kwota wolna od podatku

Wszyscy chcemy dbać o nasze finanse i zastanawiamy się, jak zoptymalizować wydatki. Niestety, ceny różnych produktów i usług stale rosną, dlatego czasem trudno nam gospodarować pieniędzmi. Oczywiście każdy z nas chciałby zarabiać więcej, ale na ogół mamy sztywne wynagrodzenie, które musi nam wystarczyć.

Trzeba powiedzieć, że niektóre miesiące są dla nas zaskakujące jeśli chodzi o wydatki. Awaria sprzętu domowego czy inne niespodziewane koszty mogą nadwyrężać nasz budżet. Dobrze jest więc planować wydatki kiedy to tylko możliwe i oszczędzać pieniądze redukując zbędne zakupy do minimum. Coraz więcej osób zastanawia się nad tym jak ochronić swoje oszczędności, które z każdą chwilą tracą na wartości. Zmiany podatkowe od 2022 roku interesują każdego z nas. Zastanawiamy się, jak będą kształtować się nasze finanse od nowego roku. Na pewno możemy zyskać jeśli chodzi o podatek. Osoby, które nie zarabiają więcej niż 30 tys. PLN rocznie mogą odzyskać podatek dochodowy.

Według wielu osób jest to dobry kierunek zmian, jednak nie każdy będzie mógł z tego skorzystać. Wiele zależy od wyboru formy opodatkowania. Nie każdy pracownik i nie każda firma skorzysta na zmianach podatkowych od nowego roku. Jedynie najmniej zarabiający mogą liczyć na korzyści. Czy jednak będą one wystarczające, aby pokryć rosnące ceny niemal wszystkich produktów? Wydaje się to niemożliwe. Sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna. Wiele osób wprost mówi, że po zrobieniu zakupów i opłaceniu rachunków, w ich portfelach zostaje każdego miesiąca coraz mniej pieniędzy.

Jaka będzie kwota wolna od podatku w przyszłym roku?

Kwota wolna od podatku w 2022 roku w wysokości 30000 zł znacznie wzrosła w porównaniu do poprzednich lat. Kiedy więc będziesz rozliczać się z Urzędem Skarbowym, możesz liczyć na zwrot zapłaconego wcześniej podatku, oczywiście pod warunkiem, że spełniasz określone w ustawie kryteria. Możemy składać PIT online, co jest bardzo wygodne. To oszczędność czasu, bowiem program sam wyliczy za nas wszystkie kwoty potrzebne w formularzu.

Wiele osób nie zna jeszcze szczegółów, które mogą znacząco wpłynąć na ich sytuację materialną. Na pewno możemy zastanowić się, co zrobić, aby zarabiać więcej, ponieważ inflacja stale rośnie, a zaspokojenie potrzeb wszystkich domowników może być wyzwaniem.

Jeśli prowadzisz własna działalność, zastanów się również nad optymalizacją podatkową, która pozwoli Ci ograniczyć ponoszone koszty. Czasem konieczna może się okazać współpraca z doradcą podatkowym, ponieważ trudno mieć rozeznanie w meandrach prawa podatkowego, które jest dość zawiłe.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here