sobota, Styczeń 19, 2019

Na czym polega refinansowanie kredytu hipotecznego, kiedy warto refinansować kredyt hipoteczny?

0
Na czym polega refinansowanie kredytu hipotecznego, kiedy warto refinansować kredyt hipoteczny?

Refinansowanie kredytu hipotecznego jest jednym ze sposobów na uzyskanie lepszych warunków spłaty tego zobowiązania. Na czym dokładnie polega i kiedy się opłaca? Wyjaśniamy.

Jak ozdobić mieszkanie na Święta Bożego Narodzenia?

0
Jak ozdobić mieszkanie na Święta Bożego Narodzenia?

Kupiłeś nowe mieszkanie i planujesz przeprowadzkę jeszcze przed świętami? To świetnie. Nic tak nie cieszy jak pierwsze święta spędzone we własnym domu. Przed Tobą ważne zadanie – musisz je odpowiednio przygotować. Świąteczne dekoracje sprawią, że w Twoim nowym mieszkaniu poczujesz moc świąt Bożego Narodzenia. Przeczytaj artykuł i przekonaj się jak niewiele potrzeba by Twoje mieszkanie stało się świątecznym azylem dla Ciebie i Twojej rodziny.

Co musisz wiedzieć, ruszając z biznesem online?

0
Co musisz wiedzieć, ruszając z biznesem online?

Biznes online to ogromne ułatwienie dla przedsiębiorców. Czasami nawet niepotrzebny jest punkt stacjonarny, by stworzyć dobrze prosperującą i dobrze zarabiającą firmę. Co jednak należy wiedzieć, by biznes online miał szanse na sukces i nie odszedł szybko w zapomnienie jako kolejny nieudany projekt?

Dobrze znać swój produkt

Bez względu na to, co ostatecznie będziesz sprzedawać, to zawsze będzie podstawa Twojego biznesu. Nie tylko musisz znać swój produkt i mieć na niego pomysł – musisz znać go od podszewki. Wiedzieć, jak będzie wyglądać opakowanie, w jaki sposób będzie sprzedawany (czy np. będzie to abonament?),  czy też dystrybuowany – to wszystko to tylko podstawy. Ty masz znać wszystko, każdy szczegół, jeśli chcesz nie tylko dobrze zaprezentować produkt, ale także go sprzedać.

Wiedz, co robi Twoja konkurencja

Wlicza się w to także dogłębne poznanie Twojej konkurencji. Musisz znać każdy jej ruch, by czerpać inspiracje, a także zauważać potencjalne kryzysy czy wąskie gardła, które mogą doprowadzić do wizerunkowej czy też logistycznej katastrofy. Uczenie się na błędach innych to najlepszy sposób na bezbolesne wyciąganie wniosków i skuteczne prowadzenie własnego biznesu.

Do kogo kierujesz swoje usługi?

Aby sprzedać biznes online, trzeba wiedzieć, do kogo chce się trafić swoim przekazem. Pamiętaj – produkt dla każdego jest do niczego. Musisz wiedzieć, czy celujesz raczej w sektor B2B czy też może do klienta indywidualnego? Czy grupą docelową są studenci czy też może raczej matki dzieci w wieku szkolnym? Zastanów się, komu Twój produkt przyda się najbardziej i dopasuj go jak najlepiej do grupy docelowej. Dokładnie ją poznaj, czytając wpisy na forach czy grupach facebookowych – to prosty sposób, by poznać potrzeby i przemyślenia swoich potencjalnych klientów.

Jakimi kanałami?

Od razu myśl też o tym, jak wypromujesz swój biznes online. Umówmy się – w świecie biznesu nie ma cudów i nic nie wypromuje się samo. Trzeba mieć dokładny plan na to, jakie kanały czy jakie medium chce się wykorzystać, by Twoje usługi zyskały odpowiednią popularność. Jednocześnie poszczególne kanały (np. social media) powinny być dopasowane do grupy docelowej – jeśli celujemy w nastolatków, to warto rozważyć np. Snapchata. Z kolei jeśli bardziej zależy nam na profesjonalistach, to lepiej przychylniejszym okiem spojrzeć w kierunku LinkedIna.

Pomyśl o skalowalności i przyszłości

Przygotuj nie tylko plan na start biznesu i początek sprzedaży, ale także na kolejne kilka lat. Jeszcze przed startem wyznacz sobie estymowane cele, by wiedzieć, do czego masz i chcesz dążyć. Nawet jeśli to tylko wstępne założenia, które i tak wielokrotnie zweryfikuje życie w taki lub inny sposób, to będziesz miał wyznacznik, jakie były początkowe plany i cele. To zawsze dodatkowy element motywujący, a także sprawdzający, czy biznes online działa tak, jak planowaliśmy. Pomysł na skalowalność i etapowe rozwijanie biznesu to także coś, co każdy rozważny przedsiębiorca powinien rozważyć jeszcze przed jego startem oraz promocją.

Więcej podobnych i inspirujących informacji znajdziesz na https://smartbees.pl

Dlaczego warto korzystać z myjni ręcznej?

