty i przykryć ten obszar z większą głębią i szczegółowo. Jeśli obszar ten jest nieszczelny pieniądze, na przykład (wysoka stopa złom, nadmierne nadgodziny itp), a następnie wybranie # 1 problem i poświęcając zespół do rozwiązywania może generować najwyższy początkowy zwrot.
Wpis zawdzięczamy