niedziela, Lipiec 12, 2020

Transakcje CFD – zalety i wady kontraktu

0
Transakcje CFD

Coraz większa liczba inwestorów decyduje się na inwestowanie w kontrakty CFD, jednak czy faktycznie w tym przypadku zalety bija na głowę wszelkie wady i warto zainteresować się tym rozwiązaniem? W poniższym artykule odkryjemy całą prawdę o Contract For Difference, czyli najprościej mówiąc kontrakcie na różnice kursowe.

Efektowna praca – Oto pomysły!

0
motywacja do pracy

Efektowna praca nie jest to przeznaczenie 12 godzin na pracę w biurze czy też w domu przed laptopem. Jeżeli masz dosyć nadgodzin oraz braku rezultatów, to my Ci w tym pomożemy. Poniżej znajdziesz zestaw wskazówek, w jaki sposób poprawić produktywności swojej pracy. Zanim jednak wykonasz którykolwiek krok, pamiętaj o dobrym nastawieniu. Dzięki tym radom zrobisz więcej przydatnych rzeczy przy mniejszym nakładzie czasu oraz energii. Sprawdź jakie to wskazówki!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/efektywna-praca/

Efektywna praca – przydatne wskazówki

Dziel swój czas na 90 minutowe bloki

Nasz mózg nie jest w stanie wytrzymać kilkugodzinnego maratonu przed komputerem. To właśnie dlatego badacze sugerują nam, aby dzielić nas czas na mniejsze bloki. Maksymalnie niech będzie to 90 minut. Tyle jesteśmy w stanie przeznaczyć na produktywne działanie. Dobra jesteś zastosowanie techniki Pomodoro. Oznacza ona, że przez 20-25 minut pracujemy, a następnie robimy sobie 5 minut przerwy. Taką czynność wykonujemy w trzech lub czterech blokach, po czym następuje 30-minutowy odpoczynek. Taka technika z pewnością poprawi produktywność naszej pracy.

Pamiętaj o drzemce

Sen odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Z wielu badań wynika, że 10-20 minut jest to optymalny czas jaki możemy przeznaczyć na drzemkę. Nasz mózg nabiera wtedy świeżości oraz nie będziemy otumanienie i, jak w przypadku dłuższego snu.

Pracuj w naturalnym świetle

Niezwykle ważne jest to aby pracować w naturalnym świetle, ponieważ dzięki temu będzie nam się lepiej spało lub odpoczywał w nocy. To wszystko oczywiście przekłada się na efekty oraz wydajność naszej pracy.

Spaceruj

Jest to bardzo dobry pomysł na spędzenie przerwy, nawet takiej krótkiej. Według badań, wynika że ruch na dworze dobrze robi naszym zdolnością intelektualnym. Oczywiście bardzo duże znaczenie ma też ekspozycja na światło słoneczne.

Unikaj newsów

Wiadomości, w którym jesteśmy odrzucanie i przez 24 godziny na dobę Przez cały tydzień, niewiele wnoszą do naszego życia. Zajmują nam one tylko niepotrzebnie czas oraz wprowadzają nas negatywne myśli. Takie niewinne oglądanie newsów może również przekładać się na początki multitaskingu.

Kontroluj temperaturę

Optymalna temperatura dla naszej produktywności wynosi 21-22 stopnie Celsjusza. 

Zrób porządek wokół siebie

Pamiętaj że twórcy bałagani to jedno, a totalny chaos i bezład to drugie. Tony dokumentów znajdujących się na w twoim biurku zdecydowanie nie służą twojej efektywności. Bardzo często mogą jednak rozpraszać i męczyć Twój mózg.

Zobacz też: http://www.ttools.pl/ksiazki-temat-zarzadzania-czasem/

Czy można dostać kredyt bez zdolności kredytowej?