0
Dlaczego warto korzystać z myjni ręcznej?

Czyste, lśniące auto to kwestia nie tylko świetnego wyglądu. Zadbana karoseria to klucz do ochrony zewnętrznej powłoki lakieru przed odpryskami, a więc przedłużenia jego żywotności. Do wyboru mamy myjnie ręczne oraz automatyczne. Która z nich lepiej zatroszczy się o kondycję samochodu?

 Myjnia automatyczna

Mycie na myjni automatycznej polega na wprowadzeniu pojazdu do specjalnego pomieszczenia (tunelu) i pozostawienia go na specjalnych rolkach, przy wyłączonym silniku i złożonymi lusterkami i antenami. Auto myte jest szczotkami że środkiem myjącym, spłukiwane wodą pod ciśnieniem, woskowane i suszone. Z pewnością atutem tego rozwiązania jest krótki czas mycia (w zależności od wybranego programu). Po takiej usłudze musimy niestety liczyć się z możliwością powstania zarysowań, spowodowanych kolistym ruchem szczotek, które szczególnie widoczne są na ciemnych kolorach lakieru. Również mocne zabrudzone samochody mogą nie zostać dokładnie wyczyszczone ta metodą, ponieważ mycie odbywa się mechanicznie, standardowo i nie jest ukierunkowane na detale. Szczotki nie zawsze docierają w trudno dostępne miejsca.

Niewiele mówi się także o ryzyku awarii maszyny dozującej ilość podawanej na auto chemii. W takim wypadku na lakier zadziałać mogą wysokie stężenia środków, powodując jego uszkodzenia, jak odbarwienia czy pęknięcia. Warto także pamiętać o efekcie zmatowienia lakieru i śniedzenia elementów aluminiowych, które istnieje w przypadku nieprawidłowego doboru stężeń i rodzajów środków myjących. Usługa woskowania w automacie nie daje ponadto długotrwałego efektu.

Myjnia ręczna

Powierzając pojazd w ręce doświadczonych pracowników myjni ręcznej możemy być spokojni o stan auta po wykonaniu usługi. Owszem, mycie ręczne zajmuje więcej czasu, ale jest to cena, którą płaci się za dokładność, większą dbałość o lakier i doczyszczenie zakamarków na powierzchni auta. Człowiek jest w stanie wychwycić punktowe, mocniejsze zabrudzenia i poświęcić więcej czasu na ich usunięcie. W przypadku mycia ręcznego to personel dozuje ilość używanej chemii i bierze odpowiedzialność za jej odpowiednie użycie. Do mycia używa się ścierek i gąbek wykonanych z delikatnych materiałów, a siła mycia czy wycierania może być indywidualnie dobierana tak, aby usunąć brud nie niszcząc powłoki auta.

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość skorzystania z usług komplementarnych jak odkurzenie, wytarcie plastików czy pranie tapicerki za jedną wizytą.

Regularne usuwanie zabrudzeń i konserwacja lakieru to podstawa zachowania powłoki samochodu w dobrej kondycji na lata. Nieumiejętne samodzielne wykonywanie tych czynności lub powierzenie ich niesprawdzonej myjni automatycznej, może nie być warte zaoszczędzonych pieniędzy. Dlatego rekomendujemy zlecenie tych odpowiedzialnych zadań naszej firmie. Gwarantujemy, że uzyskany efekt zadowoli najbardziej wymagającego klienta.

Zapraszamy do myjni samochodowej, która mieści się w Poznaniu RYNEK ŚRÓDECKI 4, POZNAŃ – Tel. 602-494-133

Kalkulator odsetek kredytowych

0
wykres odsetek

Decydując się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej często nie jesteśmy świadomi jakie rzeczy czy umiejętności są dla nas konieczne w celu osiągnięcia zysku. Często osoby zakładające własny biznes skupiają się na kupieniu towarów, koniecznych narzędzi, wyposażenia biura i ewentualnie komórek. Jeszcze jakieś biuro czy warsztat z ewentualną halą produkcyjną i można zarabiać pieniądze. Takie jest często przeświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej nowych przedsiębiorców.

Niestety jest ono mylne

Po pierwsze podstawą sukcesu każdego przedsięwzięcia gospodarczego jest ciągła optymalizacja. Każda szanująca swoją pracę osoba zarządzająca przedsiębiorstwem powinna dbać o odpowiednią równowagę pomiędzy przychodami i kosztami. Należy pamiętać, że warunki rynkowe są płynne i to co było opłacalne wczoraj, dzisiaj może przynosić duże straty. Dlatego należy być czujnym i ciągle sprawdzać czy koszty nie wzrosły, albo przychody nie spadły. Dzięki takiej ciągłej kontroli można mieć aktualny obraz prowadzonego przez siebie przedsiębiorstwa.

Po drugie w przypadku zauważenia, że coś nie przynosi odpowiednich zysków to trzeba natychmiast reagować. Jeśli materiały konieczne do produkcji naszych rzeczy, które sprzedajemy poszły do góry, to my powinniśmy rozważyć zwiększenie ceny. Możemy sobie pozwolić na wstrzymanie się od zmiany ceny naszej sprzedawanej rzeczy w przypadku, gdy koszty produkcji nie przewyższają zysków.

kalkulator odsetek

Natomiast jeśli przekroczona zostanie czerwona linia i produkcja zacznie przynosić wyłącznie straty to bezwzględnie należy reagować. Możemy wtedy zwiększyć naszą cenę, poszukać jakiś tańszych zamienników materiałów, albo dokonać optymalizacji zatrudnienia. W najgorszym razie należy zaprzestać produkcji. Należy pamiętać, że nie można czekać na zmianę koniunktury. Nie jeden przedsiębiorca wierząc, że jego sytuacja się zmieni i zacznie zarabiać, popadł w długi i w konsekwencji musiał zamknąć własny zakład.

Tutaj warto poruszyć pewien równie istotny temat. Otóż optymalizacja dotyczy nie tylko produkcji, ale prowadzenia działalności gospodarczej w szerokim znaczeniu tego słowa. Dlatego jeśli płacimy duże rachunki za media to warto zastanowić się jak zaoszczędzić. Może używamy za dużo prądu, może warto zmienić dostawcę? Zmiennych wpływających na koszty jest wiele i wszystkie trzeba zbadać. To też dotyczy kosztów prowadzenia rachunku bankowego czy kosztów udzielonego kredytu. W Internecie jest wiele informacji i rankingów rachunków bankowych. Warto poświęcić trochę czasu i zapoznać się z nimi.

Dzięki tym danym możemy zaoszczędzić

Uwaga ta również dotyczy kredytów. Warto zapoznać się ze wszelkimi kalkulatorami czy zestawieniami np. kalkulator odsetek kredytowych. Po szybkim przejrzeniu dostępnych ofert okaże się, że przykładowo nasz bank chce od nas znacznie więcej odsetek niż inny bank konkurencyjny.
Po trzecie poświęćmy trochę czasu w celu zdobycia informacji na tematy związane z biznesem. Mam tu na myśli informacje o tym jak powinno się prowadzić działalność gospodarczą oraz wszelkie wskazówki dotyczące ekonomii. Zajmując się biznesem to nie można być ignorantem z takich dziedzin jak prawo czy ekonomia. Trzeba znać obowiązki podatkowe i kadrowe.

Nie można sobie tutaj pozwolić na najmniejszy błąd. Warto w przypadku podpisania umów aby z treścią tego dokumentu zapoznał się zatrudniony przez nas prawnik. Jego rady często mogą uchronić nas przed znacznymi błędami, które mogły nas narazić na dodatkowe koszty. Warto wiedzieć, że oszczędności na prawniku czy księgowej nie zawsze są uzasadnione. Oczywiście trzeba być świadomym, że ceny profesjonalnych prawników są znaczne, ale często są one uzasadnione. Dlatego powtórzmy, że nie warto oszczędzać w tym zakresie.

kalkulator odsetek kredytowych

Po czwarte zatrudniajmy osoby, które są nam potrzebne. Jeśli rozkręcasz własny biznes to nie możesz sobie pozwolić na dobre serce. Musisz pamiętać, że pracujesz na własny zysk i na własne ryzyko. Jeśli coś ci się nie uda, to ty zostaniesz z długami. Dlatego celem każdego przedsiębiorcy jest osiągnięcie zysku jak najwyższego.
Dlatego jeśli jakiś pracownik stał się zbyteczny to trzeba go zwolnić. Jest to może brutalne, ale takie są prawa rynku. Niestety często pracownicy tego nie rozumieją i dochodzi na tym tle do konfliktów. W takim przypadku należy być stanowczym. Warto pamiętać, że się prowadzi przedsiębiorstwo a nie działalność filantropijną.

Po piąte mieć dystans do prowadzonej działalności. Tylko obiektywna ocena naszego biznesu pozwoli nam na osiągnięcie sukcesu. Mówi się, że do firmy należy włożyć serce. To połowiczna prawda, bo prócz serca należy włożyć mózg. No i dodajmy, że serce powinno być raczej z kamienia.
Dzięki tym kilku prostym radą każdy nowy przedsiębiorca ma szansę osiągnąć sukces finansowy. Czego serdecznie życzę.

Symulacja kredytowa

0
bank

Symulacja kredytowa to bardzo ważne narzędzie przed decyzją o wzięciu kredytu. Symulacja kredytowa jest szczególnie ważna, gdy myślisz o kupnie mieszkania, samochodu budowie domu czy otwarciu swojej działalności biznesowej. Symulacja kredytowa pomoże Ci w dalszym działaniu. Symulacja kredytowa pomoże Ci w podejmowaniu ostatecznej decyzji. Korzystając z opcji: symulacja kredytowa sprawdzisz, który z banków ma ofertę najlepszą dla Ciebie.

Każdy bank udzielający kredytu ma taki kalkulator, w której możesz sprawdzić czy stać Cię na kredyt, to jest właśnie symulacja kredytowa. Nie zaskoczy Cię odmowa udzielenia kredytu, kiedy posłużysz się opcją: symulacja kredytowa. Banki mają na swoich stronach internetowych gotowe kalkulatory, gdzie symulacja kredytowa może być przeprowadzona samodzielnie. Dla bardziej dociekliwych symulacja kredytowa może być przeprowadzona przez pracownika banku.