0
kredyt bez zdolności kredytowej

Każda osoba, która kiedykolwiek zaciągała kredyt, z pewnością wie, jak ważna jest zdolność kredytowa. To właśnie od niej w dużej mierze zależy to, czy otrzymamy kredyt i jaką będzie miał on wysokość. Co jednak w momencie, gdy nie masz odpowiednio dużej zdolności kredytowej? Czy banki udzielają zobowiązań osobom, które jej nie mają? Podpowiadamy.

Zdolność kredytowa – co to jest?

Najprościej mówiąc, jest to zdolność do spłaty zaciągniętego zobowiązani wraz z jego odsetkami w określonym na umowie terminie. Każdy bank bada swoich klientów pod względem zdolności kredytowej, aby zmniejszyć ryzyko nieudanej transakcji. Podczas analizy zdolności kredytowej pracownicy banku biorą pod uwagę wiele czynników. Mowa tu m.in. o:

– wysokości i źródle dochodów,
– liczbie osób na utrzymaniu,
– wieku oraz wykształceniu,
– historii kredytowej,
– wysokości kredytu.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe czynniki oraz kilka innych bank stwierdza, czy klient będzie w stanie poradzić sobie ze spłatą. Jeśli nie, to jego decyzja jest odmowna, a klient musi szukać pomocy w innym miejscu. Bank może odmówić udzielenia kredytu również przez negatywne wpisy w BIK oraz w bazach dłużników. Posiadanie długów jest dużym utrudnieniem podczas procesu ubiegania się o kredyt.

Gdzie można dostać kredyt bez zdolności kredytowej?

Kredyt bez zdolności kredytowej jest niestety praktycznie niemożliwy. Każdy bank ma bowiem odgórnie narzucony obowiązek dokładnej analizy zdolności kredytowej klienta. Jeśli nie spełnia on wymogów, to niestety pracownik banku nie może przyznać mu kredytu. Alternatywą dla produktów bankowych jest w takiej sytuacji oferta firm pożyczkowych. Tego typu zobowiązania nie są regulowane ustawą Prawo bankowe, dlatego pracownicy takich miejsc liberalniej podchodzą do oceny zdolności kredytowej.

W firmach pożyczkowych stosuje się wewnętrzne procedury, które różnią się od tych, które obowiązują w banku. Zazwyczaj są one zdecydowanie łagodniejsze i szybsze, przez co, więcej osób ma szansę na pozytywną decyzję. W ostatnich latach rynek pożyczek pozabankowych bardzo mocno rozwinął się w naszym kraju. Jest to coraz większa konkurencja dla tradycyjnych banków. Aby otrzymać pieniądze w takim miejscu, niekiedy wystarczy tylko dowód osobisty oraz wypełnienie formularza.

Pożyczka bez zdolności kredytowej – co warto wiedzieć?

Zanim weźmiesz pożyczkę w sektorze pozabankowym, powinieneś wiedzieć parę ważnych rzeczy. Po pierwsze zobowiązanie w takim miejscu może być droższe niż w tradycyjnym banku. Jest tak, ponieważ pożyczkodawcy podejmują duże ryzyko, udzielając pieniędzy osobie bez zdolności kredytowej. Z tego względu ustalają oni większe oprocentowanie oraz inne dodatkowe opłaty. Podwyższone oprocentowanie czy też zabezpieczenie pożyczki ma zrekompensować firmie pożyczkowej poniesione ryzyko.

Cały proces ubiegania się o pożyczkę jest dość prosty, a wniosek można złożyć nawet przez internet. Po pozytywnej weryfikacji klienta pożyczkodawca przelewa pieniądze na konto swojego klienta. Minusem może okazać się fakt, że takie pożyczki opiewają na niewielkie sumy. Zazwyczaj wynoszą one kilka, góra kilkanaście tysięcy złotych. Osoba ze złą zdolnością kredytową nie jest zbyt wiarygodna, dlatego udzielenie jej większej ilości pieniędzy mogłoby narazić firmę pożyczkową na duże straty. Mimo swojego liberalnego podejścia takie instytucje również chcą się uchronić przed nieterminową spłatą pożyczonych pieniędzy. Więcej informacji na temat zobowiązań bez zdolności kredytowej znajdziesz na stronie https://habza.com.pl/kredyt-bez-zdolnosci-kredytowej/.