Symulacja kredytowa może być przeprowadzona przez pracownika banku osobiście, na czacie przez Internet albo telefonicznie. Symulacja kredytowa jest specjalną usługą dla osób, które są odpowiedzialne za swoje finanse, które chcą sprawdzić swoją zdolność kredytową. Symulacja kredytowa szczegółowo przeanalizuje Twoją zdolność kredytową i dowiesz się, jak duży kredyt możesz otrzymać. Podejmowanie rozsądnych decyzji przy wydawaniu pieniędzy jest również jednym ze sposobów oszczędzania, a symulacja kredytowa sprawdzi czy stać Cię na zaciągnięcie długu.

symulacja kredytu

Symulacja kredytowa pomoże porównać Ci oferty banków przed wzięciem kredytu

Wiadomo, że kredyt oznacza, że otrzymujesz pieniądze, które musisz oddać w określonym czasie. Pożyczona suma obłożona jest dodatkowo oprocentowaniem, które musisz spłacić razem z nią, więc symulacja kredytowa jest w tym przypadku konieczna. Poza tym złota zasada mówi: porównaj różne oferty i wybierz najlepszą, to działa przy korzystaniu z opcji symulacja kredytowa, bo możesz mieć, jak na dłoni oferty różnych banków. Aby obniżyć ryzyko przy podejmowaniu decyzji o wzięciu kredytu, symulacja kredytowa jest jak najbardziej wskazana.

Być może jesteś człowiekiem, któremu radzono, żeby nigdy nie brał kredytu. Czy kredyty naprawdę są takie złe? Jeżeli chcesz zdecydować się na kredy, skorzystaj z dokładnego wyliczenia, którym jest symulacja kredytowa. Niektóre kredyty są lepsze od innych. Mówi się, że pieniądze powinno się pożyczać tylko po to, by pieniądze zarabiać. To prawda. Kredyt na dom może zostać zaliczony do rozsądnych kredytów, ponieważ kupujesz coś, co może w przyszłości zwiększyć swoją wartość. Dlatego nie wahaj się i prognozuj swoją przyszłość, Czy dzisiaj stać Cię na to, aby wziąć kredyt?

Symulacja kredytowa to pierwszy krok na tym etapie.

A czyż skorzystanie z opcji: symulacja kredytowa przy kredycie na opłacenie studiów nie jest dobrym pomysłem? Dzięki symulacji kredytowej, przekonasz się czy Twoje marzenia się spełnią. Zorganizowanie kredytu jest skomplikowaną sprawą, dlatego ważne jest, żeby wcześniej zasięgać porady i zorientować się w sytuacji. To, w jaki sposób spłacasz długi, wpływa na Twoją zdolność kredytową. Polega to na sprawdzeniu, czy nie masz albo nie miałeś w przeszłości zaciągniętych innych kredytów. taka kontrola pokazuje, czy spłacałeś swoje pożyczki zgodnie z wyznaczonymi terminami.

Symulacja kredytowa uwzględnia również Twoją zdolność kredytową. Jest taka możliwość, że jeżeli jesteś klientem „wysokiego ryzyka”, bank może udzielić Ci kredytu, ale rata jego spłaty będzie dużo wyższa niż w przypadku kogoś kto spłacał swoje długi w terminie. Dlatego symulacja kredytowa nie w każdym przypadku odzwierciedla rzeczywistą zdolność kredytową klienta. Wniosek jest jeden, jeśli weźmiesz z banku kredyt, spłacaj go w terminie. Ale najpierw przemyśl, czy stać Cię na jego zaciągnięcie.

symulacja kredytowa

Symulacja kredytowa to narzędzie, które służy nie tylko klientowi, ale jest istotne w pracy bankierów. Symulacja kredytowa jest w pracy pracownika banku szybkim wstępnym sposobem sprawdzenia zdolności kredytowej klienta. Już na wstępie pracownik banku zorientuje się z jakim rodzajem klienta ma do czynienia. Symulacja kredytowa, to pożyteczne narzędzie, do którego klient sam może wrócić po pewnym czasie, aby sprawdzić swoją zdolność kredytową.

Jeżeli symulacja kredytowa pokaże, że jesteś w banku klientem godnym zaufania, możesz składać wniosek o kredyt. Symulacja kredytowa stosowana przez banki, nie tylko ułatwia funkcjonowanie samym bankom, ale daje możliwość sprawdzenia każdemu potencjalnemu klientowi czy może skorzystać z kredytu dzięki któremu spełni swoje marzenia.

Licznik kredytu

0
licznik kredytu

W sieci możemy znaleźć wiele kalkulatorów kredytowych. Do wyboru są zarówno te bezpośrednio na stronach banków czy parabanków, jak również na stronach niezwiązanych.Taki kalkulator powinien wskazać nam wszystkie potrzebne dane, takie jak: RRSO, wysokość rat na przestrzeni czasu oraz przede wszystkim całkowity koszt kredytu.

Całkowity koszt kredytu jest tutaj szczególnie ważny, gdyż jest to suma wszystkich spłat i ewentualnie dodatkowych kosztów z tym związanych. Co za tym idzie, jest to najistotniejsza informacja do porównywania poszczególnych kredytów. Patrzenie się na samo RRSO może doprowadzić do nieprawdziwych wniosków. Przykładowo, kredyt z ratami łącznymi malejącymi będzie miał często wyższe RRSO niż kredyt z ratami łącznymi stałymi a mimo to jest on bardziej opłacalny, gdyż całkowity koszt kredytu będzie w tym wypadku niższy.

Licznik kredytu będzie dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie orientują się zbytnio w kredytach, a chcą nauczyć się poprawnie ocenić i porównać kilka kredytów do siebie. Żeby bowiem kalkulator działał trzeba wprowadzić odpowiednie dane. Samo już to wskazuje zainteresowanemu na jakie dane w ofercie zwrócić uwagę. Warto też znaleźć taki kalkulator, który w przejrzysty sposób porówna kilka kredytów jednocześnie. Dzięki temu łatwiej będzie można zobaczyć pewne zależności, chociażby wpływ RRSO czy prowizji na wysokość kredytu.

kredyt kalkulator

Dobrze jest się takim kalkulatorem pobawić i po kilka razy zmieniać czy wprowadzać podstawowe dane. To zwiększy świadomość tego jak poszczególne procenty wpłyną na całkowity koszt kredytu (który jest najważniejszą wartością ). Sprawa będzie wyglądała trochę inaczej w przypadku kredytów hipotecznych i samochodowych. Tutaj też jak najbardziej można obliczyć powyższe dane, ale będą to wartości najczęściej szacowane, niepewne.

Nie oznacza to, że w tym wypadku nie należy używać tego licznika, ale należy w tym wypadku wynik traktować jako pewne przybliżenie. To dlatego, że takie kredyty są długoterminowe i w na przestrzeni lat oprocentowanie ich może się zmieniać. Oczywiście zakres tej zmiany nie może być bardzo duży, jednak będzie one pewnie występowała i często nie da się przewidzieć czy będzie to na korzyść czy niekorzyść kredytobiorcy. Po bardziej dokładne dane trzeba więc udać się do banku, który dopiero wtedy udzieli bardziej szczegółowych informacji. Licznik kredytu sprawdzi się idealnie natomiast w przypadku kredytów gotówkowych i pozabankowych.

Są to takie kredyty, po które nie trzeba wychodzić z domu, aby je dostać. Najczęściej wystarczy internetowy wniosek i już, kredyt przyznany. Takie formy kredytu są też łatwe do oszacowania, bo nie są one zmienne w czasie. Zadeklarowane oprocentowanie będzie stałym przez cały okres trwania kredytu. Przynajmniej w standardowych warunkach. Można bowiem rozważyć jeszcze 2 przypadki. Pierwszy to: wakacje kredytowe. Powiedzmy, że widzimy możliwość przyszłych kłopotów finansowych czy zwyczajnie krótkotrwałej niepłynności. Jeśli wiemy, że takie problemy uniemożliwią nam spłatę kredytu czy znacznie utrudnią życie, możemy poszukać opcji kredytu z możliwością właśnie wakacji kredytowych.

Dzięki temu my będziemy mieli czas na zdobycie odpowiednich funduszy. W zamian bank sobie to na nas odbije, poprzez dłuższy czas kredytowania czy prowizje itp ( możliwości jest dużo ) Wszystko to jednak dopiero wtedy kiedy wykorzystamy nasze wakacje. Tego robić przecież nie musimy, choć warto w przypadku dużych kredytów mieć taką opcję w zanadrzu. teraz gorsza informacja. Żeby skorzystać z tej opcji często trzeba mieć doskonałą historię kredytową, a po drugie należy często być po spłacie najczęściej 12 pierwszych rat aby móc skorzystać z wakacji kredytowych.

pieniądze

Teraz drugi przypadek: przedterminowa spłata.

Niejako przeciwieństwo wakacji kredytowych. Bywa , że bank nałoży dodatkową prowizję na taką opcję, przez co taka wcześniejsza spłata może nas sporo kosztować. Są na rynku jednak opcje, które bez problemu dopuszczają jednak opcję wcześniejszej spłaty bez żadnej prowizji. Jeśli więc spodziewamy się dużego przypływu gotówki w przyszłości to warto dobrze się nad opcją wcześniejszej spłaty zastanowić.

Niestety, nie spotkałem się z kalkulatorem, który by uwzględniał te warunki. Często zresztą są one przyznawane indywidualnie, więc właściwie najlepszą opcja jest zawsze doinformowanie się od interesującego nas banku.
Na końcu chciałbym zachęcić do podejścia do sprawy na poważnie. Każdy kredyt to koszta, warto więc zastanowić się jak można by je zmniejszyć czy jak zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi sytuacjami, np. strata pracy

Szybkie pożyczki gotówkowe

0
szybkie pożyczki gotówkowe

W Internecie lub w reklamach telewizyjnych coraz częściej możemy spotkać się z firmami, które oferują szybkie pożyczki gotówkowe, czyli takie wypłacane z dnia na dzień. Najczęściej nie są to oszałamiające kwoty finansowe, ale wystarczające, żeby pokryć najbardziej palące wydatki ewentualnego pożyczkobiorcy.

Mowa więc o sumach takich jak dwa lub trzy tysiące złotych. Firmy oferujące tego rodzaju pożyczki gotówkowe najczęściej działają obecnie tylko i wyłącznie w Internecie – to tam składa się specjalny wniosek, który w parę godzin kończy się często przelaniem odpowiednich środków na konto, ewentualnie należy uiścić drobną opłatę za aktywację konta.