Aplikacje dla biznesu

0
Aplikacje dla biznesu

Rozwój biznesu zawsze było wymagającym zadaniem, jednak ciężko znaleźć w historii moment, kiedy było to trudniejsze niż dziś. Ogromna konkurencja i stała rywalizacja sprawiają, że każdy przedsiębiorca powinien zrobić wszystko, aby znaleźć nowe rozwiązania w celu zwiększenia efektywności i produktywności swoich pracowników oraz wspomóc ogólne zarządzanie firmą i działaniami marketingowymi. W tym celu warto wykorzystać nowości technologiczne oraz aplikacje mobilne, które umożliwiają m.in. zawieranie umów online oraz lepiej zarządzać czasem w pracy.

ClickUp

ClickUp to aplikacja, która pomaga w zarządzaniu projektami oraz ułatwia w produktywnym organizowaniu pracy każdego z pracowników. Świetnie sprawdzi się przede wszystkim w sytuacjach, kiedy pracownicy są jednocześnie zaangażowani w różne projekty, a nie pracują jedynie nad wykonaniem jednego zadania. Aplikacja pozwala wyświetlać wszystkie zadania z podziałem na przypisane projekty czy osoby. Bardzo ważną zaletą jest możliwość dodawania szczegółowych opisów, komentarzy oraz załączania plików do każdego elementu w programie.

Umownik

Dla wielu przedsiębiorców największym zagrożeniem wcale nie są konkurenci, a zbyt skomplikowana biurokracja. Jednym ze sposobów na jej uproszczenie jest zawieranie umów przez internet, co jest możliwe z aplikacją Umownik. Użytkownicy mogą negocjować warunki umowy, generować treść dokumentów oraz potwierdzać ich podpisanie. Co ważne, aby umowa stała się ważna, nie ma konieczności składania podpisu, zarówno tradycyjnego, jak i elektrycznego. Cały proces tworzenia i podpisywania umowy odbywa się za pomocą aplikacji, dlatego nie ma konieczności drukować, ani wysyłać żadnych dokumentów.

Gsuite

Mówiąc o aplikacjach, które pomagają w prowadzeniu firmy nie można zapomnieć o programach stworzonych przez Google. G Suite, poprzednio Google Apps for Work to oprogramowanie mające na celu ułatwienie i usprawnienie pracy grupowej i zwiększenie produktywności zespołu. Gama produktów i usług G Suite obejmuje m.in. Gmail, Formularze Google, Kalendarz Google, Spotkania Google, Dysk Google, Dokumenty Google, Prezentacje Google i Arkusze Google.

Google Analytics

Pozostając przy programach od Google, musimy wspomnieć o Google Analytics, czyli podstawowe narzędzie dla osób zajmujących się pozycjonowaniem. Dzięki Google Analtycs możemy dokładnie sprawdzić, jaki jest ruch na naszej stronie, skąd pochodzi oraz jakie działania podejmują użytkownicy. Dzięki danym zebranym w aplikacji możemy usprawniać błędy na stronie i stopniowo zwiększać ruch na witrynie.

Brand24

Prowadząc firmę, chcemy wiedzieć co się dzieje nie tylko wewnątrz jej struktur, ale również, co mówią o niej w internecie. W tym celu możemy skorzystać z Brand24, czyli aplikacji umożliwiającej efektywne monitorowanie wzmianek o firmie w internecie. To również narzędzie do pomiaru natężenia szumu (buzz), co pozwala na podejmowanie odpowiednich decyzji prowadzących do rozwoju firmy.

Wysokiej jakości wyposażenie do firmy

0
Wysokiej jakości wyposażenie do firmy

Stoły prasowalnicze w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na ich zakup, ponieważ w dużej mierze mogą pomóc w wykonywaniu wielu obowiązków w przedsiębiorstwie. Warto jednak pamiętać, że modele takich stołów bywają bardzo różne. Zatem czym kierować się podczas zakupu?