Czasami można spotkać się również z promocją, w której pierwsza pożyczka w danej firmie oprocentowana jest 0%, czyli oddaje się na czysto tyle samo pieniędzy, ile się wzięło. Nie jest to oczywiście przypadek – kiedy ta sama osoba znowu będzie potrzebowała dodatkowych środków finansowych zapewne skieruje się do firmy, którą już zna, aniżeli założy konto w innej.

Pożyczki gotówkowe przyznawane są na podstawie analizy zdolności kredytowej, chociaż patrząc na niewielkie kwoty, które są pożyczane, nie jest ona z pewnością tak wnikliwa jak ta bankowa. Samo to, że ocena taka istnieje świadczy jednak o tym, że pożyczki można nie dostać, chociaż trzeba być zapewne w fatalnej sytuacji finansowej, aby taka możliwość była w stanie się urzeczywistnić.

umowa

Szybkie pożyczki gotówkowe są więc szansą dla osób, które bardzo prędko potrzebują zastrzyku środków finansowych np. na zapłacenie rachunków, kiedy zbliża się ostateczny termin lub na nagłe wydatki związane z losowymi sytuacjami takimi jak wypadek samochodowy lub awaria sprzętu domowego. Firmy oferujące tego rodzaju pożyczki obecnie działają w takiej sile, że tworzy się między nimi spora konkurencja i oferują one bardzo wiele rozmaitych możliwości.

Najczęściej jednak długi należy spłacać w szybkim tempie – 3 tysiące pożyczonych złotówek należy oddać w jednej z popularnych marek w dwa miesiące. Samo wzięcie pożyczki jest wręcz ekspresowe, zwłaszcza porównując to ze zwykłym bankiem. Wystarczy wejść na stronę internetową, zalogować się i spełnić wszystkie formalne wymagania, a potem złożyć dosyć oczywisty i automatyczny wniosek. Pieniądze w zawartym w umowie czasie zostaną przelane na podany rachunek bankowy.

Kwota pożyczki zależy właściwie tylko od jej biorcy, ponieważ on sam ustala na specjalnych suwakach ile konkretnie chciałby zabrać. Jest to oczywiście bardzo wygodne i dużo osób decyduje się na tego typu usługi nie chcąc stać w długich kolejkach i starać się długo o kredyt w zwyczajnych bankach.

W ten sposób działają tego typu instytucje; nie radzi się jednak brać tego rodzaju pożyczek osobom, które z trudem wiążą koniec z końcem, bo będzie to jeszcze trudniejsze dla nich po upływie wspomnianego terminu. Oczywiście wszystko przebiega drogą internetową, ale należy podać swoje dane osobowe łącznie z adresem, a przede wszystkim numer konta bankowego.

Mając takie dane, firma działająca w Internecie łatwo będzie mogła przejść do świata realnego i wysłać za pomocą prawników odpowiednie pisma nakazujące zapłatę należytej należności. Dłużnik musi pamiętać, że wirtualne umowy są w tej chwili dokładnie tak samo ważne, jak te papierowe, więc nie powinien próbować nawet lekceważyć firm oferujących tego typu pożyczki gotówkowe, bo skończy z komornikiem na głowie, a być może nawet będzie musiał odpowiedzieć za swoje postępowanie przed sądem.

pożyczki gotówkowe

Przed wzięciem szybkiej pożyczki należy więc zastanowić się czy naprawdę jest się w stanie spłacić ją w zaledwie 61 dni lub podobny okres czasu. Jeśli nie, z pewnością istnieją takie strony internetowe, które oferują spłatę pożyczek w trochę dłuższym czasie. Nie należy brać na barki czegokolwiek, z czym możemy mieć problemy. Nawet jeśli bardzo szybko musimy spłacić jeden dług, to branie drugiego nie jest najlepszym wyjściem z sytuacji, ponieważ zawsze obowiązują jeszcze dodatkowe odsetki, które są nieuniknione.

W razie jakichkolwiek wątpliwości co do wyboru firmy oferującej szybkie pożyczki gotówkowe, warto zasugerować się istniejącymi w Internecie rankingami bardzo wielu podobnych parabanków. W rankingu uwzględniane jest przede wszystkim to, czy dana instytucja wypłaca na czas obiecane pieniądze, a także ile czasu daje zwrot. Ważne jest także to, ile procent odsetek ustala w umowie z pożyczkobiorcą. Co ciekawe, zdecydowana większość firm w rankingu wypłaca pieniądze jeszcze w ten sam dzień, w który zostanie zawarta umowa.

Tanie pożyczki online

0
pożyczki

Osoby potrzebujące nagłego zastrzyku gotówki poszukują ofert, które gwarantują jak najszybsze otrzymanie środków. Tanie pożyczki online są możliwe do otrzymania jedynie pod warunkiem, że przeprowadzimy dokładne rozpoznanie rynku. Nie każda oferta będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania, dlatego też należy uzbroić się w cierpliwość. Odpowiednia oferta jest tylko kwestią czasu. Firmy pożyczkowe muszą teraz dołożyć wszelkich starań, aby zwrócić na siebie uwagę klientów.

Liczba instytucji pozabankowych rośnie z każdym kolejnym rokiem, dlatego w ramach konkurencji koszty takich pożyczek są systematycznie obniżane. Klienci mają więc większe pole manewru, mogą pozwolić sobie na stawianie wymagań i oczekiwania oferty przystępnej cenowo. Stosowane są też różnego typu zabiegi promocyjne, które mają na celu zachęcenie klientów do skorzystania właśnie z tej oferty. Przykładowo, potencjalnych pożyczkobiorców kusi się pierwszą darmową pożyczką.

Osoby, które swoje pierwsze zobowiązania pożyczkowe zaciągały kilka lat temu doskonale widzą, jak zmieniała się branżą na przestrzeni kolejnych miesięcy. Potwierdzą również, że nigdy sytuacja z punktu widzenia klienta nie była tak dobra jak jest w obecnym momencie. Skorzystanie z usług pożyczek przez Internet jest najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia ekonomicznego. Jest to najtańsza forma zaciągania zobowiązania, dlatego cieszy się takim zainteresowaniem.

Niższe koszty widoczne są już na pierwszy rzut oka, ponieważ pożyczkobiorca nie musi ponosić kosztów związanych z dojazdem do siedziby firmy pozabankowej lub kosztów związanych z dojazdem przedstawiciela firmy do domu. Pożyczki online charakteryzują się też dużym poziomem różnorodności oraz wysokim procentem przyjmowanych wniosków.
Dlaczego warto korzystać z pożyczek pozabankowych, które udzielane są za pośrednictwem Internetu? Na pewno przekonują do siebie szybkością ich zaciągania.

pożyczki online

Wpływ na szybkie tempo ich procesowania ma fakt, że charakteryzują się minimum formalności, które należy spełnić. Instytucje pozabankowe w tym względzie nie należą do najbardziej wymagających podmiotów gospodarczych. Przeważnie dzieje się tak, że wystarczy jedynie legitymować się dowodem osobistym oraz przedłożyć zaświadczenie o zarobkach, aby móc liczyć na rozpatrzenie wniosku pożyczkowego na swoją korzyść. Cała procedura przyznawania środków jest więc płynna i nie wymaga od wnioskodawcy większego nakładu sił. Instytucje pozabankowe nie wymuszają też zadeklarowania celu, na jaki zamierza się przeznaczyć otrzymane pieniądze.

Panuje pod tym względem całkowita dowolność. To prywatna sprawa pożyczkobiorcy, w jaki sposób zamierza rozdysponować swoje środki. Pożyczki tego rodzaju nie wymagają też obecności poręczycieli. Niezbędne jest z reguły jedynie zaświadczenie o dochodach. Sam wniosek wysyła się przez Internet.
Pożyczki online nie są jednak pozbawione wad, posiadają swoje niedoskonałości, których należy być świadomym jeszcze przed zawarciem umowy pożyczkowej. Na pewno ich głównym minusem jest krótki czas spłaty. Instytucje bankowe szybko przyznają pieniądze bez większych wymagań, ale jednocześnie oczekują szybkiego uregulowania zobowiązań.

Najczęściej termin spłaty oscyluje w przedziale od 30 do 60 dni. Takie pożyczki nie są też zawierane na wyższe sumy, ponieważ ryzyko ponoszone w takim przypadku przez pożyczkodawców jest zbyt duże. Pożyczka może wynosić maksymalnie jedynie kilka tysięcy złotych. Wysokość maksymalnego zadłużenia jest zawsze ustalana w oparciu o możliwości finansowe pożyczkobiorcy. Maksymalna kwota ustalana jest w oparciu o zaświadczenie o dochodach.

tanie pożyczki online

Pewnym niebezpieczeństwem jest również to, że bardzo często ludzie przeceniają swoje możliwości finansowe. Pożyczkę tego typu otrzymuje się łatwo, co grozi pewnym niebezpieczeństwem wpadnięcia w spiralę zadłużeń. Ma to miejsce w momencie, gdy decyzja o wzięciu na siebie takiego zobowiązania została podjęta pochopnie. Należy wiedzieć, że koszty takiej pożyczki są niezwykle wysokie. Znacznie wyższe o tych, które czekają na nas w bankach.

O tym, czy dana pożyczka jest godna zaufania wiele mogą nam eksperci, którzy na stronach internetowych poświęconych finansom często dokonują ich recenzji. Warto też sprawdzić opinie pozostałych klientów, którzy wcześniej skorzystali z danego produktu bankowego. Oni najlepiej wiedzą, jak wygląda cały proces spłacania zobowiązania i czy pożyczkodawca nie stosuje żadnych niedozwolonych praktyk o których nie było mowy w umowie lub podczas prezentacji pożyczki. Taka pomoc okaże się niezwykle praktycznym narzędziem do weryfikacji pożyczki.

Kredyt a pożyczka

0
pożyczka

W momencie, gdy potrzebujemy pieniędzy i chcemy je uzyskać od instytucji finansowej na myśl przychodzi nam kredyt albo pożyczka. Większość z nas używa tych terminów zamiennie, nie zdając sobie sprawny z tego, że są to dwa oddzielne produkty finansowe, pomiędzy którymi są zauważalne różnice.