Nie stać was na ciągnięcie się w ogonie

0
Nie stać was na ciągnięcie się w ogonie

Czy wiecie, że przedsiębiorstwa, które stosują nowinki techniczne, rozwijają się szybciej od pozostałych instytucji? Te nieprzyjmujące na swój pokład nowości giną jak dinozaury trafione asteroidą.

Taśmy klejące – jakie są rodzaje?

0
rodzaje taśm klejących

Taśmy klejące to jedne z artykułów papierniczych, które są niezbędne w każdym domu i biurze. Zastosowanie taśm klejących jest szerokie, wynika to z tego, że na rynku dostępne są ich różne rodzaje. Najczęściej wybieranymi taśmami, są: taśmy biurowe, dwustronne, jednostronne, papierowe, ostrzegawczo-porządkowe i wiele innych.

Czym są taśmy klejące?

Taśmy klejące wykonane są zazwyczaj z elastycznego tworzywa sztucznego, które jest pokryte odpowiednim klejem. W zależności od rodzaju kleju, każda taśma ma inne zastosowanie. Początkowo taśma klejąca, występowała w wersji papierowej i służyła do osłaniania malowanych elementów samochodów. Dopiero w późniejszych latach taśma klejąca zaistniała w biurach. Taśma biurowa przybierała postać przezroczystą i posiadała klej wyłącznie na brzegach.

Taśmy klejące dla dzieci

Rodzaje taśm klejących

W obecnych czasach wybór taśmy klejących jest dość bogaty. Wyróżnia się wiele rodzajów i odmian.Taka mnogość sprawia, że możemy wybrać taki produkt, który spełni nasze oczekiwania.

Taśmy klejące możemy podzielić na rodzaje, ze względu na pokrycia powierzchni klejem. Tutaj mamy tylko dwie odmiany, jest to taśma jednostronna, która ma pokrytą wyłącznie jedną stronę klejem oraz taśma dwustronna, która jest pokryta klejem z dwóch stron.

Taśmy klejące możemy podzielić również ze względu na ich zastosowanie. Tutaj mamy więcej rodzajów, są to: taśmy klejące biurowe, taśmy do pakowania, taśmy reklamowe z nadrukami, taśmy ostrzegawcze, taśmy malarskie, taśmy reparacyjne, taśmy przemysłowe oraz taśmy elektroizolacyjne.

Ostatnim podziałem taśm klejących, jest podział ze względy na wygląd, funkcje oraz użyty do produkcji materiał. Wyróżniamy taśmy:

  • przezroczyste, dostępne są w różnych szerokościach. Zazwyczaj używane w domowym zaciszu i biurze.
  • matowe, są koloru białego. Najczęściej są wykorzystywane w biurze. Po takiej taśmie można pisać.
  • wielokrotnego użytku, są to taśmy odklejane. Posiadają piankową strukturę, dzięki której można przykleić taką taśmę do gładkiej powierzchni.
  • pakowne, wyróżnia je to, że są szerokie i dostępne w dużych rolkach. Zazwyczaj służą do zaklejania paczek, można je kupić w wersji przezroczystej oraz kolorowej.

Przeczytaj też: http://www.ttools.pl/przyborniki-biurko-sposob-zachowanie-porzadku-biurku/

Rodzaje zabezpieczeń ppoż

0
zabezpieczenia ppoż

Pożary zdarzają się bardzo często aczkolwiek dzięki odpowiednio dobranym zabezpieczeniom przeciwpożarowym ich skutki są coraz mniejsze. Nie tylko chodzi tutaj o uratowanie mienia, co zagwarantowanie bezpieczeństwa dla życia ludzkiego. To, czego człowiek sam nie jest w stanie zabezpieczyć mogą to zrobić specjalne nowoczesne system i właśnie takie powinny być zamontowane w budynkach. Nie ma znaczenia czy to dom, blok czy biurowiec. Wszędzie takie zabezpieczenia ppoż w mniejszej lub większej ilości powinny się znaleźć, dlatego trzeba będzie zastanowić się nad tym, co wybrać. Chodzi o skuteczne zabezpieczenie gwarantujące nam pomoc w razie wybuchu pożaru.

Zabezpieczenia ogniochronne

Jest to rodzaj zabezpieczeń powinien znaleźć się w każdym budynku. Taki rodzaj zabezpieczenia pozwala na szybką ewakuacje ludzi zanim zagrożenie będzie jeszcze większe. W ten sposób chroni się zdrowie i życie ludzkie. Wyróżnia się dwa rodzaj zabezpieczeń ppoż. Jest to zabezpieczenie bierne oraz czynne. Bierne oznacza zabezpieczenie drewna, systemów wentylacji, elewacji betonowych czy nawet stali.  W sprzedaży można znaleźć przeróżne impregnaty, którymi maluje się elementy łatwopalne i w ten sposób zagrożenie ogranicza się do minimum.

Jeśli chodzi o mury to w sprzedaży można znaleźć specjalne zaprawy ogniochronne, bo odporne na wysokie temperatury.  W przypadku zabezpieczeń biernych nie ma tutaj mowy o zabezpieczeniu budynku przed pożarem, a tylko chronią przed tym żeby ogień się zbyt szybko nie rozprzestrzeniał. Nie jest to metoda w stu procentach skuteczna, ale jeśli można w ten sposób ograniczyć rozprzestrzenianie się pożaru to w każdym budynku coś takiego powinno się znaleźć.  Ciekawostką jest to, że bardzo dobre zabezpieczenie bierne pozwala na ograniczenie strat i kosztów remontów.

Czynne zabezpieczenia ppoż

W przypadku czynnych zabezpieczeń przeciwpożarowych sytuacja ma się tak, że ostrzegają one o tym, że wybuch pożar. Najważniejsze w takiej sytuacji są specjalne systemy wentylacji pozwalające na łatwiejszą ewakuacje z budynku gdzie pojawiło się duże zadymienie.  Jeśli dymu jest dużo to dotarcie do wyjścia jest bardzo trudne, dlatego takie rozwiązanie jest bardzo potrzebne. Nowoczesne system czynne pilnują tego, co się dzieje w budynku. Na bieżąco przeprowadzana jest analiza powietrza i jeśli system wykryje zagorzenie to automatycznie wszczynany jest alarm. Jest uruchamiana sygnalizacja świetlna oraz dźwiękowa i osoby znajdujące się w budynku wiedzą, że trzeba go natychmiast opuścić. Taki rodzaj zabezpieczeń ma zastosowanie w każdym rodzaju budynku. Nie ma znaczenia czy to mieszkanie, biuro czy hala przemysłowa.

Skuteczne zabezpieczenia ppoż

Najważniejsze przy wyborze zabezpieczeń jest postawić na znane firmy oferujące najwyższej klasy systemy zabezpieczeń. W ten sposób można być pewnym, że system w razie wykrycia pożaru czy samego zadymienia będzie w stanie w prawidłowy sposób zadziałać. Istotne jest tutaj również to, komu zlecamy zamontowanie całość. To jak ustawione są czujki i inne elementy zabezpieczeń wpływa na nasze bezpieczeństwo.

Chemiczne czyszczenie obiektów

0
Chemiczne czyszczenie obiektów

Oferta na chemiczne czyszczenie obiektów skierowana jest głównie do firm chcących w ten sposób doczyścić wszystkie powierzchnie, co pozwala na ich zabezpieczenie. Zwykłe mycie myjką ciśnieniową nie pomaga w takiej sytuacji gdzie mamy do czynienia z trudnymi do usuwania zabrudzenia. Specjalistyczny sprzęt w połączeniu z doświadczeniem firmy zajmującej się takimi usługami przyniesie najlepsze efekty. To, dlatego zainteresowanie usługami czyszczenia jest bardzo duże, ponieważ nikt we własnym zakresie nie jest w stanie sobie z tym poradzić. To jest zbyt trudne i zbyt niebezpieczne, bo do czyszczenia używana jest chemia o najlepszej skuteczności.