Kredyt a pożyczka mają więc różne możliwości, inną charakterystykę

Warto poznać ich właściwości, aby wiedzieć, która opcja w danym przypadku okaże się dla nas lepszym rozwiązaniem. Umowa pożyczki opiera się na zasadach i zapisach prawnych znajdujących się w kodeksie cywilnym. Przedmiotem pożyczki są oczywiście najczęściej pieniądze, choć umowa może dotyczyć też rzeczy w rozumieniu ogólnym. Może to być na przykład węgiel oraz benzyna. Przedmiotem pożyczki nie może być za to konkretna rzecz, taka jak na przykład wybrany samochód o konkretnych tablicach rejestracyjnych.

kredyt a pożyczka

Pożyczki mogą być udzielane przez zarówno osoby fizyczne oraz prawne. Mogą to więc robić również banki. W umowie pożyczkowej nie ma obowiązku określania przez pożyczkobiorcę celu przeznaczenia otrzymanych pieniędzy. Z drugiej strony pożyczkodawca nie ma żadnych narzędzi oraz instrumentów do kontrolowania sposobu wydawania pieniędzy, chyba że umowa będzie przewidywać taką ewentualność. Zabezpieczeniem dla pożyczki może okazać się poręczenie, weksel albo zastaw.

Chcąc zaciągną kredyt, trzeba mieć świadomość tego, że w tym przypadku zaczyna obowiązywać prawo bankowe. Według niego bank oddaje do dyspozycji kredytobiorców na określony czas zawarty w umowie. W umowie kredytowej zawarty jest cel na który przeznaczone są środki finansowe. Kredytobiorca jest zobowiązania z pieniędzy zgodnie z ustaleniami oraz do ich zwrotu w ustalonym terminie wraz z odsetkami. Jednocześnie zgadza się też na zapłatę prowizji od udzielonego kredytu.

Umowa kredytowa obowiązkowo powinna być zawarta na piśmie. Jeżeli to wymaganie nie zostanie dotrzymane, umowa będzie uznana za nieważną i nie będzie miała żadnej mocy prawnej. Umowa kredytowa charakteryzuje się również tym, że jest ona zawsze odpłatna. Banki zawsze żądają za nią wynagrodzenia w postaci odsetek. Kredyt zawsze jest przyznawany jest zawsze na konkretny cel. Cel ten musi być obowiązkowo określony w umowie. W tym przypadku banki mają wszelkiego rodzaju instrumenty służące do kontrolowania sposobu wydawania pieniędzy przez kredytobiorcę.

Jeżeli zajdą przesłanki oraz znajdą się dowody na to, że kredytobiorca wykorzystuje otrzymane środki w sposób niezgodny z wcześniejszymi ustaleniami, ma możliwość wezwania go do zwrotu zaciągniętego zobowiązania. Każda taka umowa podlega oczywiście zabezpieczeniu. Najczęściej banki decydują się na wykorzystanie do tego celu hipoteki albo skorzystanie z akredytyw. Możliwe jest ustanowienie zabezpieczenia w postaci weksli, ale nie jest ono często stosowane w praktyce.

Jak więc widać, możliwość udzielania kredytów jest zarezerwowana jedynie dla wąskiej grupy przedsiębiorstw, jakimi są banki. Z tego powodu na rynku znajdziemy większą grupę instytucji pozabankowych, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek. Ich produkty finansowe są bardzo konkurencyjne, ponieważ szansa na otrzymanie takiej pożyczki jest zdecydowanie wyższe, ponieważ wymagania nie są tak wyśrubowane. Pożyczkę tego rodzaju warto jednak spłacać regularnie i w terminie.

kredyt

Mają one wyższe oprocentowanie, ponieważ w ten sposób firmy pożyczkowe rekompensują sobie ponoszone ryzyko. Ich klientami są osoby, które bardzo często mają problemy ze spłaceniem swoich zobowiązań. Osoby te nie mają szans na otrzymanie kredytu bankowego, ponieważ ich zdolność kredytowa nie przekonuje bankowców do pozytywnego rozpatrzenia wniosków. Pożyczki zaciągane są przeważnie na zrealizowanie celów w krótkiej perspektywie. Kredyty zaciąga się przeważnie na kilka lub kilkanaście lat.

Głównym celem ich zaciągania jest zakup mieszkania lub zdobycie środków na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. O tym, który kredyt lub pożyczka są najlepszym wyborem dowiemy poprzez przeprowadzenie szczegółowej analizy wszystkich propozycji finansowych dostępnych obecnie na rynku. Pomocne są w tym porównywarki internetowe, które szybko udzielają podstawowych informacji.
W przypadku pożyczek oraz kredytów należy zawsze kierować się podstawą zasadą. Zobowiązania te należy zaciągać rozsądnie, ponieważ nieprzemyślana decyzja narazi nas na niepotrzebne koszty oraz będzie grozić wpadnięciem w spiralę zadłużenia mogącą zrujnować nasze finanse oraz doprowadzić nas do konieczności ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

ZOBACZ TEŻ

Na czym polega refinansowanie kredytu hipotecznego, kiedy warto refinansować kredyt hipoteczny?

Refinansowanie kredytu hipotecznego jest jednym ze sposobów na uzyskanie lepszych warunków spłaty tego zobowiązania. Na czym dokładnie polega i kiedy się opłaca? Wyjaśniamy. Co to...