Ten rodzaj chemii nie jest dostępny w sprzedaży dla każdej zainteresowanej osoby. Mogą z tego korzystać tylko firmy, która mają przygotowanie i obycie, bo wtedy nie stwarzają niepotrzebnego niebezpieczeństwa. Firma oferuje między innymi możliwość czyszczenia strumieniowego odbywające się w specjalne komorze na miejscu albo bezpośrednio u samego klienta. Jest do tego przygotowana specjalna komora śrutownicza gdzie można będzie bardzo dokładnie wszystko, co jest potrzebne doczyścić w ten sposób czyści się całe konstrukcje stalowe z korozji. Później można będzie taką stal o wiele lepiej zabezpieczyć, dzięki czemu będą z tego o wiele lepsze efekty, na których zależy wszystkim.

Co można zlecić do czyszczenia?

Nie ma tutaj praktycznie żadnych ograniczeń, bo firma jest w stanie przygotować się bardzo dobrze do każdego zadania. Bardzo często są to całe konstrukcje hali. Czyszczenie i zabezpieczenie hali ma znaczenie, ponieważ wpływa to na poprawę bezpieczeństwa oraz na trwałość. Można zlecać również czyszczenie mostów czy kładek rurociągów. Dostosowanie się do wymagań klienta dla firmy jest bardzo ważne, dlatego chcąc skorzystać z ich usług warto najpierw z nimi porozmawiać i dowiedzieć się, co dokładnie można będzie uzyskać. W wielu przypadkach czyszczenie jest wymagane przez przepisy, dlatego trzeba takie prace zlecić doświadczonej firmie. Może to być nawet zbiornik, maszyny, urządzenia. Wszystko, co jest w obiekcie, a trzeba to wyczyścić firma wykona najlepiej jak tylko się da. Doczyszczenie obiektu jest bardzo ważne, dlatego trzeba zgłosić się do firmy, która wie jak to zrobić.

Na co zwracać uwagę wybierać firmę do czyszczenia chemicznego obiektów?

Bardzo ważne będą certyfikaty potwierdzające możliwość wykonywania takich prac. To bardzo istotne, bo widząc certyfikaty każdy wie, że firma ma uprawienia i licencje i może swoją pracę wykonywać zgodnie z prawem, jakie w Polsce obowiązuje. W następnej kolejności warto będzie dokładnie przyjrzeć się referencją takich firmy. Na pewno ma na swoim koncie wiele podobnych zleceń wykonanych na czas i zachowaniem najwyższej jakości dlatego można to będzie sprawdzić. W przypadku czyszczenia chemicznego obiektów istotne są efekty końcowe, a nie finanse, dlatego sprawdzamy, co firma do tej pory robiła i co o niej mówią klienci korzystający z takich usług. Na tej podstawie można wybierać właściwych ludzi do pracy.

Rozwiązania, które usprawnią działania firmy IT

0
Rozwiązania, które usprawnią działania firmy IT

Firmy z branży IT bardzo rzadko dysponują narzędziami, które umożliwiają im realizację wszystkich projektów. Zdarza się, że warto skorzystać ze wsparcia doświadczonych partnerów, czego przykładem są rozbudowane projekty prowadzone w oparciu o najpopularniejszy na świecie system CRM – Salesforce. W tej kwestii na polskim rynku partnerów z branży IT wspiera firma Craftware, która jestem w tym zakresie ekspertem i dysponuje zapleczem najlepszych specjalistów.

ZOBACZ TEŻ

Transakcje CFD – zalety i wady kontraktu

Coraz większa liczba inwestorów decyduje się na inwestowanie w kontrakty CFD, jednak czy faktycznie w tym przypadku zalety bija na głowę wszelkie wady i...